אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל וגוגל ישתפו פעולה בפיתוח טכנולוגיה למאבק בקורונה צילום: depositphotos

אפל וגוגל ישתפו פעולה בפיתוח טכנולוגיה למאבק בקורונה

ענקיות הטכנולוגיה ישתפו פעולה במאבק בהתפשטות הנגיף. הטכנולוגיה תאפשר לבעלי טלפונים חכמים לדעת מתי הם היו קרובים לאדם שנדבק בנגיף הקורונה

10.04.2020, 21:37 | שירות כלכליסט

ענקיות הטכנולוגיה אפל וגוגל הודיעו כי ישתפו פעולה בפיתוח טכנולוגיה לאיתור מגעים, במטרה להיאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. הטכנולוגיה תאפשר לבעלי טלפונים חכמים לדעת מתי הם היו קרובים לאדם שנדבק בנגיף הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

אוניברסיטאות וארגונים ברחבי העולם כבר החלו לפתח טכנולוגיות מעקב כדי להתחקות אחרי קשר בין אנשים שהיו בסמיכות למי שנדבקו בקורונה, וכעת גם אפל וגוגל ישיקו פתרון מקיף הכולל ממשקי תכנות יישומים (API) כדי לסייע באיתור הקשר. התוכנית היא ליישם פיתרון זה בשני שלבים תוך שמירה על פרטיות המשתמשים.

טכנולוגיה שתסייע לדעת אם היינו קרובים לאדם עם קורונה, צילום: שאטרסטוק טכנולוגיה שתסייע לדעת אם היינו קרובים לאדם עם קורונה | צילום: שאטרסטוק טכנולוגיה שתסייע לדעת אם היינו קרובים לאדם עם קורונה, צילום: שאטרסטוק

ראשית, בחודש מאי שתי החברות ישחררו ממשקים המאפשרים יכולת פעולה הדדית בין מכשירי אנדרואיד ו- iOS באמצעות אפליקציות רשמיות של רשויות בריאות הציבור, שיהיו זמינות למשתמשים דרך חנויות האפליקציות.

שנית, בחודשים הקרובים אפל וגוגל יפעלו לקידום פלטפורמת איתור קשר רחבה יותר מבוססת בלוטות'. פתרון זה יאפשר ליותר אנשים להצטרף וכך לאפשר אינטראקציה עם מערכת אקולוגית רחבה יותר של אפליקציות ורשויות בריאות ממשלתיות.

"פרטיות, שקיפות והסכמה הם בעלי חשיבות עליונה במאמץ זה, ואנחנו מצפים לבנות פונקציונליות זו בהתייעצות עם בעלי העניין המעוניינים. כולנו בחברת אפל וגוגל מאמינים שמעולם לא היה רגע חשוב יותר לעבוד יחד כדי לפתור את אחת הבעיות הדחופות בעולם. באמצעות שיתוף פעולה הדוק ושיתוף פעולה עם מפתחים, ממשלות וספקי בריאות הציבור, אנו מקווים לרתום את כוחה של הטכנולוגיה לסייע למדינות ברחבי העולם להאט את התפשטות נגיף הקורונה ולהאיץ את חזרת שגרת היומיום", נמסר בהצהרה לתקשורת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות