אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלתא: "נעכב תשלומים לספקים ולשכירות, נקצץ בשכר דרג הביניים ומעלה" צילום: אלעד גרשגורן

דלתא: "נעכב תשלומים לספקים ולשכירות, נקצץ בשכר דרג הביניים ומעלה"

חברת ההלבשה התחתונה פירסמה את פרטי היערכותה להתמודדות עם המשבר שיוצרת מגפת הקורונה; בין היתר ציינה החברה שבשליטת אייזיק דבח שלא תחלק דיבידנד לשנת 2020 ושביקשה מספקי השירותים שלה לקבל הנחה; מטות הקבוצה והחברות הבנות יפעלו במתכונת מצומצמת, ועובדים לא חיוניים יצאו לחל"ת

02.04.2020, 17:10 | אורנה יפת

עיכוב תשלומי שכירות, ביטול דיבידנד והוצאת עובדים לחל"ת. יצרנית ההלבשה התחתונה דלתא גליל פירסמה היום (ה') עדכון שבו פירטה  את היערכותה להתמודדות עם משבר מגפת הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה שבשליטת ובניהול אייזיק דבח האריכה את תנאי התשלום לספקים ב-60 יום מעבר לתנאים המקוריים, ביקשה מספקי שירותים שלה לקבל הנחה של 20-10% עד סוף שנת 2020, והודיעה שתעכב תשלומי שכירות של חנויות ומשרדים. "בדעת החברה לעכב תשלומי שכירות של חנויות ומשרדים בתקופת המשבר; ולפתוח במשא ומתן עם המשכירים באשר לדמי השכירות הראויים, אם בכלל, לאותה תקופה וכן לתקופה שלאחר תום המשבר", מסרה החברה.

אייזיק דבח, מנכ"ל דלתא ובעל השליטה בחברה, צילום: אלעד גרשגורן אייזיק דבח, מנכ"ל דלתא ובעל השליטה בחברה | צילום: אלעד גרשגורן אייזיק דבח, מנכ"ל דלתא ובעל השליטה בחברה, צילום: אלעד גרשגורן

בעקבות השלכות המגפה, יוצאת דלתא לצעדי התייעלות נרחבים בארץ ובעולם וצפויה לוותר על חלוקת דיבידנד לשנת 2020.

במסגרת ההתייעלות, מטות הקבוצה בישראל וחברות הבנות בחו"ל יפעלו במתכונת מצומצמת בתקופה הקרובה והחברה הוציאה עובדים לא חיוניים לחופשה ללא תשלום, בחלק מהמדינות בהן היא פועלת. החברה מדווחת כי "לאור המשבר הכלל עולמי, ישנה הגמשה משמעותית של חוקי העבודה באירופה וארה"ב המאפשרת למעסיקים לפעול לצמצום הוצאותיהם בהתאם". החברה צמצמה את הפעילות בחלק מהמפעלים שלה בעולם, ומפעילה את אתרי הסחר המקוון שלה, שמבצעים שליחויות בהתאם להנחיות הרשויות במדינות השונות.

דבח, בעל השליטה והמנכ"ל, יוותר החל מחודש זה על 50% ממשכורתו לתקופה של ארבעה חודשים, וחברי ההנהלה הבכירה ויתרו על 20% מהשכר שלהם לאותה תקופה. בנוסף, בכוונת החברה להפחית באופן זמני עד 20% משכרם של עובדים מדרג הביניים ומעלה, לתקופה של בין חודשיים לארבעה חודשים, בלי לפגוע בהיקף עבודתם.

באשר לתזרים המזומנים, החברה ניצלה חלק ממסגרות האשראי הבנקאי שעומדות לרשותה, בהיקף של 72 מיליון דולר ודיווחה כי היא "בוחנת כדאיות קבלת הלוואות נוספות בתנאים מוטבים, במסגרת תכניות ממשלתיות ולאומיות שאושרו בעקבות משבר הקורונה". לדלתא מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של כ-138 מיליון דולר וכן מסגרות אשראי מובטחות מעבר לאלו שכבר ניצלה, בהיקף של כ-84 מיליון דולר וכן מסגרות אשראי נוספות שאינן מובטחות בסך של 81 מיליון דולר. "כל אלה מעידים על חוסנה הפיננסי של הקבוצה ומעמידים אותה בנקודת פתיחה חזקה להתמודדות עם האתגרים הצפויים במהלך תקופת אי הוודאות, ולניצול עוצמותיה של החברה לאחר היציאה מהמשבר הנוכחי", ציינה דלתא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות