אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנדה וצרפת מכחישות: תרומת מסכות על ידי וואווי לא תשפיע על החלטותינו בנושא 5G צילום: בלומברג

משבר הקורונה

קנדה וצרפת מכחישות: תרומת מסכות על ידי וואווי לא תשפיע על החלטותינו בנושא 5G

ענקית הטכנולוגיה הסינית תורמת ציוד חירום למדינות במערב. ר"מ קנדה ג'סטין טרודו: "התרומות האלה לא ישפיעו על החלטותינו בכל נושא שהוא"

10.04.2020, 18:46 | שירות כלכליסט

קנדה וצרפת הכחישו השבוע שתרומת מסכות על ידי ענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי תשפיע על החלטותיהן בנוגע לשאלה האם החברה תשחק תפקיד בכל הקשור לכניסת טכנולוגיית ה-5G לשוק.

קראו עוד בכלכליסט

וואווי, שנלכדה באש הצולבת של מלחמת הסחר והטכנולוגיה בין ארה"ב לסין, תרמה מסכות למספר מדינות בעולם. וואווי הואשמה על ידי חבר קונגרס אמריקאי אחד לפחות בשימוש בתרומות כדי להעלות את קרנה של החברה בכל הקשור לחלקה העתידי בשוק ה-5G.

וואווי נמצאת כעת בתהליך תרומה של 6 מיליון מסכות לקנדה, וכן של ציוד הגנה נוסף - כך דיווח הטורונטו גלוב אנד מייל השבוע. החברה לא הגיבה לדיווחים. וואווי מנסה לקבל אישור לקחת חלק בשוק ה-5G העתידי בקנדה.

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו אמר שתרומת המסכות לא תשפיע על קבלת ההחלטות של מדינתו בנושא זה. "איננו מצפים שלתרומות האלה תהיה השפעה כלשהי על החלטותינו. למעשה, הן לא ישפיעו על החלטותינו בכל נושא שהוא, אמר טרודו על פי אתר גלובל ניוז הקנדי. זאת בזמן שסמנכ"לית הכספים של וואווי, מנג וונזו, נמצאת בקנדה ועומדת בפני הליך הסגרה לארה"ב.

בדיקת תשתיות 5G בלונדון, צילום: בלומברג בדיקת תשתיות 5G בלונדון | צילום: בלומברג בדיקת תשתיות 5G בלונדון, צילום: בלומברג

לפי וושינגטון, וואווי מהווה איום ביטחוני, ומייצרת ומפיצה ציוד שיכול לשמש בידי ממשלת סין לצרכי ריגול. ארה"ב ניסתה לשכנע מדינות נוספות לאסור על וואווי לתפוס נתח משוק ה-5G - רשתות ניידות מתקדמות שמעבירות מידע במהירויות גבוהות מאוד, ונחשבות לדור הבא של תשתיות התקשורת.

אך למרות המאמצים האמריקאיים, מדינות כמו בריטניה כבר החלו לכלול ציוד של וואווי במעבר ל-5G, או מתכוונות לעשות זאת. עם זאת, מספר מדינות כבר התקדמו בנושא ה-5G ללא וואווי, כמו אוסטרליה ויפן, בעוד אחרות עדיין מתלבטות איך לנהוג לנוכח הדילמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות