אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: מספר המתים מקורונה בארה"ב יהיה נמוך משמעותית מההערכות של 100 אלף צילום: איי אף פי

משבר הקורונה

טראמפ: מספר המתים מקורונה בארה"ב יהיה נמוך משמעותית מההערכות של 100 אלף

מספר החולים בארה"ב מתקרב לחצי מיליון ומספר המתים כבר מעל 18 אלף - מה שלא מונע מנשיא ארה"ב לשדר אופטימיות. עם זאת, לדבריו הממשל לא יפתח בחזרה את הכלכלה "עד שנדע שהמדינה הזו הולכת להיות בריאה"

10.04.2020, 21:48 | שירות כלכליסט

לפי נתוני ארגון הבריאות העולמי, בארה"ב יש 489 אלף נשאי קורונה ועד כה מתו מהנגיף מעל 18 אלף בני אדם במדינה - יותר מכל מדינה אחרת בעולם למעט איטליה. מה שלא מונע מנשיא ארה"ב לשדר אופטימיות.

קראו עוד בכלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר היום (ו') כי מספר מקרי המוות כתוצאה מנגיף הקורונה יהיה נמוך משמעותית מההערכות המוקדמות שהצביעו על כך שכ-100 אלף איש ברחבי ארה"ב ימותו מהנגיף. כך מדווח CNBC.

"ההערכה המינימלית היתה ש-100 אלף בני אדם (ימותו) ואני חושב שאנחנו נהיה משמעותית מתחת למספר הזה" אמר הנשיא במסיבת עיתונאים בבית הלבן. "קשה להאמין שאם יש לך 60 אלף, אתה לא להיות מאושר לעולם, אך זה הרבה פחות ממה שנאמר לנו וחשבנו במקור.

ניו יורק, צילום: איי אף פי ניו יורק | צילום: איי אף פי ניו יורק, צילום: איי אף פי

לדברי טראמפ, הערכות מוקדמות דיברו על גך שבארה"ב ימותו בין 100 אלף ל-200 אלף איש מהנגיף – ועד 2.2 מיליון בני אדם אם ארה"ב לא תנקוט בפעולות כדי להשתלט על המגפה. לדבריו, מדינות כמו ניו יורק דיווחו לאחרונה על ירידה במספר המאושפזים ושמבחינה לאומית מספר המקרים החדשים משתטח, "מה שמרמז באופן משמעותי שאנחנו קרובים לשיא", לדבריו. "אנחנו נראה לאן זה יתפתח, אך זה נראה שאנחנו לקראת מספר שנמוך משמעותית מה-100 אלף – ואני מקווה שאכן כך יהיה" אמר הנשיא.

עוד אמר טראמפ, כי הוא לא יפתח בחזרה את הכלכלה "עד שנדע שהמדינה הזו הולכת להיות בריאה". "אנחנו בוחנים את התאריך, ואנחנו מקווים שנוכל לנקוב בתאריך מסוים – אבל לא נעשה דבר עד שנדע שהמדינה הזו הולכת להיות בריאה. אנחנו לא רוצים לחזור ולהתחיל לעשות זאת שוב, אפילו שזה יהיה בממדים קטנים יותר".

אתמול פורסם שבשבוע שהסתיים ב-4 באפריל, מספר התביעות החדשות לדמי אבטלה בארה"ב עלה ב-6.6 מיליון. התחזיות עמדו על 5 מיליון תביעות חדשות והנתונים גבוהים משמעותית מכך. לאור הנתונים - 10% מהשכירים האמריקאים כעת ללא עבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות