אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היזם אבי אברהם: בעלי הדירות לא צריכים לשלם את מחיר הקורונה צילום: דניאל לוריא

היזם אבי אברהם: בעלי הדירות לא צריכים לשלם את מחיר הקורונה

מייעוץ משפטי ללא תשלום ועד למענק סיוע – מנכ"ל חברת אסתר אברהם אחזקות על הדרכים להתניע מחדש את תחום ההתחדשות העירונית ולספק מענה יצירתי ללקוחות: "זה הזמן לגלות חוסן ולתמרן מול המכשולים"

23.09.2020, 09:05 | עו"ד אבי אברהם

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

משבר הקורונה בישראל ומעבר לים עוד רחוק מסיום, ובמצב העניינים הקיים חובה על כולנו ליישם באופן מלא את הנחיות משרד הבריאות, ובראשן להישאר בבתים ולהימנע מיציאה למקומות ציבוריים עד כמה שניתן.

ואולם גם בימים טרופים אלו, כאשר הפעילות בענפים רבים מוקפאת כמעט לחלוטין, ענף הנדל"ן חייב לעמוד בחוד החנית ולהמשיך לעבוד במלוא המרץ, שכן השבתה מוחלטת שלו תביא לפגיעה קשה פי כמה בציבור הישראלי ובמשק כולו. בכלל זה מדובר גם על תחום ההתחדשות העירונית, שהפך בשנים האחרונות לנדבך מרכזי בשוק הדיור, וערב המשבר עמד לפני קפיצת מדרגה משמעותית.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

אין מדובר בפריבילגיה של העוסקים בענף. אלה נדרשים לפעול תחת חוסר ודאות כבד, כשסימני שאלה ענקיים מרחפים מעל לפרויקטים, לעתים אף כאלה שנמצאים עמוק בשלב הביצוע. תחת המציאות הזאת שנכפתה עליהם, על אותם גורמים להראות חוסן ולתמרן אל מול המכשולים – בדרך לאכלוס הבניינים.

פרויקט סוקולוב מערב של אסתר אברהם בנתניה. על אף הקורונה, ענף הנדל"ן חייב להמשיך בעשייה , הדמיה: זית לב אדריכלים פרויקט סוקולוב מערב של אסתר אברהם בנתניה. על אף הקורונה, ענף הנדל"ן חייב להמשיך בעשייה | הדמיה: זית לב אדריכלים פרויקט סוקולוב מערב של אסתר אברהם בנתניה. על אף הקורונה, ענף הנדל"ן חייב להמשיך בעשייה , הדמיה: זית לב אדריכלים

 

מרימים את הכפפה

אנו בחברת אסתר אברהם אחזקות, מבקשים לתרגם את הדיבורים למעשים. כצעד ראשון אנו פועלים לייצר מענה לציבור הלקוחות שלנו, עם שירות זמין, רציף וקשוב גם כעת. ברור לנו שבמיוחד היום הם זקוקים לאוזן קשבת, ואנחנו נמצאים כאן למענם לכל אורך הדרך, בסבלנות, וברגישות.

התקופה המאתגרת שעוברת עלינו מחייבת חשיבה מחוץ לקופסה וגיבוש פתרונות יצירתיים. לכן הקפדנו להרים את הכפפה וללכת לקראת בעלי הדירות במיזמי ההתחדשות העירונית שלנו באמצעות מענק סיוע מיוחד, במסגרתו חלק מהתמורה העתידית תוענק להם כבר עכשיו – בכסף, דבר שיסייע להם בהתמודדות עם המשבר הכלכלי המכביד.

בנוסף, בעצה אחת עם שותפי עו"ד עלז מנחם, במשרד עורכי הדין מנחם, אברהם ושות', המלווה את חברת אסתר אברהם אחזקות בפעילות השוטפת, נרתם עו"ד מנחם גם הוא למשימה – עם ייעוץ משפטי וסיוע פרו בונו לאזרחים, כולל בעלי דירות אשר נקלעו לקשיים בשל משבר הקורונה.

הישארות בבתים לאורך תקופה ממושכת היא לא סיטואציה פשוטה, בוודאי עבור משפחות מרובות נפשות המתגוררות יחדיו בדירות קטנות וצפופות. על כן, ובמטרה להיערך מראש לתרחיש עתידי שיחייב שהות ארוכה בבתים, על ראשי הרשויות המקומיות לבחון את הגדלת רף התמורות במיזמי פינוי-בינוי, כאשר דירות בשטח ממוצע של 50 מ"ר יזכו לתוספת של עד 25 מ"ר, ולא 12 מ"ר בלבד. ובכלל, הייתי מציע לגורמים הרלוונטיים לא לקבל החלטות באופן גורף, אלא לבדוק כל מקרה גופו, משום שבלא מעט מקרים אפשר בהחלט ללכת לקראת בעלי הדירות והיזמים, ולייצר פרויקט מאוזן יותר וכלכלי יותר.

 

מנכ"ל אסתר אברהם אחזקות, אבי אברהם. "המשבר במשק  מחייב חשיבה מחוץ לקופסה" , צילום: דניאל לוריא מנכ"ל אסתר אברהם אחזקות, אבי אברהם. "המשבר במשק מחייב חשיבה מחוץ לקופסה" | צילום: דניאל לוריא מנכ"ל אסתר אברהם אחזקות, אבי אברהם. "המשבר במשק  מחייב חשיבה מחוץ לקופסה" , צילום: דניאל לוריא

 

האפקט החברתי

בסופו של דבר אסור לנו לשכוח כי התחדשות עירונית היא מיזם חברתי מהמעלה הראשונה, שנועד לעזור לאוכלוסיות מוחלשות לשפר לא רק את רמת מגוריהן אלא גם את איכות חייהן. ברחבי ישראל שכונות רבות המתאפיינות במבנים ישנים ורעועים, וזקוקות באופן קריטי להתחדשות עירונית, מיגון ורענון. על כולנו להיתרם למשימה החשובה הזו, אחרת הפערים בחברה הישראלית ימשיכו להעמיק.

דוגמה בולטת, לפעילותה של אברהם אסתר אחזקות בתחום ההתחדשות העירונית ניתן לראות במיזם הפינוי-בינוי שאנו מקדמים בשנתיים האחרונות בשיתוף עם קבוצת חג'ג', מגופי הנדל"ן הגדולים בישראל, בשכונת עמישב בפתח תקוה. מדובר בשכונה שהוקמה בשנות ה-50 כמעברה לקליטת עולים חדשים, ונחשבת לאחת השכונות הפחות חזקות בעיר מבחינה סוציו-אקונומית. לפי התוכנית, אנו עתידים להרוס שמונה מבני רכבת הכוללים כ-200 דירות, ולהקים תחתם שמונה מגדלים וכ-900 דירות. זאת, לצד פיתוח שטחי מסחר והקצאת שטחים ציבוריים.

 

זהו פרויקט המסמל את מהות ההתחדשות העירונית, כשמעבר לדירות חדישות ומודרניות אנחנו שמים דגש גם על שדרוג הסביבה והחיבור עם הקהילה. גם העירייה המקומית שותפה לחזון להתחדשות השכונה, ובזכות מיזמים שכאלה, עתידה עמישב לבצע קפיצת מדרגה של ממש.

 

עו"ד עלז מנחם. נרתמים לסייע למי שנקלעו לקשיים , צילום: דניאל לוריא עו"ד עלז מנחם. נרתמים לסייע למי שנקלעו לקשיים | צילום: דניאל לוריא עו"ד עלז מנחם. נרתמים לסייע למי שנקלעו לקשיים , צילום: דניאל לוריא

 

לחברת אסתר אברהם אחזקות רזומה עשיר הכולל קידום של עשרות מיזמי בנייה, בערים דוגמת תל אביב, גבעתיים ובמיוחד נתניה – שם באמצעות אחזקותיה בחברה להתחדשות נתניה, מהעסוקות והמשפיעות בתחום התחדשות עירונית בעיר, היא מעורבת בלא פחות מ-30 פרויקטים, הכוללים יותר מ-2,000 יחידות דיור במצטבר. גם עכשיו, ועל אף ימי הקורונה, החברה עובדת במרץ, ולראייה, בנתניה לבדה היא מצויה בהליכים לקבלת היתרי בנייה לכ-600 דירות.

לסיום, חשוב לי לומר כי כוחו של עם ישראל טמון באחדותו, ועכשיו במיוחד זה הזמן לנהוג באחריות ולא להזניח את מי שנזקק לעזרה. לעמיתי בענף הנדל"ן אני קורא לשנס מותנים ולהמשיך במלאכת הקודש של הגדלת היצע הדיור. יחד נצליח להוציא את העגלה מהבוץ ולעלות מחדש על הנתיב הנכון.  חג חירות שמח לכולנו.

הכותב הוא הבעלים והמנכ"ל של חברת אסתר אברהם אחזקות, המתחמה בפרויקטים במסגרת תמ"א 38 ופינוי-בינוי

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות