אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטי בן 99 שהיה במחנה שבויים במלחמת העולם השנייה החלים מקורונה צילום: CNN

האופטימיסט

בריטי בן 99 שהיה במחנה שבויים במלחמת העולם השנייה החלים מקורונה

אלברט צ'יימברס בן ה-99 ראה כמעט הכל: הוא נפצע במלחמת העולם השנייה, שרד שלוש שנים במחנה שבויים, והיה שומר בארמון בקינגהאם. כאשר השתחרר מבית החולים לאחר שהחלים מקורונה, הצוות מחא לו כפיים בהתרגשות ובדמעות: "שרדתי את זה", הוא אמר בפשטות

11.04.2020, 09:49 | שירות כלכליסט

גבר בן 99 שנפצע במלחמת העולם השנייה ושרד שלוש שנים כאסיר מלחמה השתחרר מבית החולים לאחר שהביס את נגיף הקורונה. אלברט צ'יימברס, תיאר את עצמו כ"איש בר מזל" לאחר שנלחם בהצלחה בנגיף שגבה עד כה את חייהם של כמעט 8,000 בריטים.

קראו עוד בכלכליסט

סרטון וידאו שצולם אתמול (ו') בבוקר מראה את צ'יימברס מוצא מבית החולים, בעוד הצוות מוחא לו כפיים בהתרגשות ובדמעות. "נפלתי בבית לפני כשלושה שבועות", אמר צ'יימברס, שיציין 100 שנים ביולי. "השכן שלי עזר לי ותוך זמן קצר גיליתי ששברתי את היד. כשאגיע הביתה אני הולך לספר לכל שכני כמה האחיות כאן נפלאות. אני רוצה לומר להן תודה רבה. אני מעריך את כל מה שהצוות עשה למעני. הם לא היו יכולים להיות טובים יותר. שמרו עלי וטיפלו בי היטב".

אלברט צ אלברט צ'יימברס בן ה-99 משתחרר מבית החולים | צילום: CNN אלברט צ

צ'יימברס, תושב דונקסטר סאות' יורק ואוהד מושבע של ליברפול, טופל בבית החולים טילדהיל רואוד, שם בדיקות שעשה למציאת נגיף הקורונה חזרו חיוביות. בהמשך קיבל חמצן שעזר לו להילחם בנגיף.

לדברי נכדו, סטיבן גטר, אלברט היה במשמר קולדסטרים של הצבא הבריטי ובמועד מסוים סייע בהגנה על ארמון בקינגהאם. בעת שירותו במלחמת העולם השנייה ספג פציעה ברגליים ושהה כמה שנים במחנה שבויים. כאשר דיבר על המלחמה, הגמלאי אמר בפשטות: "שרדתי את זה".

סטיבן הוסיף: "סבא שלי מדהים. הוא די יוצא מן הכלל. הוא לא רק שרד את המלחמה והיה במחנה שבויים, עכשיו הוא ניצח גם בקרב עם וירוס". פייג' לקס, אחות שעזרה לטפל באלברט, אמרה: "אלברט היה מטופל נפלא. הוא נלחם... הוא רצה לחזור הביתה. הוא די מדהים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות