אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקדים לרשויות נוספות? רמת הנגב דורשת לאפשר לה לחזור לשגרה: "אין אצלנו חולים ואנחנו מבודדים"

תקדים לרשויות נוספות? רמת הנגב דורשת לאפשר לה לחזור לשגרה: "אין אצלנו חולים ואנחנו מבודדים"

במכתב לראש הממשלה ולשרי הבריאות והפנים דורש ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב, לשקול לאפשר לתושביו לחזור לשגרה תחת הגבלות. הסיבה: המועצה הוכיחה את יכולתה להתמודד בצורה אפקטיבית עם המגבלות והיא "מבודדת ממרכזי אוכלוסין צפופים"

11.04.2020, 15:44 | שירות כלכליסט

המועצה האזורית רמת הנגב, המונה כ-8,000 תושבים ב-15 ישובים, פנתה במכתב לראש הממשלה, שר הבריאות ושר הפנים, בבקשה לבחון אפשרות לאפשר לתושבי המועצה לחזור לשגרה תחת הגבלות לאחר חג הפסח. זאת לאחר שהוכיחה את יכולתה להתמודד בצורה אפקטיבית לאחר מילוי הנחיות משרד הבריאות למניעת התפשטות הנגיף והיכולות שלה לטפל בקבוצות הסיכון הקיימות בתוכה בצורה יעילה. 

קראו עוד בכלכליסט

ערן דורון, ראש המועצה, מציין במכתב שנשלח כי המועצה הצליחה למנוע מקרי הידבקות בתוך המועצה בגלל שמירה על הנחיות, והמבנה הייחודי של יישובי המועצה הקטנים באוכלוסיה והעובדה שהם מרוחקים מאזורי התפרצות הנגיף. לדבריו, נכון למועד כתיבת המכתב (7 באפריל) ישנם כ-25 מבודדים ברחבי יישובי המועצה, ולאורך החודש האחרון ניתן לראות מגמת ירידה בכמות המבודדים, ללא חולים כלל. עוד הוא מציין כי "המועצה מבודדת ומרוחקת ממרכזי אוכלוסין צפופים. יישובינו קטנים עם כמות תושבים שבמרבית המקרים לא עולה על בניין". 

ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב, צילום: מועצה אזורית רמת נגב ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב | צילום: מועצה אזורית רמת נגב ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב, צילום: מועצה אזורית רמת נגב

לאור נתונים אלה, מבקשת המועצה לאפשר לה לאחר החג לפתוח פעילות מסחרית מוגבלת לתושבי היישוב בלבד, וכן לפתוח את מעונות היום, גני הילדים והלימודים לכיתות א'-ג' בלבד. עוד מבקשת המועצה להפעיל פעילות מוגבלת בכמות המשתתפים בחינוך הבלתי פורמלי ופעילות פרטנית של המרכז הקהילתי.

עוד מוסיף דורון כי הוא מציע לשקול אסטרטגיה זו גם לאזורים אחרים בארץ שביכולתם שליטה מלאה על האוכלוסיה ונתוני תחלואה במגמת ירידה.

המועצה האזורית רמת הנגב, אישרה לא מכבר תקציב של כמיליון שקלים ליצירת מערכת יציאה ממשבר הקורונה. מדובר בקרן סיוע לעסקים קטנים, שתספק להם בין השאר סיוע בשיווק ומכירות, הכשרות מקצועיות, וטיפול בנבכי הבירוקרטיה.

למכתב המלא - לחצו כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות