אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רה"מ הכריזה על סגר - ומכירות צעצועי המין שילשו את עצמן צילום: אי פי איי

רה"מ הכריזה על סגר - ומכירות צעצועי המין שילשו את עצמן

הקמעונאית הגדולה ביותר של צעצועי מין בניו זילנד: "כל מוצרי המתחילים שלנו מאוד פופולריים". זינוק דומה נרשם גם באוסטרליה ובבריטניה

09.04.2020, 11:10 | שירות כלכליסט

מכירות צעצועי המין שילשו את עצמן בניו זילנד מאז הכריזה ראשת הממשלה על סגר של חודש ימים, כך אומר הקמעונאי הגדול במדינה של צעצועי מין.

קראו עוד בכלכליסט

לתושבי ניו זילנד מותר לעזוב את בתיהם רק לצרכים חיוניים או להליכות, במהלך הסגר הלאומי שהוכרז במדינה ואמור להימשך לפחות עוד שבועיים. הצעדים הביאו להשערות במדיה החברתית בנוגע לבייבי-בום אפשרי, תשעה חודשים לאחר שיסתיים הסגר, והדאיגו מומחי תכנון-משפחה, בעוד מלאי אמצעי המניעה במדינה מידלדל.

ההגבלות שהוטלו במדינה הביאו גם לשילוש במכירות צעצועי המין ב-48 השעות לפני שהעוצר נכנס לתוקפו ב-25 במרץ, והסיכוי של בילוי במשך חודשים בתוך הבית נראה שדחף את הניו זילנדים לאגור מוצרים למבוגרים, שאולי לא ניסו קודם לכן, כך אמרה Adult Toy Megastore, חברה ניו זילנדית שעוסקת בתחום.

ראשת ממשלת ניו זילנד, ג ראשת ממשלת ניו זילנד, ג'סינדה ארדרן | צילום: אי פי איי ראשת ממשלת ניו זילנד, ג

"אנחנו מוכרים המון צעצועים למתחילים... כל מוצרי המתחילים שלנו מאוד פופולריים", כך כתבה אמילי רייטס, דוברת של החברה. "בהחלט נראה שאנשים אומרים: 'יש לי זמן, למה לא לנסות משהו חדש?".

בין המוצרים שמכירותיהם זינקו נמצאים קונדומים, חומרי סיכה, ודיאפרגמות, כמו גם משחקי מחשב למבוגרים, וכן תכשירי חיטוי לצעצועי מין. החברה אמרה לגרדיאן שהיא רואה עליות גדולות במכירות בשבועות האחרונים, כולן עקב הצעדים שננקטו נגד נגיף הקורונה בניו זילנד, אוסטרליה, ובריטניה.

המכירות שילשו את עצמן בשלוש המדינות האלה ביום שבו הכריז ארגון הבריאות העולמי על התפרצות הקורונה כמגפה עולמית, ב-11 במרץ. המכירות שוב הכפילו עצמן באוסטרליה ב-22 במרץ, אז הודיע ראש הממשלה סקוט מוריסון על סגירת הברים, ובבריטניה ב-21 במרץ, אז הודיע ראש הממשלה בוריס ג'ונסון על צעד זהה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות