אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: פנתרה בגן החיות של ניו יורק נדבקה בקורונה צילום: איי פי

לראשונה: פנתרה בגן החיות של ניו יורק נדבקה בקורונה

זהו המקרה הראשון הידוע של בעל חיים בארה"ב ושל פנתר בכלל שנדבק בנגיף, כך לדברי גן החיות שבברונקס, שסגר שעריו באמצע מרץ בשל התפשטות הנגיף בניו יורק. הפנתרה וכן שישה נמרים ואריות שחלו גם הם נדבקו כנראה מעובד המקום, אך צפויים להתאושש

06.04.2020, 09:30 | שירות כלכליסט
פנתרה בגן החיות של הברונקס בעיר בניו יורק נבדקה ונמצאה כנשאית של נגיף הקורונה. זהו המקרה הידוע הראשון של בעל חיים בארה"ב ושל פנתר במקום כלשהו שנדבק בנגיף, כך הודיע גן החיות אתמול.

קראו עוד בכלכליסט

הפנתרה בת הארבע ששמה נאדיה וכן שישה נמרים ואריות שחלו גם הם, נדבקו כנראה מעובד גן  החיות שלא הראה תסמינים. בעל החיים הראשון החל להראות תסמינים ב-27 במרץ, אך כל הולכי-הארבע נמצאים במצב טוב וצפויים להתאושש. כך לדברי גן החיות, אשר נסגר למבקרים ב-16 במרץ על רקע התפרצות נגיף הקורונה בניו יורק.

 , צילום: איי פי צילום: איי פי  , צילום: איי פי

תוצאות הבדיקה של הפנתרה הדהימו את מנהלי גן החיות: "לא האמנתי", אמר מנהל המוסד ג'ים ברהני. אך הוא גם מקווה שהממצא יתרום משהו למאבק העולמי בנגיף. "כל סוג של מידע שאנחנו מקבלים על האופן בו הנגיף מועבר, איך בעלי חיים שונים מגיבים אליו, זה ידע שיעזור לנו להרחיב את הבנתנו בנגיף", הוא אמר.

הממצא מעלה שאלות חדשות לגבי אופן העברת הנגיף בבעלי חיים. משרד החקלאות האמריקני, שאישר את תוצאת הבדיקה של נאדיה, אמר שאין כרגע עוד מקרים ידועים של בעלי חיים שנדבקו בו. "אין ברגע זה כל ראייה שמראה שבעלי חיים יכולים להעביר את הנגיף לאנשים או שהם יכולים להוות מקור להדבקה בארה"ב" כך אמרה ד"ר ג'יין רוני, וטרינרית ובכירה במשרד החקלאות.

המשרד הודיע אתמול שאינו ממליץ על בדיקה שגרתית של הנגיף אצל בעלי חיים, בגני חיות או בכל מקום אחר, או של עובדי גני חיות. עם זאת אמרה רוני שמספר קטן של בעלי חיים בארה"ב נבדק ע"י השירותים הוטרינריים של המשרד, וכולם נמצאו שליליים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות