אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווטסאפ מגבילה העברת הודעות שרשרת כדי למנוע הפצה של פייק ניוז צילום: בלומברג

ווטסאפ מגבילה העברת הודעות שרשרת כדי למנוע הפצה של פייק ניוז

לפי המדיניות החדשה שתיכנס לתוקף היום, לא ניתן יהיה להעביר הודעה הלאה ליותר מנמען אחד, אם היא עברה דרך חמישה חשבונות לפניכם; עד עתה הוגבלה הפצת הודעות כאלה לחמישה נמענים

07.04.2020, 12:00 | רפאל קאהאן

ווטסאפ מקשיחה את מדיניות העברת ההודעות שלה. על פי פרסום החברה בבלוג שלה היום (ג'), לא ניתן יהיה להעביר הודעה הלאה ליותר מנמען אחד (קבוצה או משתמש בודד), אם היא עברה דרך 5 חשבונות לפניכם. המדיניות החדשה תיכנס לתוקף היום.

קראו עוד בכלכליסט

השינוי במדיניות העברת ההודעות הוא חלק מהמאמץ של ווטסאפ למנוע הפצה של פייק ניוז, סילופים וקונספירציות, דרך השירות שלה. לדברי החברה, נצפתה עלייה גדולה בתפוצה של הודעות מעין אלה מאז תחילת משבר הקורונה בעולם. לאפליקציה יש כיום כ-2 מיליארד משתמשים רשומים והיא הלכה למעשה פלטפורמת התקשורת הגדולה והנפוצה בעולם כיום.

ווטסאפ כבר הואשמה בעבר על שלא עשתה די כדי למנוע הפצה של הודעות שמכילות תכנים מסיתים או מזויפים. בעיקר בהודו. כעת ארגון הבריאות העולמי הכריז על הפצה של מידע שגוי (infodemic בניסוח הארגון) כבעיה חמורה ודרש ממשלות ומנהיגים לדרוש מחברות המדיה החברתית לפעול בעניין. בווטסאפ הבעיה חמורה עוד יותר, מכיוון שניתן בקלות לשנות תכנים של הודעות ולעוות את המידע שהן מכילות, בנוסף אין אפשרות לפקח על התוכן שלהן בגלל ההצפנה המובנית באפליקציה.

כבר ב-2018 הוגדרו מגבלות על העברה של הודעות לעד 250 נמענים או קבוצות, המגבלה ירדה ל-20, בשנה עברה היא הוחמרה ל-5 - וכעת כאמור ניתן יהיה להעביר הודעה לנמען אחד בלבד אם הופצה ליותר מ-5 נמענים קודם לכן (כולל המקבל הנוכחי). הודעות כאלה כבר זוכות לסימון מיוחד, כך שקל לזהות אותן.

לפי ווטסאפ, מגבלות קודמות שהטילה כבר חתכו את היקף העברת ההודעות בכ-25%. השאיפה כעת היא להוריד עוד את התפוצה. עם זאת החברה לא ציינה אם בעלי חשבונות עסקיים יוגבלו גם הם באותו אופן. ואולם באפליקציה מעודדים את המשתמשים לדווח על כל סוג של תוכן בעייתי ולהעבירו לבדיקת ארגוני בריאות רשמיים או גופי בדיקת עובדות עימם פייסבוק, בעלת ווטסאפ, משתפת פעולה במסגרת תוכנית צמצום התפוצה של מידע כוזב.

ווטסאפ, צילום: Chris Ratcliffe ווטסאפ | צילום: Chris Ratcliffe ווטסאפ, צילום: Chris Ratcliffe

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות