אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוריס ג'ונסון פונה לטיפול נמרץ: "החמרה במצבו" צילום: גטי אימג'ס

בוריס ג'ונסון פונה לטיפול נמרץ: "החמרה במצבו"

ראש ממשלת בריטניה נלקח לטיפול נמרץ, יום אחרי שאושפז בגלל נגיף הקורונה: "מצבו החמיר, הוא בהכרה". דיווח: ג'ונסון סבל מקשיי נשימה, קיבל טיפול בחמצן. ראש הממשלה ביקש משר החוץ דומיניק ראב למלא את מקומו

06.04.2020, 22:18 | שירות כלכליסט
ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון פונה לקבלת טיפול נמרץ בעקבות החמרה במצבו. כך נמסר הערב (ב') מלשכתו של ראש הממשלה הבריטי, שאושפז אתמול בעקבות תסמינים של נגיף הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

"במהלך אחר הצהריים מצבו של ראש הממשלה החמיר, ובעצת הצוות הרפואי שלו הוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ בבית החולים", נמסר בהודעה. בלשכה אמרו שראש הממשלה ביקש משר החוץ דומיניק ראב להחליף אותו היכן שנדרש.

"הוא מקבל טיפול מצוין, ומודה לצוותים הרפואיים על מסירותים", נמסר בהודעה מטעמו של ג'ונסון. גורם בלשכתו אמר שהוא נמצא בהכרה וכרגע לא נעזר במכונת הנשמה. ב"טיימס" דיווחו שאחר הצהריים ג'ונסון סבל מקשיי נשימה וקיבל טיפול בחמצן.

ג'ונסון בן ה-55 הודיע בשישי שעבר שנדבק בנגיף הקורונה, ונכנס לבידוד בעקבות תסמינים קלים. אמש הגיע לאשפוז בבית החולים בלונדון. אחר הצהריים מסר ראש הממשלה שהוא במצב רוח טוב, עובר בדיקות שגרתיות ונמצא בקשר עם הצוות שלו.

הדובר של ג'ונסון סירב להתייחס לדיווחים שראש הממשלה מקבל טיפול בחמצן או סובל מדלקת ריאות, והכחיש את הדיווחים שהגיעו מרוסיה - לפיהם ג'ונסון מחובר למכונת הנשמה. הדובר אמר שג'ונסון התאשפז בעקבות תסמינים ממושכים של נגיף הקורונה.

 

דוברו של ג'ונסון גם לא פירט על הבדיקות שעבר ראש הממשלה. לפי רופאים, אדם בגילו של ג'ונסון, שסובל מתסמיני קורונה אחרי 10 ימים, עובר ככל הנראה בבית החולים בדיקות שנוגעות לרמת החמצן ותפקוד הריאות, הכליות והכבד. בנוסף, העריכו רופאים, שג'ונסון עובר גם בדיקת אק"ג.

בשבוע שעבר הכחישו בלשכתו של ג'ונסון כי מצבו חמור יותר מכפי שדווח. ההכחשות באו אחרי שגורמים יודעי דבר לכאורה אמרו לעיתון "גרדיאן" כי מחלתו של ג'ונסון קשה יותר מכפי שהוא או אנשיו מוכנים להודות, וכי רופאים שבודקים אותו מודאגים מהנשימה שלו.

בשבוע שעבר סיפרה ארוסתו ההרה של ג'ונסון, קארי סימונדס בת ה-32, שהיא סובלת כבר שבוע מתסמינים של הנגיף. היא אמרה שאחרי שבוע שבו הייתה מרותקת למיטה היא מרגישה טוב יותר.

דומיניק ראב, שימלא את מקומו של ג'ונסון, הוביל היום ישיבה במקומו של ראש הממשלה. לפני הדיווח הערב אמר ראב שג'ונסון ממשיך להנהיג את הממשלה מבית החולים, ושהשניים שוחחו לאחרונה ביום שבת. ראב הבטיח הערב שהממשלה תמשיך ליישם את ההנחיות של ג'ונסן במאבק נגד המגפה, ואמר שראש הממשלה נמצא בידיים טובות, ושמאחוריו עומד צוות יוצא דופן.

ביממה האחרונה מתו מנגיף הקורונה 439 בני אדם בבריטניה. מספר המתים הכולל עומד על 5,373, ומספר הנדבקים על 51,608. 

ר"מ בריטניה בוריס ג ר"מ בריטניה בוריס ג'ונסון | צילום: איי אף פי ר"מ בריטניה בוריס ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות