אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד קיצוצים בטסלה: הפחתות שכר והוצאת עובדים לחופשה צילום: בלומברג

עוד קיצוצים בטסלה: הפחתות שכר והוצאת עובדים לחופשה

המנכ"ל אילון מאסק, שזלזל בעוצמת מגפת הקורונה, נאלץ ליישר קו עם תוצאות המשבר: החברה הודיעה כי תוציא לחופשה עובדים לא חיוניים במפעליה בארה"ב ותיישם קיצוצים בשכר. זאת לאחר שהחברה כבר השעתה את ייצור הרכבים במפעל בסן פרנסיסקו ואת ייצור האריחים הסולריים בניו יורק

08.04.2020, 10:28 | שירות כלכליסט

חברת טסלה (Tesla), המייצרת מכוניות חשמליות,הודיעה אתמול (ג') כי תוציא לחופשה את כל העובדים הלא חיוניים ותיישם קיצוצים בשכר. זאת במהלך תקופת ההשבתה של מפעלי הייצור בארה"ב בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. עד לאחרונה, וגם כשהקורונה כבר הדאיגה מאוד את הציבור האמריקאי, מנכ"ל טסלה אילון מאסק זלזל במגפה, וצייץ כהרגלו בטוויטר: "הפאניקה של הקורונה היא מטומטמת".

קראו עוד בכלכליסט

כעת החברה מיישרת קו עם חברות אחרות. מגפת הקורונה גרמה לירידה בביקוש למכוניות בארצות הברית ואילצה כמה יצרניות רכב נוספות להוציא עובדים לחופשה. טסלה כבר השעתה את ייצור הרכבים במפעל שלה בסן פרנסיסקו ואת ייצור האריחים הסולריים שלה בניו יורק ב-24 במרץ. עכשיו היא מעמיקה את הקיצוצים, ומסרה לעובדי החברה בארה"ב בהודעת דואר אלקטרוני, כי ההחלטות הן חלק ממאמץ רחב יותר לניהול עלויות ולהשגת תוכניות ארוכות טווח. עוד נמסר בהודעה כי טסלה מתכוונת לחדש את הפעילות הרגילה ב-4 במאי.  

מנכ"ל טסלה אילון מאסק. השבתה וקיצוצים, צילום: AP מנכ"ל טסלה אילון מאסק. השבתה וקיצוצים | צילום: AP מנכ"ל טסלה אילון מאסק. השבתה וקיצוצים, צילום: AP

התשלום עבור עובדי טסלה השכירים יופחת החל מה-13 באפריל והקיצוצים יישארו במקומם עד סוף הרבעון השני, נכתב בהודעת הדוא"ל. בארצות הברית, שכר העובדים יופחת ב-10%, שכר הדירקטורים ב-20% ושכרם של סגן הנשיא ב-30%. הפחתות דומות יבוצעו גם מחוץ לארצות הברית. עובדים שלא יוכלו לעבוד מהבית ואינם עובדים בעבודה חיונית יוצאו לחופשה, אך ישמרו על הטבות ביטוח הבריאות שלהם עד לחידוש הייצור, נכתב בהודעת הדוא"ל.

מפעל הרכב האמריקאי היחיד של טסלה מעסיק יותר מ-10 אלף עובדים, עם ייצור שנתי של כ-415 אלף יחידות עד סוף דצמבר 2019. עצירת הפעילות במפעלים קוטעת את האצה שתוכננה בייצור רכב הספורט החדש של החברה: Model Y. הביקוש ל Model Y צפוי להיות גבוה יותר מאשר לכל הדגמים האחרים של טסלה יחדיו, כך אמר בעבר מאסק. Model Y מתמודד עם הביקוש החזק לרכבי שטח והוא הרבה פחות יקר מ- Model X המתקדם.

ב-20 במרץ הודיעה טסלה כי היא מאמינה שיש לה מספיק נזילות בכדי לנווט בהצלחה את תקופת אי הוודאות המורחבת, עם 6.3 מיליארד דולר במזומן בסוף הרבעון השלישי, לפני גיוס הון של 2.3 מיליארד דולר לאחרונה. החברה הפתיעה ביום חמישי האחרון את המשקיעים עם מספרי מסירה גבוהים של רכבים ברבעון הראשון, זאת למרות התפרצות נגיף הקורונה שפגעה במכירות רכבים ברחבי ארצות הברית, ומסרה כי ייצור Model Y התקדם מהר מהמצופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות