אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בבלגיה הכריזו על אלופה, באופ"א מודאגים?

משבר הקורונה

בבלגיה הכריזו על אלופה, באופ"א מודאגים?

אופ"א וארגון הליגות האירופאיות מבקשים מהליגות האירופאיות - כולל ישראל - לא לסיים את עונות הכדורגל בגלל משבר הקורונה

03.04.2020, 09:28 | שירות כלכליסט

אופ"א וארגון הליגות האירופאית מבקשים מהליגות ביבשת - כולל מהליגה בישראל - לא לסיים את עונות הכדורגל בגלל משבר הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

הליגה הבלגית הודיעה אמש שהיא תסיים את העונה בדירוג הנוכחי - מחזור לפני הפלייאוף. בכך קלאב ברוז' זכתה באליפות וגנט סיימה במקום השני. ההחלטה הבלגית אמורה להפוך לרשמית ב-15 באפריל.

אולי זה קידם את ההודעה של אופ"א ואיגוד הליגות האירופאיות. שני הארגונים טוענים שהמטרה היא לחזור לחודשי משחקים ביולי ואוגוסט ולסיים את העונה הנוכחית (2019/20) לפני שתתחיל עונת 2020/21).

באופ"א שומרים על הזכות להעניש ליגות שסיימו את העונה מוקדם - למרות שלא ציינו בהודעתם את המצב בבלגיה. "אופ"א שומרת לעצמה את הזכות לבחון את הזכות של מועדונים שנרשמו לטורנירי אופ"א, בתיאום הרגולוציות המתאימות. אנחנו יודעים כמה כולכם שותפים לערכי הליבה של הספורט שלנו ומרגישים שהתמיכה שלכם במשימה שלנו שהיא הגנת יושרת התחרויות".

צוותים רפואיים בבלגיה, צילום: EPA צוותים רפואיים בבלגיה | צילום: EPA צוותים רפואיים בבלגיה, צילום: EPA

ניקולס לב, מנכ"ל מנהלת הליגה הישראלית, מסר: "אתמול בצהריים קיימנו ישיבת הנהלה טלפונית במסגרתה עודכנו חברי ההנהלה כי אנו ממתינים להנחיות משרד הבריאות, הצפויות לאחר חג הפסח, בתקווה לחדש את משחקי העונה. במכתב שהגיע אלינו הלילה - כהמשך להודעת הליגה הבלגית על כוונתה לסיים לאלתר את עונת המשחקים - ציינו אופ"א, ארגון המנהלות (EL) וארגון הקבוצות הגדולות (ECA) באופן אחיד ומשותף כי הן מתנגדות באופן נחרץ למהלכים מעין אלו ועומדות על החובה של כל הגורמים המעורבים, ובכלל זאת ליגות הכדורגל, לעשות את כל הדרוש בכדי להביא את הליגות המקומיות לסיומן באופן ספורטיבי.

"במכתב הובעה ביקורת קשה כלפי ההחלטה (של הליגה הבלגית) לסיים את העונה לאלתר תוך הבהרה כי קביעת תוצאות התחרות באופן לא ספורטיבי תסכן את הזכות של המועדונים אשר דורגו באותה התחרות (קרי, הליגה הבלגית) להשתתף בתחרויות הנערכות על ידי אופ"א. המכתב מדבר בעד עצמו ומחזק את עמדתנו המשותפת לפיה יש לעשות את כל הדרוש, בכפוף למגבלות משרד הבריאות והרשויות ותוך שמירה על בריאות השחקנים, בכדי לסיים את משחקי העונה במלואם ובאופן ספורטיבי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות