אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברות הפרטיות של טראמפ מבקשות מדויטשה בנק ומפלורידה דחייה בתשלומים צילום: MCT

משבר הקורונה

החברות הפרטיות של טראמפ מבקשות מדויטשה בנק ומפלורידה דחייה בתשלומים

לפי הדיווחים בבלומברג ובניו יורק טיימס, בשל משבר הקורונה שפוגע בעסקי התיירות של המשפחה - שאינם זכאים לנתח מחבילת הסיוע של האוצר - החברות של נשיא ארה"ב מקיימות שיחות לא פורמליות בנוגע לדחיית תשלומים

03.04.2020, 13:27 | שירות כלכליסט
העסק המשפחתי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מקיים שיחות לא פורמליות עם דויטשה בנק ומדינת פלורידה לגבי דחיית תשלומי הלוואה מסוימים, כך לפי גורם המכיר את הנושא, מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

בדומה לשאר תעשיית האירוח, גם ארגון טראמפ עתיד להיפגע משמעותית ממשבר הקורונה. בשבועות האחרונים סגרה החברה באופן זמני את המלון שלה המשקיף על הסטריפ של לאס וגאס, קיצצה את הצוות והשירותים במלונותיה בניו יורק ובוושינגטון ובמידה רבה סגרה את מועדוני הגולף שלה בפלורידה ובניו ג'רזי. היא גם נאלצה לסגור את מועדון מאר-א-לאגו בפלורידה, שבתקופה זו של השנה משמש בדרך כלל כ"בית הלבן החורפי", במילותיו של טראמפ.

מאר א לאגו בפלורידה, צילום: שאטרסטוק מאר א לאגו בפלורידה | צילום: שאטרסטוק מאר א לאגו בפלורידה, צילום: שאטרסטוק

בעוד שחברות אחרות עשויות לנצל חלקים מקרן הצלה בסך 500 מיליארד דולר שתנוהל על ידי משרד האוצר, חבילת החילוץ הכלכלית, שעליה חתם טראמפ בשבוע שעבר, אסרה באופן ספציפי על הנשיא ומשפחתו גישה לכסף זה.

עם כמה מגרשי הגולף ומלונותיו שנסגרו בעקבות ההשבתה הכללית, ארגון טראמפ בדק מול דויטשה בנק האם הוא יכול לעכב תשלומים על חלק מהלוואותיו והתחייבויות כספיות אחרות, על פי מסמכים שנבדקו על ידי הניו יורק טיימס.

יחסים מורכבים

היחסים בין המלווה הגדול ביותר של גרמניה לבין טראמפ נמצאים תחת בדיקה מאז שטייקון הנדל"ן לשעבר התייצב כמועמד מוביל לנשיאות ארה"ב לפני ארבע שנים. המפלגה הדמוקרטית, המחזיקה ברוב בקונגרס בארה"ב, ביקשה להזמין מסמכים על התנהלותו עם הבנק בניסיון לשפוך אור על ביצועיו העסקיים ודרכי פעולתו לפני בחירתו.

בסוף שנת 2016, בכירי דויטשה בנק היו מודאגים מאוד מההשפעה הפוטנציאלית על יחסי הציבור אם ארגון טראמפ היה משתמט מתשלום של כ-340 מיליון דולר שלווה, עד כדי שהם דנו בהארכת מועדי ההחזר עד לאחר סיום הקדנציה השנייה, בפוטנציה, בשנת 2025, כך דיווח בלומברג. בסופו של דבר הם החליטו נגד הרעיון ובחרו שלא לקחת חלק בשום עסק חדש עם טראמפ בזמן שהוא מכהן.

ארגון טראמפ שוחח גם עם מחוז פאלם ביץ' בפלורידה על תשלומי חכירה עבור מסלול גולף שהחברה מנהלת, על פי דיווח של הניו יורק טיימס בנושא, הסכם החכירה של ארגון טראמפ עם מחוז פאלם ביץ', שהחל בשנת 1996, מכיל מה שמכונה "כוח עליון" או "מעשה האל". נציגי המחוז בודקים האם ההוראה עשויה לאפשר לארגון לעכב את תשלומי החכירה בגלל המגיפה.

בעוד שעסקים בפריסה ארצית מחפשים הקלה דומה, מעמדו של טראמפ כנשיא פירושו כי פעולות החברה שלו מועברות עם ניגודי אינטרסים פוטנציאליים עבור המלווים ובעלי הבית. בדויטשה בנק, למשל, כמה מנהלים אמרו שהם מודאגים מהאפשרות של תגמול מצד ממשל טראמפ אם הם אי פעם יגיעו לעימות עם הנשיא.

בעבר כבר ניסה טראמפ לנצל משברים על מנת לצאת מחובותיו. בנובמבר 2008 הוא היה חייב מאות מיליוני דולרים בהלוואה של דויטשה בנק שמימנה את הקמת מלון ומגדל טראמפ במרכז שיקגו. טראמפ אמר אז לדויטשה בנק כי הוא רואה את המשבר הכלכלי כ"מעשה של אלוהים". הוא תבע את הבנק, האשים אותו במשבר ודרש פיצויים בסך 3 מיליארד דולר.

עורכי הדין של הבנק ציינו במסמכים שהוגשו לבתי המשפט כי באותה עת שטראמפ טען כי המשבר הפיננסי לא הותיר את יכולתו לעמוד בתשלומי הלוואות, הוא התגאה בתקשורת בכך שעסקיו "שוחים במזומן". ההתדיינות הוסדרה כעבור שנתיים, כאשר טראמפ קיבל הארכת זמן להחזרתן של הלוואות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות