אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות ויתר על מיי הריטג': ירכוש מעבדה שתספק "10,000 בדיקות ביום לפחות" צילום: BGI

משרד הבריאות ויתר על מיי הריטג': ירכוש מעבדה שתספק "10,000 בדיקות ביום לפחות"

המשרד בשיתוף משרד הבטחון חתם על העסקה בשווי 90 מיליון שקל עם ענקית הגנוסטיקה והמכשור הרפואי הסינית BGI, בשיתוף עם AID GENOMICS הישראלית מרחובות. BGI תספק מיכשור וחומרים לביצוע 10,000 בדיקות PCR ביום, שיוצבו ב-6 מעבדות של קופות החולים

07.04.2020, 23:11 | מאיר אורבך

משרד הבריאות הודיע הערב (ג') שבהנחיית שר הבריאות יעקב ליצמן ובשיתוף משרד הבטחון, הוא חתם על הסכם בשווי 90 מיליון שקל עם חברת הגנוסטיקה הסינית BGI, באמצעות חברת AID GENOMICS הישראלית מרחובות, שתספק מיכשור וחומרים לביצוע 10,000 בדיקות PCR נוספות ביום לפחות.

קראו עוד בכלכליסט

המכשור יוצב ב-6 מעבדות של קופות החולים במהלך השבועיים - שלושה הקרובים ויצטרף לפעילות המעבדות שקיימות כבר עכשיו במערכת הבריאות.

מעבדת קורונה של BGI, צילום: באדיבות BGI מעבדת קורונה של BGI | צילום: באדיבות BGI מעבדת קורונה של BGI, צילום: באדיבות BGI

כזכור בסוף חודש מרץ חתם משרד הבריאות עם חברת מיי הריטג' על הסכם להקמת מעבדה משותפת עם BGI. יומיים לאחר מכן הוקפא ההסכם ללא הסבר וכעת בוטל סופית. המעבדה של מיי הריטג' אמורה היתה להתחיל לפעול ב-9 באפריל ולספק באופן מיידי 10,000 בדיקות.

עוד הודיעה אתמול קבוצת AID Genomics, המאגדת בתוכה חברות ישראליות בתחומי טכנולוגיה רפואית וביוטכנולוגיה, שתשתף פעולה עם חברת BGI הסינית, והן יקימו מעבדה לבדיקות קורונה בעזה. המעבדה אמורה לספק 3,000 בדיקות ביום והיא תוקם באופן מיידי על בסיס תרומות. 

 

שניר זנו, מנכ"ל הקבוצה העולמית של AID GENOMICS: ״אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם משרד הבריאות ועל האמון שניתן בנו לבצע את המשימה הלאומית החשובה הזאת. מטרתנו המרכזית, עם שותפינו מBGI, היא לסייע במאבק כנגד התפשטות נגיף הקורונה בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות