אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לייצוגית של מחזיקי "חופשי חודשי" נגד הרכבת: "פעלה רק חצי חודש בגלל הקורונה"

בקשה לייצוגית של מחזיקי "חופשי חודשי" נגד הרכבת: "פעלה רק חצי חודש בגלל הקורונה"

דורשים לקבל החזר כספי עבור הימים שבהם לא השתמשו בכרטיס בגלל השבתת הרכבות. הרשות הארצית לתחבורה ציבורית: "נושא הפיצוי יעלה לדיון בתום המשבר כחלק ממדיניות הממשלה"

06.04.2020, 11:24 | ליטל דוברוביצקי

האם מחזיקי כרטיס "חופשי חודשי" של הרכבת יקבלו החזר? לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד רכבת ישראל בדרישה לקבל החזר כספי עבור מחזיקי ה"חופשי חודשי" שנמנעה מהם היכולת לנסוע בגלל השבתת הרכבות.

קראו עוד בכלכליסט

המבקשת טוענת, באמצעות עוה"ד ליאור להב, יקיר שעשוע והראל ברק ממשרד כצנלסון, להב , כי התביעה מוגשת בשם "כלל רוכשי כרטיסי נסיעה תקופתיים מרכבת ישראל שהיו בתוקף מ-25 במרץ".

רכבת ריקה מנוסעים - עוד לפני ההשבתה המלאה, צילום: עופר צור רכבת ריקה מנוסעים - עוד לפני ההשבתה המלאה | צילום: עופר צור רכבת ריקה מנוסעים - עוד לפני ההשבתה המלאה, צילום: עופר צור

היא מבקשת מבית המשפט להורות לרכבת ישראל להשיב לחברי הקבוצה את החלק היחסי של עלות הכרטיסים התקופתיים עבור התקופה שבה הושבתה תנועת הרכבות בשל משבר הקורונה. לחלופין, מתבקש ביהמ"ש להורות לרכבת ישראל להאריך את תקופת השימוש בכרטיסי הנסיעה התקופתיים, כך שהתקופה בה לא ניתנו שירותי רכבת  לא תבוא במניין הימים של הכרטיסים התקופתיים.

 המבקשת טוענת כי הבקשה שלה להחזר כספי נדחתה וכן שרכבת ישראל לא הודיעה ללקוחותיה על הארכת המועד  בו יוכלו לעשות שימוש בכרטיסים.

המבקשת היא עורכת דין המתגוררת באור עקיבא ומגיעה ברכבת לעבודתה בתל אביב. לדבריה, רכשה את הכרטיס התקופתי תמורת 423 שקל ונותרו לה 15 ימים שלא נוצלו בשווי 211.5 שקל.

טרם הוגשה תגובת הרכבת לביהמ"ש. ברכבת ישראל טרם קיבלו את הבקשה לייצוגית.  

מהרשות הארצית לתחבורה ציבורית נמסר: "נושא הפיצוי טרם נידון, והוא יעלה לדיון בתום המשבר כחלק ממדיניות הממשלה הכוללת. כך נכון הדבר גם לגבי סטודנטים שרכשו מנויים סמסטריאליים ושנתיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות