אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הקורונה: שחקני הפרמיירליג ייאלצו לקצץ 30% משכרם צילום" איי אף פי

משבר הקורונה

בגלל הקורונה: שחקני הפרמיירליג ייאלצו לקצץ 30% משכרם

כך החליטו ראשי המועדונים, שיקיימו מחר שיחות עם השחקנים. הפרמיירליג תרמה יותר מ-140 מיליון ליש"ט למועדוני הליגות הנמוכות באנגליה וכן לשירותי הבריאות בבריטניה

03.04.2020, 19:17 | שירות כלכליסט

שחקני פרמיירליג התבקשו על ידי הליגה והקבוצות לקצץ 30% משכרם בזמן משבר הקורונה. על כך הסכימו המועדונים בפגישה שנערכה היום (ו'). הפרמיירליג תרמה יותר מ-140 מיליון ליש"ט למועדוני הליגות הנמוכות באנגליה וכן לשירותי הבריאות בבריטניה.

קראו עוד בכלכליסט

עד כה שחקני ליגת הכדורגל העשירה בעולם עדיין לא נאלצו לקצץ בשכרם - הגבוה ביותר בעולם הכדורגל - בניגוד לשחקנים בליגות האחרונות. שיחות  בנושא בין השחקנים ונציגי המועדוונים יתקיימו מחר.

ההחלטה מגיעה אחרי ש-20 הקבוצות הסכימו להעביר 125 מיליון ליש"ט ל-EFL, ארגון הליגות שמתחת לפרמיירליג, שיסייעו למועדונים להתמודד עם משבר הקורונה. הליגה גם תרמה 20 מיליון ליש"ט למערכת הבריאות הבריטית (NHS). הכספים יילכו גם למשפחות וקהילות נזקקות.

מאט ג מאט ג'יימס שחקן לסטר סיטי עם פיל פודן שחקן מנצ'סטר סיטי (ארכיון) | צילום: גטי אימג'ס מאט ג

מהפרמיירליג נמסר: "כחלק מהתמודדות עם הפסדים משמעותיים מעונת 2019/20 - מאז השעיית המשחקים - ובמטרה להגן על עבודות בכל המשחק המקצועי באנגליה, מועדוני הפרמיירליג הסכימו פה אחד על הצעת הורדה בשכר כדורגלנים של 30% משכרם השנתי הנוכחי".

הליגה אישרה שהמשחקים - ככל הנראה - לא ישוחקו לפני חודש מאי ושהעונה תחזור רק "כשזה בטוח וראוי לעשות זאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות