אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: המלכה הודתה לציבור, ג'ונסון פונה לבית חולים צילום מסך: NBC News

דיווח שוטף

בריטניה: המלכה הודתה לציבור, ג'ונסון פונה לבית חולים

המלכה אליזבת: "תודה לכל אלו שנשארים בבתים"; ר"מ בריטניה פונה לצורך בדיקות; הערכות: מספר המתים בממלכה המאוחדת עלול להגיע ל-20 אלף; מדינת ניו יורק: עלייה חדה במספר המתים, בתי החולים בעיר משוועים למתנדבים ולמכונות הנשמה. שוויץ: 559 מתו מנגיף הקורונה, 20,278 נדבקו; טורקיה עלה מספר הקורבנות ל-574; איטליה: ירידה במספר המתים היומי

05.04.2020, 23:27 | כלכליסט ו-ynet

משבר הקורונה: דיווחים שוטפים מהעולם

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

23:25 - בריטניה: ג'ונסון פונה לבית חולים על מנת לעבור בדיקות

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון פונה לבית חולים לטובת בדיקות רפואיות. גורם בדאונינג 10 אמר כי מדובר באמצעי זהירות כחלק מהטיפול שמקבל ג'ונסון שאובחן לפני כעשרה ימים כחולה בנגיף הקורונה.

 

22:20 - המלכה אליזבת הודתה לציבור בבריטניה: "תודה לכל אלו שנשארים בבתים"

מלכת אנגליה, אליזבת השנייה, פנתה במשדר מיוחד לציבור בבריטניה והודתה לאזרחים שנשמעים להנחיות ונשארים בבתים, וכן לצוותי הרפואה בממלכה: "אני פונה אליכם בתקופה מאתגרת ביותר. אני רוצה להודות לכל הרופאים והצוותים בשירותי הבריאות, שניצבם בחזית המאבק נגד נגיף הקורונה. אני רוצה גם להודות לאלו מכם שנשארים בבתים ובכך עוזרים להגן על אותן קבוצות הנתונות בסיכון".

22:05 - איטליה: ירידה במספר המתים היומי מקורונה - ל-525

איטליה, המדינה שבה מתו הכי הרבה בני אדם עד כה ממגפת הקורונה - 15,887, כמעט רבע מכלל המתים ברחבי העולם - דיווחה מוקדם יותר הערב (א'), שמספר המתים ביממה האחרונה עמד על 525 בני אדם. מדובר במספר המתים המדווח הנמוך ביותר באיטליה מאז ה-19 במרץ.

מדובר בירידה משמעותית לעומת העדכון היומי אתמול, על 681 מתים. שלשום דווח על 766. השיא היומי באיטליה נרשם ב-27 במרץ, אז דווח על 919 מתים. בארץ המגף מתו כאמור בסך הכל כמעט 16 אלף בני אדם – 15,887 ליתר דיוק – יותר מכל מדינה אחרת בעולם.

גם במספר החולים החדשים נמשכת מגמת הירידה. סוכנות ההגנה האזרחית של איטליה דיווחה על עוד 4,316 חולי קורונה שאובחנו ביממה החולפת – המספר הנמוך ביותר בחמשת הימים האחרונים. אתמול דווח על 4,805 נדבקים חדשים, ביום שישי על 4,585 וביום חמישי האחרון על 4,668. בסך הכל, 128,948 בני אדם אובחנו כחולי קורונה באיטליה.

"העקומה הגיעה לרמה והיא מתחילה להשתטח", אמר סילביו ברוספרו (Silvio Brusaferro), ראש מכון הבריאות המוביל באיטליה. "זוהי תוצאה שעלינו להשיג יום אחר יום". לדבריו, "אם זה יאושר, אנחנו צריכים לחשוב על השלב השני (של ההתמודדות עם המגפה) ולהאט את התפשטות של המחלה הזו".

רובוט שמסייע לחולים בבית חולים באיטליה, צילום: איי אף פי רובוט שמסייע לחולים בבית חולים באיטליה | צילום: איי אף פי רובוט שמסייע לחולים בבית חולים באיטליה, צילום: איי אף פי

22:00 - טורקיה: מניין קורבנות הקורונה עלה ל-574

 

מניין קורבנות הקורונה בטורקיה עלה ל-574, זאת לאחר שביממה האחרונה מתו 73 בני אדם נוספים. מניין החולים במדינה עומד על 27,069 בני אדם.

 

20:15 - ניו יורק: מניין קורבנות הקורונה עלה ל-4,159

מניין קורבנות הקורונה בניו יורק עלה ל-4,159 בני אדם, זאת לאחר שביממה האחרונה מתו 594 חולים נוספים. מניין חולי הקורונה במדינה עומד על 122 אלף בני אדם.

מרכול בניו יורק, צילום: איי אף פי מרכול בניו יורק | צילום: איי אף פי מרכול בניו יורק, צילום: איי אף פי

17:45 - כמעט 5,000 מתים מקורונה בבריטניה

מניין קורבנות הקורונה בבריטניה עלה ל-4,934 בני אדם, זאת לאחר שביממה האחרונה מתו 621 חולים. מניין החולים הכללי בממלכה עומד על 47,806.

16:38 - הולנד: מניין קורבנות הקורונה עלה ל-1,766

מניין קורבנות הקורונה בהולנד עלה ל-1,766 לאחר שביממה האחרונה מתו 115 חולים. כך נמסר מרשויות הבריאות במדינה. מניין החולים הכללי בהולנד עומד על 17,851 בני אדם.

 

משפחה בהולנד, צילום: אם סי טי משפחה בהולנד | צילום: אם סי טי משפחה בהולנד, צילום: אם סי טי

 

חולה מפונה באמבולנס, אמסטרדם, צילום: אם סי טי חולה מפונה באמבולנס, אמסטרדם | צילום: אם סי טי חולה מפונה באמבולנס, אמסטרדם, צילום: אם סי טי

 

13:55 - שוויץ: 559 מתו מנגיף הקורונה, 20,278 נדבקו עד כה

רשויות הבריאות בשוויץ מסרו כי עלה ל-559 מניין המתים מנגיף הקורונה במדינה. עוד נמסר כי 21,100 בני אדם נדבקו בנגיף עד כה - 822 מהם ביממה האחרונה.

 

13:00 - ספרד: עוד 674 מתו מקורונה ביממה האחרונה

משרד הבריאות הספרדי הודיע בצהריים (יום א') ש-674 בני אדם מתו מנגיף הקורונה ביממה האחרונה, לעומת 809 ביממה הקודמת. מדובר במספר המתים הנמוך ביותר זה תשעה ימים. מניין המתים עלה ל-12,418. ביממה החולפת אובחנו גם 6,023 חולים חדשים, לעומת 7,026 ביממה הקודמת. עד כה אובחנו במדינה 130,759 חולי קורונה.

ראש הממשלה פדרו סאנצ'ז הזהיר מוקדם יותר כי הישרדותו של האיחוד האירופי נמצאת בסכנה. במאמר שפורסם בעיתון "הגרדיאן" הבריטי כתב סאנצ'ז שמדינות אירופה הגיעו לצומת קריטי ויש צורך ב"תוכנית מרשל" חדשה בכדי לבנות מחדש את כלכלת אירופה. לדבריו, "הספרדים תמיד הגנו על הפרויקט האירופי. הגיע הזמן להדדיות".

לוויה של חולה קורונה שנפטר בספרד, צילום: איי פי לוויה של חולה קורונה שנפטר בספרד | צילום: איי פי לוויה של חולה קורונה שנפטר בספרד, צילום: איי פי

 

12:55 - הערכות בבריטניה: מספר המתים עלול להגיע ל-20 אלף

בבריטניה נדבקו בקורונה קרוב ל-42,000 בני אדם ויותר מ-4,000 מתו מהנגיף. ניל פרגוסון, פרופ' במכללת "אימפריאל" בלונדון שעזר לעצב את מדיניות הממשלה, אמר היום שמניין המתים מקורונה בממלכה עלול להגיע ל-7,000 עד 20,000 תחת הצעדים שננקטו כדי להאט את התפשטות הנגיף. "אין לנו כרגע יכולת למדוד כמה אנשים נדבקו", הוא הוסיף.

בתוך כך, משרד הבריאות באיראן דיווח כי עלה ל-3,603 מניין המתים מנגיף הקורונה ברחבי המדינה. עוד נמסר כי מספר הנדבקים בווירוס עומד כעת על 58,226 בני אדם.

בדיקת קורונה בבריטניה, צילום: רויטרס בדיקת קורונה בבריטניה | צילום: רויטרס בדיקת קורונה בבריטניה, צילום: רויטרס

09:20 - יונייטד איירליינס תקצץ את מספר הטיסות שלה לאזור ניו יורק

חברת התעופה האמריקאית הודיעה כי תקצץ מהיום  ולמשך 3 שבועות, את מספר הטיסות שלה לאזור ניו יורק – מ-157 ל-17 ביום.

שיעור תמותה מול שיעור החלמה - מדינות עם מעל 100 נדבקים (5.4.20, שעת עדכון: 10:30)

נכון להיום (5.4.20) בישראל יש את אחוז התמותה, כמו גם אחוז ההחלמה הנמוך ביותר מבין המדינות שנמצאו בהם מעל 1,000 נדבקים. מצב טוב שלא בהכרח ימשיך עוד זמן רב. ישראל כאמור נמצאת במקום ה-18 במספר הנדבקים בעולם כאשר מספר הנדבקים המאומתים רק הולך וגובר. השאלה שכולם מעוניינים לדעת את התשובה עליה היא לאן מועדות פניה של ישראל? האם היא תלך לכיוון סין ודרום קוריאה או לכיוון איטליה וספרד.

 

 

טבלה עם עשר המדינות המובילות בקורנה:

08:45 - ניו יורק: 630 מתו מקורונה ביממה

היממה האחרונה במדינת ניו יורק, מוקד התפרצות נגיף הקורונה בארה"ב, היתה קטלנית. 630 חולים מתו ביממה - שיא מתחילת ההתפרצות. "עוד לא הגענו לשיא של המגפה, אבל אנחנו מתקרבים לשם", אמר המושל אנדרו קואומו. נגיף הקורונה גבה עד כה את חייהם של 3,565 בני אדם במדינת ניו יורק. בסך הכול 113,704 חלו – מהם 63,306 בעיר ניו יורק. קואומו הביע אתמול דאגה מהמצב בלונג איילנד, ממזרח לעיר ניו יורק, שם הנגיף מתפשט "כמו אש בשדה קוצים".

מומחים מעריכים שניו יורק נמצאת במרחק של שבוע משיא במספר החולים והמתים ליממה, במשבר שגבה את חייהם של יותר מ-60 אלף איש ברחבי העולם. "אני רוצה שכל זה ייגמר. חלפו רק 30 ימים מאז מקרה ההידבקות הראשון אצלנו", אמר המושל. "זה מרגיש כמו נצח".

שוטרים מעבירים חולה קורונה לבי"ח בניו יורק, צילום: איי אף פי שוטרים מעבירים חולה קורונה לבי"ח בניו יורק | צילום: איי אף פי שוטרים מעבירים חולה קורונה לבי"ח בניו יורק, צילום: איי אף פי

קואומו אמר שרק ביממה האחרונה אובחנו עוד 10,841 חולים במדינת ניו יורק - שיא יומי. "מצד אחד הלוואי שהיינו מגיעים לשיא (הנדבקים), אבל מצד שני אני אומר לעצמי שטוב שלא הגענו – מכיוון שאנחנו לא מוכנים", אמר קואומו.

בארה"ב, המדינה עם מספר התושבים השלישי בגודלו בעולם, מספר הנדבקים בנגיף הקורונה הוא הגבוה ביותר: 300 אלף בני אדם. מומחים בממשל האמריקני פרסמו תחזיות קודרות: הם מעריכים שגם אם האמריקנים יצייתו להוראות ויישארו בבית, מספר המתים יהיה בין 100,000 ל-240,000.

אמש אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ שהשבועיים הקרובים צפויים להיות הקשים ביותר עד כה. "יהיו הרבה מתים", הוסיף. טראמפ אמר שארה"ב תשלח עוד אלפי חיילים ואנשי צוות כדי לעזור למדינות ארה"ב להתמודד עם הקורונה. כאלף אנשי צבא - בהם רופאים וצוותים רפואיים - יגיעו לעיר ניו יורק. טראמפ הוסיף שהוא שוחח עם המושל קואומו ופועל להגדיל את כמות המשאבים שיעזרו לניו יורק להתמודד עם המגפה.

20 המדינות המובילות בעולם במספר הנדבקים, ישראל במקום ה-18:

20 המדינות המובילות בעולם במספר הנדבקים, ישראל במקום ה-18:

בהתייחסות למחסור בציוד רפואי בבתי החולים אמר טראמפ שבממשל נמצאים בקשר עם בתי החולים ועם היצרנים והספקים, כדי להבטיח שמי שבמצב הקשה ביותר יהיה בעדיפות עליונה. "החשש ממחסור הוביל לבקשות מנופחות", אמר טראמפ. בנוגע למחסור במכונות הנשמה אמר טראמפ: "יש מדינות שיש להן יותר מכונות הנשמה ממה שהן צריכות. הן אפילו לא מוכנות להודות בזה. הן יודו בזה כשהכול יסתיים". טראמפ הדגיש פעם נוספת שהוא מעוניין שהכלכלה האמריקנית תחזור לפעול כרגיל בהקדם האפשרי.

טראמפ הוסיף שהסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום (FEMA) הורתה לייצר 180 מיליון מסכות. "FEMA הזמינו 180 מיליון מסכות N95, וכרגע אנחנו עובדים עם 3 מיליון כדי לראות אם זה עובד. אנחנו רוצים שהן יעזרו למדינה שלנו. אנחנו צריכים את המסכות, אנחנו לא רוצים שאנשים אחרים ישיגו אותן... אתם יכולים לקרוא לזה פעולת תגמול", הוסיף הנשיא.

איש צוות בית חולים בקווינס ניו יורק, צילום: איי פי איש צוות בית חולים בקווינס ניו יורק | צילום: איי פי איש צוות בית חולים בקווינס ניו יורק, צילום: איי פי

סין: עוד 30 נדבקו בקורונה, 3 מתו במחוז חוביי

רשויות הבריאות בסין הודיעו כי עוד 30 בני אדם אובחנו כחולי קורונה ביממה האחרונה, לעומת 19 ביממה שקדמה לה. עוד נמסר כי 25 מהנדבקים החדשים הגיעו לסין מחו"ל, לעומת 18 אתמול. במחוז חוביי - שם התפרץ לראשונה הנגיף בסוף השנה שעברה - לא היו נדבקים חדשים, אך שלושה בני אדם מתו שם מהנגיף ביממה האחרונה. סין דיווחה בסך הכל על 81,699 מקרים של הידבקות בנגיף, ומניין המתים הרשמי במדינה עומד על 3,329 איש.בריטניה: 708 מתים נוספים ביממה האחרונה; בספרד עלה מניין המתים ב-809 ביממה האחרונה - קרוב ל-12 אלף סה"כ עד כה; לפי ESPN, ראשי ה-NBA פסימיים במיוחד לגבי חידוש העונה הנוכחית; טסלה מעמיקה את הקיצוצים; בתדרוך היומי הציג הנשיא טראמפ הנחיות חדשות ובהן המלצה לציבור לכסות את הפנים מחוץ לבית, והצהיר מיד שלא יפעל על פי ההמלצה.

 

 

קנדי שנתקע בפרו עם מסכה מאולתרת לפני הטיסה חזרה לארצו קנדי שנתקע בפרו עם מסכה מאולתרת לפני הטיסה חזרה לארצו קנדי שנתקע בפרו עם מסכה מאולתרת לפני הטיסה חזרה לארצו

 

 

ניו זילנד: יותר מ-1,000 חולים נדבקו עד כה בקורונה

 

ראשת הממשלה של ניו זילנד ג'סינדה ארדרן לא חוסכת בביקורת על התושבים שגאים בהפרת המגבלות שהטילה המדינה ושמתייחסים למגיפת הקורונה בקלות דעת: "יש עדיין כמה אנשים שהייתי מתארת כאדיוטים", אמרה אתמול ארדרן במסיבת עיתונאים, וציינה בהקשר זה אדם בכרייס טצ'רץ' שצילם את עצמו משתעל על אנשים.

 

 

ג ג'סינדה ארדרן, ראשת ממשלת ניו זילנד | צילום: אי פי איי ג

ניו זילנד נמצאת ברמה גבוהה של הסגר מה-25 במרץ, שנקבע ל-4 שבועות. ארדרן ציינה כי בשלב זה לא התקבלה החלטה על הארכת המגבלות מעבר לתקופה שנקבעה אך יש סימנים שיש למגבלות הללו השפעה חיובית.

מספר האנשים בניו זילנד שנדבקו בנגיף קוביד-19 עומד נכון להלילה על 1,039 – עד כה דווח רק על מקרה אחד של מוות מהנגיף. במדינה מודאגים מהמספר העולה של האבחונים היומיים, מ-71 ל-82 ל-89 בשלושת הימים האחרונים.

   

בריטניה: המלכה תקרא לתושבים לגלות "נחישות" במאבק בקורונה

ארמון בקינגהאם חשף כי במסגרת נאומה הנדיר של מלכת בריטניה אליזבת השנייה לאזרחי הממלכה, היא תודה לצוותים הרפואיים שעומדים בחזית המאבק בנגיף הקורונה. לפי קטעים מהנאום שישודר היום בערב, המלכה בת ה-93 תקרא לתושבים להראות "ערבות הדדית" ו"נחישות" כפי שהראו אבותיהם בימי קדם. "אני מקווה שבשנים הבאות כולם יוכלו להתפאר באופן שבו הגבנו לאתגר הזה. ואלו שיבואו אחרינו יאמרו שהבריטים בדור הזה היו חזקים כמו כל הדורות האחרים. שהתכונות של משמעת עצמית, של נחישות נעימת הליכות וערבות הדדית עדיין מאפיינות את הארץ הזו".

המלעה אליזבת, צילום אי פי איי המלעה אליזבת | צילום אי פי איי המלעה אליזבת, צילום אי פי איי

תאילנד: 102 חולים מאומתים נוספים בקורונה, עוד 3 מתים

רשויות הבריאות בתאילנד הודיעו כי 102 בני אדם נוספים נדבקו בנגיף הקורונה ביממה האחרונה, ושלושה נפטרו. בכך, עלה ל-2,169 מספר החולים המאומתים במדינה. מניין המתים עומד כעת על 23. 

מקסיקו: מספר המקרים החדשים במקסיקו עלה ב-202 ביממה

משרד הבריאות במקסיקו דיווח כי עוד 19 בני אדם מתו מנגיף הקורונה, ובכך עלה מניין המתים במדינה ל-79. "לצערי, האנשים הללו היו מבוגרים או חולים במחלות כרוניות", אמר שר הבריאות המקומי הוגו לופז-גטל. עוד נמסר כי 202 חולים נוספים אובחנו ביממה האחרונה, וכי מספר הנדבקים הכולל עומד על 1,890.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות