אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דמי אבטלה או מקדמות בסכום כולל של 1.6 מיליארד שקל ישולמו עד מחר ל-700 אלף איש צילום: באדיבות שירות התעסוקה

דמי אבטלה או מקדמות בסכום כולל של 1.6 מיליארד שקל ישולמו עד מחר ל-700 אלף איש

היום שולמו דמי אבטלה ל-229 אלף מובטלים. מחר יועברו מקדמות של 2,000 שקל ל-480 אלף איש. מענקי ה-500 שקל למשפחות עם ילדים, קשישים ונכים יידחו כנראה לחול המועד או אחרי החג, כיוון שטרם הועברה החקיקה הדרושה

06.04.2020, 12:41 | שחר אילן

 710 אלף מובטלים יקבלו היום (ב') או מחר דמי אבטלה או מקדמות בסכום כולל של 1.6 מיליארד שקל. 229 אלף מובטלים, הכוללים 70 אלף מובטלים ותיקים, יקבלו את כל הסכום שמגיע להם.

עוד 480 אלף איש יקבלו מחר מקדמות של 2,000 שקל ומאוחר יותר יבוצע קיזוז מהכספים המגיעים להם. כלומר, יקבלו תשלום כ-640 אלף מובטלים חדשים כאשר היתר טרם נקלטו. כך מסר היום מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר בתדרוך עיתונאים.

קראו עוד בכלכליסט

עלות דמי האבטלה ששולמו היום היא 635 מיליון שקל ועלות המקדמות שישולמו מחר היא 960 מיליון שקל, כך שבסך הכל מדובר כאמור ב-1.6 מיליארד שקל.

גובה המקדמות נקבע על פי ההערכה לתשלום ממוצע לשליש חודש מרץ. הסיבה לכך שהתשלום הוא על שליש חודש בלבד היא שהמובטלים הוצאו לחופש באמצע החודש ועל חמשת ימי האבטלה הראשונים אין מקבלים תשלום.

מובטלים, צילום: באדיבות שירות התעסוקה מובטלים | צילום: באדיבות שירות התעסוקה מובטלים, צילום: באדיבות שירות התעסוקה

משמעות הנתונים היא שהטפול בכ-200 אלף תביעות עוד לא הסתיים והפונים יקבלו את הכסף רק בהמשך. שפיגלר שיבח את עובדי הביטוח הלאומי שטיפלו בעומס גדול פי עשרות מהמקובל ולמרות זאת הצליחו להתגבר על רוב הפניות.

העברת מענקי ה-500 שקל למשפחות עם ילדים, קשישים ונכים תדחה לחול המועד או אחרי החג. שפיגלר הסביר שטרם הועברה בממשלה ובכנסת החקיקה שמאפשרת העברת מענקים. לדבריו "ברגע שיהיה בסיס חוקי נוכל להעביר את המענקים, גם במהלך חול המועד".

עד מסר שעד היום הוגשו 21 אלף תביעות למענקים לבני 67 פלוס וכי הביטוח הלאומי עושה מאמץ שיקבלו את הכסף בחול המועד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות