אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה ישראלית פיתחה תוסף חינמי שינחה אתכם להפעיל את ה-Zoom צילום: Jolt

משבר הקורונה

חברה ישראלית פיתחה תוסף חינמי שינחה אתכם להפעיל את ה-Zoom

לקראת ליל הסדר: חברת ווקמי הישראלית פיתחה מדריך שינחה את הישראלים שאין להם אוריינטציה טכנולוגית כיצד להתחבר לשירות שיחות הוידאו הפופולארי

05.04.2020, 11:21 | מאיר אורבך

האפליקציה הכי מבוקשת כיום בישראל לקראת ליל הסדר היא זום (Zoom). ישראלים רבים אשר נוכחו שיאלצו לעשות סדר בנפרד מורידים את אפליקצית שיחות הוידאו כדי לעשות סדר משותף. הבעיה היא שרבים מהם אינם בעלי ידע טכנולוגי נרחב.

קראו עוד בכלכליסט

חברת ווקמי, הישראלית פיתחה בחינם הרחבה לאפליקצית זום (Zoom) המספקת הכוונה מלאה לתכונות השונות של זום. החל ביצירת פגישה, הורדת התוכנה לדסקטופ, הוספת רקע וירטואלי או הקלטת שיחות. התוסף (widget) של ווקמי מכוון את המשתמשים בפעולות השונות ומאפשר שימוש קל ופשוט תוך כדי ניצול מלא של היכולות של זום.

הרעיון לבנות הרחבה חינמית לזום בא מקרב עובדי ווקמי שמכירים את האתגרים הקיימים בשימוש בתוכנות שלא בשימוש ביום-יום. במציאות החדשה שנכפתה עלינו, הכוללת לימודים מרחוק ורצון לשמור על קשר עם המשפחה המורחבת והאוכלוסייה המבוגרת, עובדי ווקמי רצו לייצר הכוונה צעד-אחר-צעד שתמש את יקיריהם בזמן השימוש באפליקצית זום, בכל זמן ובכל מקום. עובדי ווקמי התנדבו לתרגם את הפתרון לשפות שונות כמו עברית, איטלקית, ספרדית, צרפתית, יפנית וסינית כדי שמשפחות בכל רחבי העולם יוכלו להתחבר בקלות.

Zoom פגישות וישיבות בוידאו, צילום: Jolt Zoom פגישות וישיבות בוידאו | צילום: Jolt Zoom פגישות וישיבות בוידאו, צילום: Jolt

״מאחר והשנה בפעם הראשונה לא נוכל לקיים את סדר הפסח בישראל יחד עם המשפחה המורחבת ולא נוכל להיפגש פנים אל פנים עם יקירנו, החלטנו בווקמי לעזור למשתמשים בזום להיפגש בצורה וירטואלית קלה יותר. ווקמי מגשרת על הפער הקיים בין אנשים לבין טכנולוגיות על ידי הפשטה והכוונה בשימוש בתוכנה, כך יוכל כל צעיר ומבוגר להשתמש בקלות רבה יותר באפליקצית זום״ אומר רפאל סווירי, יזם משותף ונשיא חברת ווקמי. 

שיחת Zoom, צילום מסך: שיחת zoom שיחת Zoom | צילום מסך: שיחת zoom שיחת Zoom, צילום מסך: שיחת zoom

"זום הפך לכלי העיקרי לשוק העבודה מרחוק, לאוכלוסיה המבוגרת שנותרה ללא קשר ישיר עם המשפחות ולילדי בית הספר כדי ללמוד מרחוק", הוסיף, "בפעם הראשונה שאוכלוסייה כזאת משתמשת בכלי חדש היא עלולה להיתקל בקשיים שונים שווקמי פותרת בצורה קלה ואוטומטית עבור המשתמשים".  

הפער הדיגיטלי בגיל השלישי, צילום: שאטרסטוק הפער הדיגיטלי בגיל השלישי | צילום: שאטרסטוק הפער הדיגיטלי בגיל השלישי, צילום: שאטרסטוק

את הפתרון החינמי של ווקמי אפשר למצוא בתוך אתר זום להורדה עבור כל משתמש. להלן מספר דוגמאות לשימוש שווקמי מאפשרת על זום: היכרות ראשונית עם זום – הורדת התוכנה באופן אוטומטי והתחלת שיחה מתוך התפריט של ווקמי באמצעות סרטון המסביר איך יוצרים פגישה והתחלת הפגישה עצמה, התאמה אישית של זום עם ערך מוסף כמו רקע וירטואלי, הקלטת פגישה ושיתוף מסך. באמצעות ווקמי מאפשרת שימוש קל ומיידי ללא ידע מוקדם בכלים האלו התמודדות עם בעיות – פתרון מידי לקשיים שעלולים לצוץ כמו מצלמה שלא פועלת, שמסתבר שזו אחת הבעיות העיקריות למשתמשים החדש. בסך הכל, ווקמי פיתחה והנגישה בחינם 25 כלים העוזרים למשתמש החדש להצליח וליהנות מזום ותרגמה את הפתרון ל-7 שפות על-ידי עובדי החברה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
דעתי לארגון
הגדילה של הארגון צמחה בצורה בלתי רגילה ברווחיה ובהכנסותיה. לדעתי הגדילה של הארגון היא לטווח הארוך, נחשפנו למציאות חדשה שיותר אנשים וחברות מעדיפים לעבוד מהבית, בלית ברירה, ולפעמים גם מרצון, ולקיים פגישות ממקומות שונים. תלמידים יכולים להמשיך ללמוד גם מהבית, אנשים יכולים להיות בקשר עם אנשים מחו״ל, ניתן לקיים פגישות כל אחד מביתו ולהמשיך לתקשר מכל מקום בצורה הטובה ביותר. התוכנה נוחה לשימוש ומתאימה מגילאים נמוכים ועד לאנשים מבוגרים. באתרים השונים ניתן למצוא המון מידע על השימוש בתוכנה והתוכנה עצמה, וכן יש בתוכנה המון פיצ׳רים מועילים כמו אפשרות להקליט את הפגישות, לשתף מסכים ועוד. התוכנה הזאת נחוצה לנו כיום, וככל שהיא תשאר נוחה לשימוש ולא תעלה לנו יותר מידי, לא נרצה לחפש לה תחליף.
shiran  |  05.11.20
6.
זה למחשב רק. הנה פיתוח ישראלי המפשט את זום לנייד:
התוסף שמצויין בכתבה מיועד רק למחשבים. הנה פיתוח ישראלי ממש טוב המפשט את זום לטלפונים ניידים (אנדרואיד בלבד בשלב זה): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.e2c.club.e2c אני התקנתי אותו למבוגרים ולאנשים עם צרכים מיוחדים איתם אני עובד. ממליץ בחום. זו בעצם אפליקציה שמתקינים במקום זום והיא למעשה עוטפת את זום בממשק נוח מאוד למשתמש. בפועל, מאחורי הקלעים השיחה מתבצעת בזום אך חוויית המשתמש פשוטה ונגישה הרבה יותר. המפתחת היא חברה המפתחת ומשווקת טלפונים סלולריים מונגשים לגיל השלישי.
גלעד  |  09.04.20
לכל התגובות