אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש: אורן חזן ישלם 68 אלף שקל לעיריית תל אביב צילום: נמרוד גליקמן

ביהמ"ש: אורן חזן ישלם 68 אלף שקל לעיריית תל אביב

בית משפט השלום בתל אביב דחה את תביעתו של הח"כ לשעבר לביטול הליכי גבייה שנקטה נגדו העירייה בשל חוב ארנונה על פאב שהיה בבעלותו ב-2011

04.04.2020, 10:08 | ענת רואה

הפאב נסגר כבר לפני 9 שנים, אך חוב הארנונה ישולם רק כעת. שופט בית משפט השלום בתל אביב אביים ברקאי דחה בימים האחרונים תביעה שהגיש ח"כ לשעבר אורן חזן נגד עיריית תל אביב ובמסגרתה ביקש לבטל את כל הליכי הגבייה שננקטו נגדו. העירייה פעלה לגבות מחזן 68 אלף שקל, חוב ארנונה בגין פאב שהיה בבעלותו של חזן ב-2011.

קראו עוד בכלכליסט

הנכס ממוקם ברחוב בן יהודה 57 בתל אביב, והופעל בו פאב מועדון עד שהוצא לו צו סגירה ביולי 2011. החוב לו טענה העיירה עמד על 100 אלף שקל, עבור תקופה מספטמבר 2010 ועד אפריל 2012 כלומר גם בגין תקופת החזרה שלאחר הוצאת צו הסגירה. השופט קבע כי יש לקבל את עמדתה העקרונית של העירייה לפיה הסכום בו חויב חזן (68 אלף שקל) הוא פרי הסכם בין הצדדים, וחזן אכן חב בתשלום וניתן לגבות אותו ממנו.

אורן חזן, צילום: עומר מסינגר אורן חזן | צילום: עומר מסינגר אורן חזן, צילום: עומר מסינגר

על פי הפירוט בפסק הדין, עם בחירתו של חזן לכנסת ב-2015 הטילה העירייה עיקול על משכורתו, ובעקבות זאת התקיימה פגישה במשרדי העירייה ובסיומה הוסכם על כך שעיקול המשכורת יבוטל וחזן מצידו יסדיר את החוב ב-12 תשלומים חודשיים בסך 5,855 שקל.

לאחר הפגישה לא הועברו צ'קים לעירייה וזו שבה ועיקלה את חשבונו של חזן בינואר 2016. בעקבות זאת התייצב חזן בשנית במשרדי העירייה והפקיד 12 צ'קים כשהראשון שבהם הוא לתשעה חודשים מאוחר יותר. לטענת חזן, הצ'קים נמסרו תחת לחץ של העירייה והוא אף כתב על גבי הצ'קים כי נחתמו "תחת מחאה".

העירייה טענה שהצדדים הגיעו להסכם פשרה לפיו החוב שעמד על 100 אלף שקל יועמד לצרכי פשרה על 68 אלף שקל בלבד וישולם ב-12 תשלומים כאמור. חזן טען שהוא לא הסכים לפשרה אלא למעשה חתם תחת מחאה ולחץ ובלית ברירה והצורך שהעיקול יוסר.

השופט קבע כי הנסיבות החיצוניות מלמדות על ההסכם עצמו וכי אכן הכיתוב "תחת מחאה" בצד האחורי של הצ'קים יכול לשמש ראיה ללחץ בו נמצא המבקש, אך אין בו כשלעצמו כדי לגרוע מהעובדה שאכן הם נמסרו ושהיתה הסכמה.

לפי פסק הדין, אילו סבר חזן שפעולות העיקול הן משום כפייה, הרי היה עליו לבטל את הצ'קים ולבטל ההסכמות מיד עם הסרת העיקולים. "לפחות בשלושה שלבים שונים היה יכול המבקש לפעול כנגד הכפייה הנטענת וכך לא עשה", קבע השופט.

השופט כתב כי התמונה העובדתית והמשפטית העולה מהראיות לפי פסק הדין היא כי חזן הגיע להסכמות עם העירייה ביחס לתשלום חוב ארנונה של חברה בבעלותו ועליו לשלם את החוב. תביעתו של חזן נדחתה והוא חויב בהוצאות העירייה ושכר טרחת עו"ד בסך 20 אלף שקל.

חזן יוצג בהליך באמצעות עו"ד עמירם אילון; עיריית תל אביב יוצגה באמצעות עו"ד דוד ששון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות