אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם הבוקר - עומסים בחנויות המזון; המחסור צפוי להתרחב לתוצרת טרייה

גם הבוקר - עומסים בחנויות המזון; המחסור צפוי להתרחב לתוצרת טרייה

הידוק והרחבת הסגר, כמו גם ההודעה על הטלת עוצר יציאות כללי מספר שעות לפני הסדר וסגירת הסופרמרקטים החל מיום רביעי בצהריים, יצרו תורי ענק ועומסים בחנויות המזון; המחסור צפוי להתרחב גם לירקות, פירות, עוף ובשר טרי, בשל מיעוט ימי העבודה במהלך החג

07.04.2020, 10:17 | נורית קדוש

הידוק והרחבת הסגר לכל רחבי הארץ מניע את הציבור לחנויות המזון  - והחל משעות הבוקר המוקדמות (ג') נרשמים תורים ארוכים מחוץ לסניפים. בנסיון למנוע מפגשים משפחתיים וחברתיים במהלך החג, הוחלט על סגר מלא - כך שבחלק מהזמן, גם לא ניתן יהיה להצטייד במזון.

קראו עוד בכלכליסט

תור לרכישת ביצים בגבעתיים תור לרכישת ביצים בגבעתיים תור לרכישת ביצים בגבעתיים

במסמך שצפוי לעמוד בשעות הקרובות לאישור הממשלה נכתב כי החל מהיום ב-16:00 ועד ליום שבת ב-20:00 "לא יוכל אדם להצטייד במזון, תרופות ומוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים, אלא ביישוב מגוריו". מקור העומסים בחנויות החל משעות הבוקר הוא גם בתקנות לפיהן יוטל עוצר כמה שעות לפני ליל הסדר, והסופרמרקטים ייסגרו משעה 14:00 ביום רביעי עד לשעה 7:00 ביום חמישי - ותיאסר גם הצטיידות במזון.

דבר נוסף המשפיע על העומסים בחנויות הוא המחסור המתמשך בביצים, למרות שביומיים האחרונים נחתו מטוסים ועגנו אוניות עם מיליוני ביצים שיובאו לקראת החג במתכונת מהירה. גם בחנויות שכבר קיבלו אספקה, המלאי נחטף מהמדפים והחנויית מגבילות את הרכישה לשתי יחידות של 12 או 18 ביצים בלבד. לפי הערכות, המחסור יירשם לכל אורך החג, שחלק ניכר מהמזון בו מבוסס ביצים בשל ענייני כשרות.

הימצאותם של כמיליון ישראלים יותר מבשנים שעברו במהלך חג הפסח בישראל, הגדילה את הביקוש למצות ולקמח מצה, כך שגם מלאי מוצרים אלו מצומצם ולא בכל חנות ניתן למצוא אותם על המדפים. בנוסף, צפוי המחסור להתרחב לירקות, פירות, עוף ובשר טרי, בשל מיעוט ימי העבודה במהלך החג.

הקשיים של רשתות השיווק לספק הזמנות אונליין הובילו לכך שמועדי האספקה שניתנו ברשתות בימים האחרונים הם לסוף החודש. בכדי לצמצם את התורים, השיקה אתמול שופרסל פיילוט של הזמנת משלוח מתוך מגוון מצומצם של עשרות מוצרים במקום מגוון של אלפים, תוך התחייבות לאספקה תוך שלושה ימי עסקים. אלא שהשקת הפיילוט ערב החג מובילה לכך שהאספקות הראשונות צפויות רק אחרי חול המועד. אפשרות נוספת היא הזמנה מאתרי הספקים הגדולים, שהחלו בשבועיים האחרונים במכירה ישירה. מדובר בחברות תנובה, שטראוס, שסטוביץ וקוקה קולה, המציעות משלוחים עד הבית של מגוון חלקי של מוצריהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות