אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: עוד 1,927 בני אדם מתו מקורונה, מספר הנדבקים גדל ב-33.2 אלף צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

ארה"ב: עוד 1,927 בני אדם מתו מקורונה, מספר הנדבקים גדל ב-33.2 אלף

באיטליה נרשם מספר המתים הנמוך ביותר מאז ה-19 במרץ; צרפת: 2,937 חולי קורונה אובחנו ביממה האחרונה, 561 בני אדם מתו; ר"מ בריטניה בוריס ג'ונסון החולה בקורונה השתחרר מאשפוז; ארה"ב: מצב חירום הוכרז בכל 50 המדינות; בסין לא נרשמו מקרי מוות חדשים ביממה האחרונה; מניין המתים ביפן עלה ל-109

12.04.2020, 21:58 | כלכליסט ו-ynet

משבר הקורונה - עדכונים שוטפים מהעולם

נגיף הקורונה – תמונת מצב בארץ ובעולם

משבר הקורונה - פילוח נתונים עולמי: 

 

21:50 - ארה"ב: עוד 1,927 בני אדם מתו מקורונה

 

1,927 חולי קורונה נוספים מתו בארצות הברית, לעומת 1,830 אתמול ו-2,035 שלשום. בכך עלה מספר המתים בארה"ב ל-20,486. כמו כן, ביממה האחרונה אובחנו 33,288 חולי קורונה נוספים, לעומת 30,003 אתמול ו-33,752 שלשום. בסך הכל עומד מספר חולי הקורונה בארה"ב על 525,704 - כמות החולים הגדולה ביותר בעולם.

  

שוטרים מעבירים חולה קורונה בניו יורק, צילום: איי אף פי שוטרים מעבירים חולה קורונה בניו יורק | צילום: איי אף פי שוטרים מעבירים חולה קורונה בניו יורק, צילום: איי אף פי

 

 

20:28 - צרפת: 2,937 חולי קורונה אובחנו ביממה האחרונה, 561 בני אדם מתו

 

משרד הבריאות הצרפתי הודיע כי ביממה האחרונה אובחנו 2,937 חולי קורונה במדינה, לעומת 4,785 חולים ביממה הקודמת. 561 חולים מתו בצרפת ביממה האחרונה, לעומת 635 ביממה הקודמת. מספר חולי הקורונה בצרפת עומד כעת על 132,591.

שער הניצחון, פריז, צילום: רויטרס שער הניצחון, פריז | צילום: רויטרס שער הניצחון, פריז, צילום: רויטרס

פריז, צילום: איי אף פי פריז | צילום: איי אף פי פריז, צילום: איי אף פי

20:00 - טורקיה: 4,789 חולי קורונה נוספים, מספר המתים עלה ל-1,198

שר החוץ הטורקי הודיע כי 4,789 חולי קורונה נוספים אובחנו ביממה האחרונה במדינה, ו-97 בני אדם מתו מהמחלה. ביממה זו בוצעו 35,720 בדיקות. בכך עלה מניין המתים במדינה ל-1,198, ומספר החולים ל-56,956. אתמול אובחנו במדינה 5,138 חולי קורונה ומתו 95 בני אדם. מספר המחלימים עד כה עומד על 3,446.

19:15 - איטליה: מתו 431 חולי קורונה נוספים, מספר המתים עלה ל-19,899

 

משרד הבריאות האיטלקי הודיע כי 431 חולי קורונה נוספים מתו ביממה האחרונה כתוצאה מהמחלה, לעומת 619 ביממה הקודמת. זהו מספר המתים הנמוך ביותר ביממה מאז 19 במרץ. ביממה האחרונה אובחנו 4,092 חולים נוספים, לעומת 4,694 שאובחנו יום קודם. בסך הכל עומד מספר חולי הקורונה שאובחנו באיטליה על 156,363, ומניין המתים על 19,899. מספר החולים בטיפול נמרץ ירד מ-3,381 ל-3,343.

  

אמבולנס מפנה חולה קורונה באיטליה, צילום: גטי אימג אמבולנס מפנה חולה קורונה באיטליה | צילום: גטי אימג'ס אמבולנס מפנה חולה קורונה באיטליה, צילום: גטי אימג

17:00 - "אופטימיות זהירה" בארה"ב

ד"ר אנתוני פאוסי, יועץ הבית הלבן לענייני בריאות, הביע "אופטימיות זהירה" שמגפת הקורונה בארה"ב מאטה, ואמר כי חלקים במדינה עשויים להיפתח מחדש במאי. פאוסי, העומד בראש המכון הלאומי לאלרגיות ומחלות מדבקות בארה"ב, הזהיר בראיון ל-CNN כי לא ניתן לחדש את הפעילות במדינה בבת אחת, כפי שמפעילים "מתג אור"; ואולם לדבריו, יש סימנים לכך שחלק מהמדדים שבעזרתם אומדים את היקף המשבר, "מתחילים להתייצב" בחלק מהאזורים. לדבריו, תהליך הסרת ההגבלות עשוי להתחיל בחודש הבא. 

אנתוני פאוסי , צילום: איי פי אנתוני פאוסי | צילום: איי פי אנתוני פאוסי , צילום: איי פי

16:37 - 657 חולי קורונה נוספים מתו באנגליה, מניין המתים בבריטניה - יותר מ-10,000

 

657 חולי קורונה נוספים מתו בבתי החולים באנגליה. בכך עלה מניין המתים באנגליה ל-9,594, ומניין המתים הכולל בבריטניה עומד על יותר מ-10 אלף. מתוך 657 החולים, ל-42 לא היו מחלות רקע קודמות.

 

15:30 - ראש ממשלת בריטניה שחלה בקורונה שוחרר מבית החולים

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון שוחרר אחר הצהריים (א') מבית החולים, שבוע אחרי שאושפז שם בעקבות סיבוכי נגיף הקורונה שבו נדבק. מלשכתו נמסר כי מבית החולים הוא עבר למעון הכפר הרשמי של ראשי ממשלת בריטניה בצ'קרס - שם ימשיך להחלים.

עוד נמסר כי "בעצת הצוות הרפואי שלו", ג'ונסון בן ה-55 לא ישוב באופן מיידי לעבודתו. בהודעה שפרסמה לשכתו נמסר עוד כי ג'ונסון מבקש להודות לצוות הרפואי שטיפל בו בית החולים סיינט תומאס בלונדון, צוות שלדבריו העניק לו "טיפול גאוני". "מחשבותיו כולן נתונות לאלו שמושפעים מהמחלה הזו", נמסר עוד. לפני שחרורו מבית החולים, בלילה האחרון, פרסם ג'ונסון הודעה קצרצרה שבה הודה לצוות הרפואי שטיפל בו: "אני לא יכול להודות להם מספיק. אני חייב להם את חיי".

בוריס ג בוריס ג'ונסון ראש ממשלת בריטניה | צילום: אם סי טי בוריס ג

 

15:00 - הולנד: עוד 94 מתו מקורונה, מספר הנדבקים עומד על 25,587

 

רשויות הבריאות בהולנד הודיעו כי עלה ל-2,737 מניין המתים מנגיף הקורונה במדינה, לאחר מותם של 94 חולים נוספים ביממה האחרונה. עוד נמסר כי מספר הנדבקים המאומתים בנגיף עומד כעת על 25,587 בני אדם.

 

11:30 - רוסיה: עוד 2,186 חולי קורונה מאומתים - המספר היומי הגבוה עד כה

הרשויות במוסקבה דיווחו כי נוספו 2,186 חולי קורונה מאומתים ביממה האחרונה. לפי הנתונים, מדובר במספר היומי הגבוה ביותר מאז פרוץ המגפה במדינה. מניין המתים ברוסיה עומד כעת על 130 בני אדם.

בתוך כך, הרשויות הפיליפיניות דיווחו כי 50 חולים בקורונה מתו ביממה האחרונה במדינה, ובכך עלה מניין הנפטרים ל-297 בני אדם. עוד דווח כי עד כה נדבקו בנגיף 4,648 תושבים. 

ולדימיר פוטין, צילום: רויטרס ולדימיר פוטין | צילום: רויטרס ולדימיר פוטין, צילום: רויטרס

10:30 - עונש בהודו: לכתוב "מצטער שהפרתי את הסגר" 500 פעם

כלי תקשורת בהודו מדווחים הבוקר (א') כי עשרה תיירים, כמה מהם ישראלים, נענשו אתמול על-ידי הרשויות המקומיות בעיר רישיקש על הפרת הסגר במדינה – באופן יצירתי למדי: השוטרים הורו להם לכתוב על דף 500 פעם את המשפט "לא שמרתי על הסגר, אני מצטער".

לפי הדיווחים בהודו, העשרה – תיירים מישראל, ארה"ב, אוקראינה ומקסיקו – נתפסו משוטטים על גדות נהר הגנגס בעיר שנמצאת במדינת-המחוז אוטראקהאנד שבצפון המדינה. בהודו, נזכיר, הוטל בחודש שעבר סגר כולל במסגרת המאבק בנגיף הקורונה: כל 1.3 מיליארד ההודים נדרשים להישאר בבתים, כל העסקים הלא-חיוניים נסגרו והתקהלויות במרחב הציבורי נאסרו. לפי אתר העיתון Hindustan Times, באוטראקהאנד מותר אמנם לתושבים לצאת מהבתים כדי להצטייד במזון ובאספקה חיונית בין השעות 7 בבוקר ו-1 בצהריים, אך אסור להם לצאת סתם כך למרחב הציבורי – וכך כנראה עשו אותם תיירים, לפי הדיווחים.

מפקד המשטרה בתחנה באזור טפוואן ברישיקש, וינוד שארמה, אמר לעיתון ההודי שהמשטרה לא יכולה לאפשר לתיירים לשוטט ברחובות בעוד האזרחים נדרשים להסתגר בבתיהם. בעיתון הוסיפו ששארמה אמר שהעונש שניתן לתיירים מהווה "מסר חזק" למפירי הסגר. באתר העיתון The Times of India כתבו כי ההערכה היא שכ-600 תיירים זרים נתקעו ברישיקש מאז הטלת הסגר על כלל הודו לפני כשלושה שבועות. לעיתון הזה אמר קצין המשטרה וינוד שארמה כי מעתה אנשיו יפעלו נגד מנהלי בתי מלון ואשראמים שיאפשרו לזרים לצאת החוצה בלי ליווי של מקומיים.

"בימים האחרונים, זיהינו כמה תיירים זרים הולכים לאורך גדות הגנגס או יושבים ליד הנהר למרות שהסגר בתוקף, ואנשים התבקשו לא לצאת החוצה אלא אם מדובר בעבודה חיונית. בשבת, החלטנו להעניש את העבריינים. בהתאם, כעשרה תיירים שנמצאו בגדות הנהר התבקשו לכתוב 'לא שמרתי על הסגר, אני מצטער' 500 פעם על נייר, כעונש", אמר שארמה. 

כבישים ריקים בהודו, צילום: איי אף פי כבישים ריקים בהודו | צילום: איי אף פי כבישים ריקים בהודו, צילום: איי אף פי

הסגר בהודו – שעליו נמתחה ביקורת לא מעטה במדינה ובעולם, בין השאר בטענה שהוא פוגע קשות באוכלוסייה הענייה – אמור להסתיים ביום שלישי הקרוב. אתמול אמר השר האחראי על אזור הבירה ניו דלהי, ארבינד קג'ריוואל, כי ראש הממשלה נרנדרה מודי החליט להאריך את הסגר, אך לא ציין למשך כמה זמן. "אם זה ייפסק עכשיו, כל ההישגים ייאבדו. כדי לשמור עליהם, צריך להאריך את הסגר", הוא צייץ בטוויטר.

בהמשך נמסר בהודעה מטעם לשכתו של מודי כי לאחר "דיונים מעמיקים" עם שרי הממשלה, הושגה הסכמה על הארכת הסגר – אם כי ההכרזה על כך טרם נעשתה. לפי הדיווחים בהודו, הסגר יוארך כנראה בשבועיים. בהודעה מטעמו מודי מסר כי השבועות הקרובים הם "קריטיים" עבור המאבק בנגיף, וכי רק במהלכם ניתן יהיה לראות אם ההגבלות הצליחו לבלום את התפשטותו. עד כה דיווחה הודו על כ-8,000 מקרי הידבקות בנגיף ו-288 מקרי מוות.

09:00 - יצורן של כ-1.5 מיליון מכוניות בוטל עד כה באירופה

תעשיית הרכב האירופית רושמת את גריעת היצור הגדולה בתולדותיה מאז מלחמת העולם השנייה: 1.5 מיליון מכוניות; כך עולה מנתונים שמפרסם ארגון הגג של יצרני הרכב באירופה, ה ACEA. גריעת יצור היא מצב בו הארגון מדווח על מספר הדגמים שהיו מיוצרים, אלמלא התפשטות הקורונה. כיום רוב מפעלי הרכב הגדולים באירופה מושבתים לחלוטין, ויצרני הרכב מודיעים רק כעת על תכניות לא סופיות לשוב ולייצר.

כך, דאצ'יה מתעדת לשוב לייצר בשלהי אפריל, פולקסווגן ופרארי - בתחילת מאי. עם זאת, חזרה ליצור מלא מוטלת בספק, הן עקב תוכניות שלעת עתה אינן סופיות לעבוד במשמרות שיגבילו את יכולת היצור, והן עקב קשיי אספקה של ספקי חלפים ליצרני הרכב. מספר העובדים בתעשייה האירופית שהושפעו מהנגיף ומהפסקות היצור - כולל עובדים בספקיות החלפים, סוכנויות רכב וספקים חיצוניים נוספים - מגיע ל-11 מיליון איש, ולא כולם צפויים לשוב לעבודתם בחודשים הקרובים.

כפי שעולה מנתוני יבואני הרכב המדווחים בישראל - קבוצת קרסו ודלק רכב - משבר הקורונה כבר החל לגרום לחוסרי מלאי שצפויים ככל הנראה להימשך עד הקיץ. במקביל מתחיל ענף הרכב הישראלי בהכנות לקראת התאוששות הדרגתית במאי. מספר יבואנים הודיעו במהלך השבוע שעבר לעובדים על כוונה להתניע מחדש עבודה במשמרות באולמות התצוגה ובמרכזי המסירה, במקביל לפרסום תוכנית האוצר ליציאה מהמשבר.

(תומר הדר)

08:30 -  לראשונה בהיסטוריה: מצב חירום הוכרז בכל 50 המדינות בארה"ב

מצב חירום הוכרז בכל 50 המדינות בארה"ב, לראשונה בהיסטוריה; מדינת וויומינג הייתה האחרונה שנכנסה לרשימה, לאחר אישור הנשיא טראמפ שהתקבל בשבת. המשמעות של ההכרזה היא כפולה: החשובה ביותר היא פתיחת האפשרות לקבל סיוע פיננסי פדרלי מהקרנות שנפתחו בארה"ב במסגרת חבילת הסיוע הפדרלי, שאושרה בקונגרס לאחר הסכמה עם הבית הלבן; השנייה היא היתר לשורה של צעדי חירום פנים מדינתיים.

מספר החולים בקורונה בארה"ב עמד נכון להלילה על 533,088 – 20,580 איש מתו מהנגיף. בוויומינג דווח על 261 מקרים, לצד 82 מקרים "חשודים" שעדיין לא התקבלה תוצאה לגביהם. במדינה זו לא נרשם מקרה מוות. באלסקה, גואם, פורטו ריקו ונות'רן מרינה אותרו פחות חולים, אך בכל אחת מהן לפחות אדם אחד מת מהמחלה. בצד השני והקשה של הרשימה - בניו יורק - עומד מספר החולים על 181,144, מספר המתים הגיע ל-8,267.

אחות בבי"ח בניו יורק, צילום: גטי אימג אחות בבי"ח בניו יורק | צילום: גטי אימג'ס אחות בבי"ח בניו יורק, צילום: גטי אימג

08:00 - יפן: מניין המתים עלה ל-109 מקורונה, 7,460 נדבקו בנגיף

משרד הבריאות ביפן מסר כי אתמול (שבת) אובחנו 714 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה ומתו ארבעה חולים. זה היום הרביעי ברציפות שביפן נשבר שיא במספר הנדבקים החדשים. מניין המתים במדינה עלה ל-109 בני אדם ומניין הנדבקים עלה ל-7,460 איש, בהם 712 חולים מספינת התענוגות "דיימונד פרינסס". 197 מהנדבקים החדשים אובחנו בבירה טוקיו, בה מספר הנדבקים עומד על 1,902.

בתוך כך, דובר הממשלה התאילנדית הודיע על מותם של שלושה חולי קורונה נוספים ביממה האחרונה. בנוסף דווח כי עוד 33 בני אדם נמצאו חיוביים לנגיף. בכך, עלה ל-38 מניין המתים במדינה. מספר הנדבקים עומד כעת על 2,551.

משרד הבריאות של מקסיקו דיווח כי 375 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף הקורונה אובחנו במדינה ביממה האחרונה. מניין הנדבקים בנגיף עלה ל-4,219 בני אדם. מניין המתים עומד על 273. 

חיו בר בעיר, ביפן, צילום: איי אף פי חיו בר בעיר, ביפן | צילום: איי אף פי חיו בר בעיר, ביפן, צילום: איי אף פי

07:30 - גרמניה: עלה ל-2,673 מניין המתים מקורונה, 120,479 נדבקו עד כה

בסוכנות הממשלתית לבקרה ולמניעת מחלות בגרמניה, מכון רוברט קוך, דווח כי עלה ל-2,673 מניין המתים מקורונה במדינה, לאחר ש-129 חולים נפטרו ביממה האחרונה. עוד נמסר כי עד כה נדבקו בנגיף 120,479 בני אדם.

07:15 - סעודיה: המלך אישר את הארכת העוצר עד להודעה חדשה

מלך סעודיה, סלמאן בן עבד אל-עזיז, אישר את הארכת העוצר בממלכה עד להודעה חדשה; כך דיווחה סוכנות הידיעות הממלכתית SPA. העוצר הוכרז ב-23 במרץ למשך 21 יום, מהשעה 7:00 ועד 18:00. בשבוע שעבר הוטל עוצר מלא על הבירה ריאד ועל ערים גדולות אחרות. 

07:00 - סין: ביממה האחרונה אובחנו 99 חולי קורונה חדשים, לא נרשמו מקרי מוות

רשויות הבריאות בסין דיווחו כי 99 מקרי קורונה חדשים אובחנו במדינה ביממה האחרונה, וכי לא נרשמו מקרי מוות חדשים. לפי הרשויות, 97 מהנדבקים החדשים הגיעו מחו"ל. מספר הנדבקים בקורונה בסין עלה ל-82,052 בני אדם. מניין המתים נותר 3,339. עד כה החלימו ושוחררו מבתי החולים 77,575 בני אדם. 

רכבת תחתית בווהאן, סין, צילום: רויטרס רכבת תחתית בווהאן, סין | צילום: רויטרס רכבת תחתית בווהאן, סין, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות