אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
441 מתים נוספים בצרפת, עוד יממה קטלנית בניו יורק צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

441 מתים נוספים בצרפת, עוד יממה קטלנית בניו יורק

בריטניה: 708 מתים נוספים ביממה האחרונה; בספרד עלה מניין המתים ב-809 ביממה האחרונה - קרוב ל-12 אלף סה"כ עד כה; לפי ESPN, ראשי ה-NBA פסימיים במיוחד לגבי חידוש העונה הנוכחית; טסלה מעמיקה את הקיצוצים; בתדרוך היומי הציג הנשיא טראמפ הנחיות חדשות ובהן המלצה לציבור לכסות את הפנים מחוץ לבית, והצהיר מיד שלא יפעל על פי ההמלצה

04.04.2020, 22:50 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

20 המדינות המובילות בעולם במספר הנדבקים, ישראל במקום ה-18

21:00 - 441 מתים נוספים בצרפת, כ-24 אלף נדבקים בטורקיה

רשויות הבריאות בטורקיה מסרו כי מניין המתים מנגיף הקורונה במדינה עומד על 501, לאחר מותם של 76 חולים נוספים ביממה האחרונה. עוד נמסר כי עד כה נדבקו בנגיף 23,934 בני אדם, לאחר ש-3,000 תושבים אובחנו בסוף השבוע.

משרד הבריאות בצרפת הודיע על מותם של 441 חולי קורונה נוספים ביממה האחרונה - מה שמעלה את מניין הנפטרים ל-7,560 בני אדם. מספר הנדבקים בנגיף עומד כעת על 68,605.

רשויות הבריאות בקנדה הודיעו כי עלה ל-214 מניין המתים מנגיף הקורונה, לאחר מותם של 62 חולים ביממה האחרונה. מספר הנדבקים במדינה עומד כעת על 12,924 בני אדם.

שוטרים צרפתים מונעים כניסת מכוניות מאיטליה, צילום: רויטרס שוטרים צרפתים מונעים כניסת מכוניות מאיטליה | צילום: רויטרס שוטרים צרפתים מונעים כניסת מכוניות מאיטליה, צילום: רויטרס

19:00 - ירידה במספר המתים בספרד, עוד יממה קטלנית בניו יורק

מספר המתים ליממה בספרד ממשיך לרדת, יותר משלושה שבועות אחרי הטלת הסגר. ביממה האחרונה מתו מנגיף הקורונה 809 בני אדם – לעומת 932 ביום שישי ו-950 ביום חמישי (השיא היומי עד כה). מספר המתים הכולל בספרד עומד על 11,744 – המדינה עם מספר הקורבנות הגבוה ביותר אחרי איטליה.

מספר החולים בספרד עלה היום מ-117,710 ל-124,736 בני אדם (יותר מבאיטליה, לפני העדכון היומי של האיטלקים). מדובר ב-5,537 חולים חדשים בהשוואה ל-7,472 אתמול. "המספרים מאשרים את מגמת ההאטה שאנחנו רואים בימים האחרונים", אמרה מריה חוסה סיירה, סגנית ראש מערך החירום במערכת הבריאות.

ראש ממשלת ספרד פדרו סאנצ'ס אמר היום שארצו "מתחילה לראות את האור בקצה המנהרה". סאנצ'ס אמר שאם ההאטה תימשך ספרד נמצאת בדרך הנכונה. בנאום ששודר בטלוויזיה אמר סאנצ'ס לספרדים שהמדינה קרובה לעבור את נקודת השיא של ההתפרצות, בדרך להאטה של קצב ההתפשטות. סאנצ'ס יבקש מהפרלמנט להאריך את הסגר בספרד ב-15 ימים נוספים, עד 26 באפריל.

הסגר בספרד נכנס לתוקף ב-14 במרץ. נראה שהמגבלות החמורות, שדורשות מאזרחים להישאר בבית ולצאת החוצה רק לרכישת מזון ותרופות, מוכיחות את עצמן. סאנצ'ס אמר לספרדים שהמגבלות יוסרו בהדרגה, ושלא ברור אם כל הפעילויות יחודשו כרגיל. הוא קרא לספרדים "להקריב מעצמם" כדי לבלום את התפשטות הקורונה ולהציל חיים.

גם באיטליה נמשכת הירידה במספר המתים: 681 חולי קורונה מתו ביממה האחרונה, לעומת 766 אתמול. באיטליה מעודדים מירידה הדרגתית במספר המתים והחולים החדשים, ומאמינים שהסגר שהוטל לפני קרוב לחודש נותן את אותותיו. עם זאת עדיין לא מדובר בירידה משמעותית. עד כה מתו מנגיף הקורונה באיטליה 15,362 בני אדם - יותר מכל מדינה אחרת בעולם. 

שוטרים מעבירים חולה קורונה בניו יורק, צילום: איי אף פי שוטרים מעבירים חולה קורונה בניו יורק | צילום: איי אף פי שוטרים מעבירים חולה קורונה בניו יורק, צילום: איי אף פי

גורם איטלקי דיווח הערב על ירידה "חסרת תקדים" במספר המאושפזים במחלקות לטיפול נמרץ. בימים האחרונים חלה האטה בקצב החולים החדשים בנגיף הקורונה. אמש דיווחה איטליה על 4,585 חולים חדשים, שלשום על 4,668.

בארה"ב, שם מספר הנדבקים הוא הגבוה ביותר בעולם, מתו ביממה האחרונה עוד 630 בני אדם במדינת ניו יורק – שיא מתים ליממה. מספר המתים הכולל בניו יורק עלה ל-3,565 בני אדם ועד כה דיווחה מדינת ניו יורק על 113,704 נדבקים בנגיף הקורונה – מהם 63,306 בעיר ניו יורק.

 

"עוד לא הגענו לשיא של המגפה, אבל אנחנו מתקרבים לשם", אמר מושל ניו יורק אנדרו קואומו, והביע דאגה מהתפשטות של הנגיף בלונג איילנד. בארה"ב מתו עד כה 7,844 איש מנגיף הקורונה ויותר מ-290 אלף נדבקו.

17:00 - 540 מתים מהנגיף בשוויץ, 141 ביממה האחרונה בגרמניה

משרד הבריאות בפורטוגל הודיע כי 10,524 חולי קורונה אובחנו עד כה במדינה, ו-266 מתו. ביום חמישי האחרון הרשויות הפורטוגליות האריכו בשבועיים את מצב החירום שעליו הכריזו במסגרת המאמצים לבלימת התפשטות הווירוס.

מניין המתים מקורונה בשוויץ עלה ל-540. ביממה האחרונה מתו במדינה 56 בני אדם מהידבקות בנגיף. עד כה אובחנו 20,278 חולי קורונה בשוויץ, 975 מהם נוספו מאתמול.

הרשויות בגרמניה עדכנו כי 6,082 בני אדם אובחנו כחולים בקורונה ביממה האחרונה, וכי עד כה אובחנו 85,778 בני אדם כנשאי הנגיף. בתוך כך, ביממה האחרונה מתו 141 בני אדם ומניין המתים עלה ל-1,158. 

מתחם לבדיקות קורונה בלונדון, צילום: אי פי איי מתחם לבדיקות קורונה בלונדון | צילום: אי פי איי מתחם לבדיקות קורונה בלונדון, צילום: אי פי איי

16:15 - בריטניה: 708 מתים נוספים ביממה האחרונה

בבריטניה מספר המתים ליממה ממשיך לעלות. משרד הבריאות הבריטי הודיע שב-24 השעות האחרונות מתו מנגיף הקורונה עוד 708 בני אדם – שיא יומי חדש – לעומת 684 אתמול. בין הקורבנות החדשים: ילד בן חמש, הקורבן הצעיר ביותר בבריטניה עד כה.

מספר המתים בבריטניה הגיע ל-4,313 בני אדם. משרד הבריאות הבריטי מסר שעד כה נערכו בבריטניה 183,910 בדיקות לגילוי קורונה ו-41,903 מהנבדקים אובחנו כחולים. ביממה האחרונה אובחנו 3,735 חולים חדשים – לעומת 4,450 חולים חדשים אתמול.

14:20 - עוד 164 מתים בהולנד

הרשויות בהולנד עדכנו כי ביממה האחרונה מתו 164 בני אדם שחלו בקורונה, בכך עלה מניין המתים במדינה ל-1,651. מאז התפשטה המגפה בהולנד אובחנו 16,627 חולים, עלייה של 6% מאתמול.

12:50 - עוד 809 מתים בספרד, עוד 158 באיראן

משרד הבריאות בספרד מעדכן כי ביממה האחרונה מתו מקורונה 809 בני אדם. בכך עלה מניין המתים ל-11,744. מניין הנדבקים עלה ב-7,026 מאתמול ועומד כעת על 124,736.

בית חולים באיראן, צילום: AFP בית חולים באיראן | צילום: AFP בית חולים באיראן, צילום: AFP

משרד הבריאות בטהרן עדכן מניין המתים מקורונה באיראן עלה ל-3,452, מתוכם מתו 158 בני אדם ביממה האחרונה. מניין הנדבקים במדינה עלה ל-55,743 בהם 4,103 במצב אנוש. 

 

12:40 - דיווחים על כוונה לבטל את עונת ה-NBA

ב-NBA הודיעו על הפסקת המשחקים וסגירת הליגה עד להודעה חדשה לפני כשלושה שבועות אחרי שסנטר יוטה רודי גובר נדבק בנגיף הקורונה. כרגע אין שום לוח זמנים לחזרה לפרקט, בעיקר כשבארצות הברית המצב מחמיר מיום ליום. בינתיים, החדשות האחרונות מגיעות מבראיין וויינדהורסט מ-ESPN, שטוען כי ראשי הליגה פסימיים במיוחד לגבי חידוש המשחקים ונוטים לבטל את העונה לחלוטין.

"יש שיחות בין ארגון השחקנים והליגה בשבוע האחרון", כתב ווינדהורסט. "אחרי שדיברתי עם שני הצדדים, זה ברור שה-NBA מנסה למצוא עסקה שתאפשר לכולם לסגור את העונה לחלוטין. ברור שהם לא חייבים לעשות זאת, והם משאירים לעצמם אופציה לחזור לשחק, אבל נכון לעכשיו הם בכלל לא מדברים על חזרה לפרקט, הם מקיימים דיונים פיננסיים ומנסים להבין מה יקרה אם העונה תיגמר עכשיו – ואני חושב שיש פסימיות גדולה עכשיו בשני הצדדים".

 

11:50 - עד 118 נדבקים בטוקיו

תאגיד השידור היפני NHK דיווח כי ביממה האחרונה חלו בקורונה בבירה טוקיו 118 בני אדם נוספים. עד כה נדבקו בטוקיו 891 בני אדם. ברחבי המדינה חלו כ-3,000 בני אדם ונרשמו 73 מקרי מוות.

10:20 - עוד קיצוצים בטסלה בעקבות הקורונה

טסלה מפסיקה את שיתוף הפעולה שלה עם קבלני משנה במפעלי המכוניות והסוללות שלה בארה"ב, כך דיווחה CNBC אתמול.

אילון מאסק, טסלה, צילום: EPA אילון מאסק, טסלה | צילום: EPA אילון מאסק, טסלה, צילום: EPA

לפי הדיווח, יצרנית המכוניות החשמליות מסיימת את העסקתם של קבלני משנה במפעל הרכבת המכוניות שלה בפרמונט, קליפורניה, ובמפעל הג'יגה-פקטורי שלה מחוץ לרינו, נבאדה. הקיצוצים ישפיעו על מאות עובדים. "בצער רב עליי להודיע לכם שסגירת המפעל של טסלה הוארכה עקב התפרצות נגיף הקורונה וכתוצאה מכך ביקשה החברה לסיים את כל חוזיה עם קבלני משנה החל מרגע זה", כך הודיעה חברת Balance Staffing, שהיא חברת ניהול כוח אדם שעובדת עם טסלה. החברה אמרה לעובדים שהם עשויים למצוא עבודה אחרת בעזרתה. בשלושת החודשים הראשונים של השנה תהליכי הייצור והמסירה של טסלה לא הושפעו כמעט מהתפרצות הקורונה,עד אשר היא הפסיקה את הפעילות במפעלה בפרמונט בחודש שעבר.

09:20 - 19 חולים חדשים בסין

סין דיווחה כי 19 חולי קורונה חדשים אובחנו במדינה ביממה האחרונה. 18 מהם הגיעו מחו"ל ואחד נדבק במחוז חוביי, מוקד ההתפרצות. מניין הנדבקים בסין עומד על 81,639 בני אדם. סין דיווחה גם על ארבעה מקרי מוות חדשים. עד כה מתו מקורונה בסין 3,326 בני אדם.

 07:45 - טרמפ לא ילבש מסיכה

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הציג הלילה (שבת) הנחיות חדשות ובהן המלצה לציבור לעטות מסכות פנים במקומות ציבוריים כדי לסייע במאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. הנשיא הצהיר מיד כי אין בכוונתו לפעול על פי ההמלצה בעצמו, ואמר: "אני בוחר שלא לעשות זאת".

ההנחיה החדשה של המרכזים לבקרת מחלות ומניען מעודדת אנשים, במיוחד באזורים עם ההתפרצויות הקשות ביותר, להשתמש בכיסוי כמו חולצות, בנדנות ומסכות לא רפואיות בכדי לכסות את פניהם בזמן שהם שוהים בחוץ.

דונלד טראמפ, צילום: אי פי איי דונלד טראמפ | צילום: אי פי איי דונלד טראמפ, צילום: אי פי איי

בתדרוך היומי לכתבים בבית הלבן פטר את עצמו הנשיא מהנחיות הממשל שלו, ואמר שהוא לא יכול לדמיין את עצמו מכסה את פניו בעת שהוא יושב במשרד הסגלגל ומברך את מנהיגי העולם. "זו רק המלצה, הם ממליצים עליה", אמר טראמפ. "אני פשוט לא רוצה לעטות אחת כזו בעצמי".

ההנחיה החדשה מגיעה בזמן שמדינות בארה"ב נערכות למחסור במסכות כפי שחוו מדינות באזורים אחרים של העולם. כעת ישנו חשש שההנחיה תגרום לציבור לפנות לתעשייה הפרטית כדי לעמוד בביקוש הגבוה הצפוי.

טראמפ ואנשי ממשל אחרים ניסו להקטין את הביקוש הצפוי על ידי הדגשה שמדובר בהמלצה בלבד, וציינו שמסכות תוצרת בית מקובלות בהחלט. גורמים פדרליים רשמיים הדגישו כי יש להשאיר את המסכות הכירורגיות ומסכות N95 לאלו שנמצאים בחזית המאבק בנגיף.

בהצהרה הודיע טראמפ על חוק חדש המורה להגביר את קצב ייצור המסכות והציוד הרפואי הנדרש להתמודדות עם נגיף הקורונה. הוא אמר שהמחלקה לביטחון המולדת והסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום יעבדו יחד "למניעת ייצוא של מסכות N95, מסכות כירורגיות, כפפות וציוד מגן אישי אחר". הוא הוסיף כי "אנו זקוקים לפריטים אלה באופן מיידי לשימוש ביתי. אנחנו חייבים שיהיה לנו אותם".

מסיכת N95, צילום: 3M מסיכת N95 | צילום: 3M מסיכת N95, צילום: 3M

למרות תמיכת מומחים בהכרזה על סגר בארה"ב כולה, גם הלילה, כמו בהצהרות קודמות, אמר הנשיא שכל מדינה תחליט בעצמה אם להטיל סגר או לא. כדי להצדיק את ההחלטה אמר טראמפ שמדינות שלא הורו לתושבים להישאר בבתים "לא נמצאות בסכנה".

במיזורי, דרום קרוליינה, יוטה, אייווה, ארקנסו, נברסקה, דרום דקוטה, צפון דקוטה וויומינג לא הוכרז עדיין סגר. דרום דקוטה, צפון דקוטה וויומינג הן בין חמש המדינות עם הכמות המעטה ביותר של חולי קורונה בארה"ב. בדרום קרוליינה וביוטה אובחנו עד כה 1,554 ו-1,095 חולי קורונה בהתאמה.

בכירים בבית הלבן הודו שההצהרות בנושא הקורונה, כמו זו שניתנה הלילה, לעתים מבלבלות. בממשל אמרו שהמדינות היו צריכות לעשות יותר כדי לאגור אספקה רפואית, אך לא ברור אם מישהו מוכן לעומס הפוטנציאלי שיכול להיווצר אם אנשים ינסו להשיג לעצמם מסכות רפואיות.

בבית מרקחת באוקיצ'ובי שבפלורידה אזלו מסכות הפנים לפני כמעט שבועיים, כך סיפרה סטייסי נלסון, אחת מבעלי בית המרקחת. "קשה מאוד להשיג את המוצרים האלה, אבל אנשים רוצים אותם", אמרה נלסון. היא אמרה שקיבלו מסרים סותרים ואנשים לא בטוחים אם הם צריכים לעטות מסכות בחיי היומיום. "זה מאוד מבלבל. לעטות אותן או לא?".

עד כה אובחנו בארה"ב 276,995 חולי קורונה ועוד 7,406 בני אדם מתו מהנגיף. כך עולה מנתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס במדינה העוקבת אחר התפשטות הנגיף. מאז אתמול אובחנו 31,782 חולים חדשים ודווח על 1,423 מקרי מוות. ויומינג היא המדינה היחידה בארה"ב שלא דיווחה עדיין על שום מקרה מוות מקורונה.

במדינת ניו יורק, מוקד ההתפרצות החמור ביותר בארה"ב, מתו עד כה יותר מ-2,900 בני אדם. בעיר ניו יורק עלה מניין המתים מנגיף הקורונה ל-1,867 ומניין הנדבקים עלה ל-56,289. ביממה האחרונה מתו בעיר 305 חולי קורונה ואובחנו 6,582 חולים חדשים.

מושל ניו יורק אנדרו קואומו הזהיר כי בתוך ימים למדינה לא יהיו מספיק מכונות הנשמה לטיפול בחולים. קואומו חתם על צו שמאפשר למדינה לקחת מכונות הנשמה וציוד מגן אישי שלא נעשה בו שימוש מבתי חולים במדינה.

טראמפ אמר שהממשל עושה כמיטב יכולתנו כדי לסייע לניו יורק. הוא אמר שניו יורק הייתה צריכה להזמין עוד מכונות הנשמה לפני שנים, וציין שהממשל הפדרלי מנסה לסייע למדינות נוספות שבהן התפרץ הנגיף, כולל לואיזיאנה ומישיגן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות