אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסנאט אוסר על חבריו להשתמש ב-Zoom - בשל חששות אבטחה קרדיט: Zoom

הסנאט אוסר על חבריו להשתמש ב-Zoom - בשל חששות אבטחה

הסנאט האמריקאי הורה לחבריו שלא להשתמש באפליקציה הפופולרית לשיחות וידאו קבוצתיות מרחוק. דורש מהם למצוא פלטפורמה אלטרנטיבית

09.04.2020, 12:43 | שירות כלכליסט

הסנאט האמריקאי ביקש מחבריו שלא להשתמש באפליקציית זום (Zoom) בעקבות חששות הקשורים בנושאי אבטחה, כך לפי דיווח של הפיינשל טיימס מהבוקר (ה’), זאת כאשר החברה כבר מתמודדת עם התנגדות גלובלית לאפליקציה הצומחת במהירות. הסנאטורים התבקשו למצוא פלטפורמה אלטרנטיבית שבה יוכלו להשתמש על מנת לעבוד מרחוק.

קראו עוד בכלכליסט

השימוש בזום זינק לאחר שמפלגות, תאגידים, משרדים, בתי ספר, ארגונים, ומיליוני בני אדם ברחבי העולם החלו לעבוד מהבית בעקבות ההשבתות הנרחבות שנאכפו על מנת להאט את התפשטות נגיף הקורונה.

עם זאת, הנהירה העצומה של משתמשים לפלטפורמה החדשה עוררה חששות ממספר כיוונים החל מהמחסור בהצפנה מקצה לקצה של ישיבות, ניתוב התנועה דרך סין, וחשש מאורחים בלתי מוזמנים שמצטרפים לפגישות.

Zoom,  קרדיט: Zoom Zoom | קרדיט: Zoom Zoom,  קרדיט: Zoom

כדי לטפל בדאגות אלה, החברה שכרה כיועץ את ראש האבטחה לשעבר של פייסבוק, אלכס סטמוס, והקימה מועצה מייעצת שתבדוק את נוהלי הפרטיות והבטיחות שלה.

ביום רביעי, גוגל אסרה שימוש בגרסת הדסקטופ של זום על מחשבי החברה.

טייוואן וגרמניה כבר הטילו מגבלות על השימוש בזום, בזמן שפרויקט SpaceX של אילון מאסק אסר גם הוא על השימוש באפליקציה בעקבות חששות אבטחה. החברה מתמודדת גם עם תביעה ייצוגית.

זום לא השיבה לבקשת תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות