אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן קונה מסיידוף מניות החברה ב-56 מיליון דולר - ייהפך לשותף לשליטה צילומים: עמית שעל , אוראל כהן

יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן קונה מסיידוף מניות החברה ב-56 מיליון דולר - ייהפך לשותף לשליטה

כהן, שהחזיק עד היום 0.04% ממניות שיכון ובינוי, קונה מבעל השליטה נתי סיידוף 4.06% ממניות החברה, ומקבל אופציה לרכישת 7.1% נוספים ב-98 מיליון דולר; סיידוף יעמיד את הסכום כולו כהלוואה לכהן, שאותה יחזיר כהן ב-40 החודשים הקרובים בריבית של 3.9% לשנה

05.04.2020, 13:47 | גולן חזני
שינויים באחזקות השליטה של שיכון ובינוי: החברה דיווחה היום (א') כי תמיר כהן, מנכ"ל עסקיו של נתי סיידוף, רוכש 4% ממניות שיכון ובינוי מידי סיידוף, שמחזיק בשליטה בחברה, תמורת 56 מיליון דולר. בנוסף מקבל כהן מסיידוף אופציה לרכישת 7% נוספים תמורת 98 מיליון דולר. כהן ייהפך לשותף בשליטה בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

כהן רוכש את המניות (4.06%) תמורת 56 מיליון דולר ובמחיר של 12.14 שקל למניה. העסקה מתבצעת לאחר הירידות האחרונות במניה ולפי שווי שוק דומה לשוויה של שיכון ובינוי בבורסה כיום - 5 מיליארד שקל. עם זאת, נתי סיידוף עדיין מוכר לכהן את המניות ביותר מפי שניים מהמחיר שבו רכש אותן.

סיידוף יעמיד את הסכום כולו כהלוואה לכהן, שאותה יחזיר כהן ב-40 החודשים הקרובים בריבית של 3.9% לשנה. כהן ישעבד את המניות לסיידוף עד לסיום החזר ההלוואה.

כהן קיבל אופציה לרכוש 7.1% ממניות שיכון ובינוי תמורת 98 מיליון דולר. האופציה תהיה לארבעה חודשים מיום חתימת ההסכם וכהן יוכל להעביר אותה לצד שלישי. עד היום החזיק כהן ב-0.04% בלבד ממניות החברה.

מימין: תמיר כהן ונתי סיידוף, צילומים: עמית שעל , אוראל כהן מימין: תמיר כהן ונתי סיידוף | צילומים: עמית שעל , אוראל כהן מימין: תמיר כהן ונתי סיידוף, צילומים: עמית שעל , אוראל כהן

כהן משמש יו"ר שיכון ובינוי והוביל ביוני 2018 את העסקה שבה רכש סיידוף את מלוא המניות (47%) של שרי אריסון בחברה תמורת 1.1 מיליארד שקל. לאחר הרכישה מונה כהן כיו"ר החברה וצירף את אייל לפידות כמנכ"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות