אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר דחה שוב את בקשת הסיוע של אל על; גובר החשש למינוי כונס נכסים צילום: רויטרס

האוצר דחה שוב את בקשת הסיוע של אל על; גובר החשש למינוי כונס נכסים

הסיבה: בנק דיסקונט טרם אישר את בקשת ההלוואה לחברה בגובה 300 מיליון דולר, משום שהוא ממתין לערבויות של החברה. יו"ר אל על : "אם לא נקבל עזרה מיידית בימים הקרובים אל על עלולה להיסגר"; האוצר דורש תוכנית הבראה משופרת

06.04.2020, 11:53 | נווית זומר

האוצר דחה אתמול שוב את בקשת הסיוע לאל על. אתמול נערכה פגישה דרך אפליקציית זום בין נציגות האוצר בראשות שי באב"ד, מנכ"ל קבוצת דיסקונט אורי לוין והנהלת אל על. משרד האוצר דחה את תוכנית ההבראה שהכינה החברה ודרש תוכנית משופרת. גורמים שבקיאים בנושא אומרים שבדיסקונט מוכנים להעניק את ההלוואה לאל על, אך קיים ויכוח עם משרד האוצר לגבי גובה הערבות שתעמיד המדינה להלוואה.

קראו עוד בכלכליסט

גונן אוסישקין מנכ"ל אל על , צילום: אל על , SIVANFARAG גונן אוסישקין מנכ"ל אל על | צילום: אל על , SIVANFARAG גונן אוסישקין מנכ"ל אל על , צילום: אל על , SIVANFARAG

בכך גובר החשש להמשך קיומה של אל על במתכונתה הנוכחית וליכולתה להמשיך לעמוד בהתחיבויותיה וגובר הסיכון כי ימונה לה כונס נכסים. אחד התנאים של האוצר למתן הסיוע היה כי ההלוואה לא תינתן על ידי המדינה אלא על ידי בנק, כאשר המדינה תעניק ערבות מדינה להלוואה או חלק ממנה.

אלי דפס יו"ר אל על אמר, "אם לא נקבל עזרה מיידית בטווח הימים הקרובים אל על עלולה להיסגר". דפס הוסיף, כי "בכל העולם הזרמות כספים כבר בוצעו לחבורתה תעופה ורק בישראל עדיין לא".

באוצר טוענים כי לא נסוגו מסיוע לחברת התעופה, בתנאי כי אל על תמצא בנק שיממן לה את ההלוואה ותוכנית הבראה שתבטיח את יכולתה להחזיר את ההלוואה בתנאים שלא התקיימו עד כה. במקביל אל על עדיין לא הגיעה להבנות עם ועד העובדים לגבי מספר המפוטרים מבין העובדים הקבועים הכלול בתוכנית ההבראה. ההנהלה דורשת פיטורי כ- 550 עובדים ואילו הוועד מתנגד לפיטורים.

לאור הנסיבות החליטה הנהלת אל על לדחות את פירסום דוחותיה ל-2019 כדי להימנע מאזהרת עסק חי. מקורבים להנהלה אמרו כי החודש תוכל עוד אל על לשלם את השכר לשארית עובדיה שעדיין לא בחל"ת למרות שמצבה הפיננסי קשה, בשל הפסקת הטיסות המסחריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות