אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנדלבליט לנתניהו: קדם חקיקה להתמודדות עם הקורונה - במקום תקנות שעת חירום צילום: יהונתן ולצר, TPS

מנדלבליט לנתניהו: קדם חקיקה להתמודדות עם הקורונה - במקום תקנות שעת חירום

בעוד יומיים יפקע תוקפן של התקנות שמאפשרות למשטרה לאכן טלפונים ניידים של חייבי בידוד ובעוד שלושה ימים יפקע תוקפן של התקנות המאפשרות מעצר מניעתי של מפרי בידוד וחקירתם כחשודים במעצר. היועמ"ש מפציר בממשלה לקדם חקיקה של התקנות

06.04.2020, 21:17 | משה גורלי

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מזהיר את ראש הממשלה נתניהו: אם הכנסת לא תחוקק את תקנות שעת חירום, ישללו מהממשלה חלק מכוחותיה שמופעלים כעת ביעילות. "הימנעות הממשלה מאישור הצעות החוק המונחות על שולחנה והבאתן לכנסת", כותב היועץ, "עלולה להיות בעלת תוצאות קשות להתמודדות של הממשלה עם נגיף הקורונה".

קראו עוד בכלכליסט

בעוד יומיים, ערב פסח שבו הגבלות הפעילות והבידוד קריטיות במיוחד, יפקע תוקפן של התקנות שמאפשרות למשטרה לאכן טלפונים ניידים של חייבי בידוד ובעוד שלושה ימים יפקע תוקפן של התקנות המאפשרות מעצר מניעתי של מפרי בידוד וחקירתם כחשודים במעצר.

החוק מאפשר לממשלה לתקן תקנות חירום כל עוד הכנסת לא מתפקדת, אולם משחזרה הכנסת לפעול, עליה לאשר את צעדי החירום. בנוסף, התחייבה הממשלה לבג"ץ שטיוטת חוק תגובש ותאושר בדחיפות בממשלה לצורך הנחתה על שולחן הכנסת.

היועמ"ש אביחי מנדלבליט , צילום: יהונתן ולצר, TPS היועמ"ש אביחי מנדלבליט | צילום: יהונתן ולצר, TPS היועמ"ש אביחי מנדלבליט , צילום: יהונתן ולצר, TPS

"כעת", מסכם מנדלבליט, "נותרו אך יומיים לפקיעת התקנות. להתנהלות המתוארת השלכה ברורה על יכולתה של הממשלה להוסיף ולהסדיר סמכות זו למשטרה שלא בחקיקה של הכנסת, ואף הסיכון להתערבות שיפוטית במהלך כזה הוא משמעותי ביותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות