אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חזרה לשגרה? התחזית העגומה של ביל גייטס צילום: רויטרס

חזרה לשגרה? התחזית העגומה של ביל גייטס

המיליארדר סבור כי "ייתכן שרק בסתיו 2021 האמריקאים יוכלו להרגיש בטוחים לגמריי בכל הנוגע לקורונה"; לדבריו, הסיבה לכך היא שייקח עוד לפחות שנה עד שיושג חיסון מפני הנגיף ויופץ באופן נרחב

08.04.2020, 22:09 | שירות כלכליסט

"ייתכן שרק בסתיו 2021 האמריקאים יוכלו להרגיש בטוחים לגמריי בכל הנוגע לקורונה" - כך אומר ביל גייטס, מייסד מיקרוסופט.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, הסיבה לכך היא שייקח עוד לפחות שנה עד שיושג חיסון מפני הנגיף ויופץ באופן נרחב.

"החיסון הוא קריטי, מאחר שעד שלא יהיה לנו אותו, החיים לא יחזרו לפסים נורמליים", אמר המיליארדר הפילנטרופ. "אפשר יהיה להקל עד רמה מסוימת, אבל הסיכון בהתפרצות מחודשת יהיה קיים עד להשגת חיסון, והטמעתו באופן רחב".

לדברי גייטס, ריחוק חברתי מסייע בהפחתת מקרי ההידבקות. המטרה היא להוריד את מספר הנדברים לנקודה שבה ניתן לבדוק ואת האנשים שבאו במגע עם חולה מאומת, ולעקוב אחריהם כשהם בבידוד.

ביל גייטס, צילום: בלומברג ביל גייטס | צילום: בלומברג ביל גייטס, צילום: בלומברג

איך ייראו החיים בארה"ב בעוד 6-12 חודשים? גייטס נתן את סין כדוגמה: "הרשויות בסין מחזירות אנשים לעבודה, אבל הם חובשים מסיכות. בודקים להם חום. הסינים לא עורכים אירועי ספורט גדולים. כך הם מונעים התפרצות מחודשת של הקורונה".

עם זאת ניתן לאפשר התקהלויות - בהתאם לגיל האנשים המשתתפים בהן. "שיעור בבית הספר עם 30 ילדים זה בסדר גמור", אמר.

גייטס ציין כי "ניתן ללמוד על האפשרות של חזרה לרמה מסוימת של נורמליות באמצעות למידה ממדינות אחרות - למשל שבדיה, שבה לא הוטלו מגבלות חמורות יחסית".

באמצע מרץ אמר המיליארדר כי "אם מדינה תבצע כהלכה הסגרים והבדיקות, בתוך שישה עד עשרה שבועות היא אמורה לרשום מספר נמוך מאוד של מקרים חדשים ותוכל להיפתח שוב לפעילות". בנוסף אמר גייטס כי הארגון הפילנטרופי שלו ישקיע מיליארדי דולרים בהקמת מפעלים עבור שבע חברות שמפתחות חיסונים לקורונה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות