אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הגענו בהייטק למקום של שכר מטורף ולא מוצדק לטעמי. בן רגע הכל התהפך" צילום: pixabay.com

30 דקות או פחות

"הגענו בהייטק למקום של שכר מטורף ולא מוצדק לטעמי. בן רגע הכל התהפך"

מיה פופס-גרין היתה סמנכ"לית משאבי אנוש של פריים סנס ושל סטרטוסקייל, חוותה משברים ויציאה מהם ומייעצת עכשיו לסטארט-אפים. איך מגיבים המנכ"לים, לאן מכוונות הקרנות ומה צפוי לנו אחרי פסח?

12.04.2020, 13:40 | שירות כלכליסט

"מנכ"לים עברו מלחץ מאוד גדול מצד הקרנות שדחפו לצמיחה מהירה ולגיוס עוד עובדים ללחץ גדול מהקרנות שאומרות - תתארגנו מחדש למציאות שבה לא תקבלו השקעות חדשות במשך שנה עד שנתיים". כך מספרת מיה פופס-גרין, שעובדת כיועצת כוח אדם חיצונית ומייעצת ל-7 סטארט-אפים בישראל ובארצות הברית.

קראו עוד בכלכליסט

"היו מנכ"לים שחשבו בהתחלה שזו רק מכה קלה בכנף ותיכף חוזרים לפעילות רגילה, היו כאלה שנכנסנו ללחץ, היו כאלה שהפכו למשותקים וגם כאלה שמיד התחילו לפעול - פיטרו, הורידו בשכר והוציאו לחל"ת", מספרת פופס-גרין. "כל התשובות נכונות, אבל אני ממליצה למנכ"לים - בואו נעצור רגע ונבין מה רוצים להשיג, מה האסטרטגיה החדשה".

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

זו אחת הסוגיות הבולטות שמנהלים ויזמים בכל העולם מתחבטים בה - מה לעשות עם כוח האדם בחברה נוכח משבר הקורונה. כשסטארט-אפים מחויבים להאריך את מרווח הנשימה שלהם ולקצץ בהוצאות לנוכח המשבר והלא נודע שבא יחד איתו, למנהלי משאבי האנוש יש תפקיד קריטי בהתמודדות עם עידן הקורונה. ולמיה פופס-גרין יש ניסיון בתחום: היא היתה סמנכ"לית משאבי אנוש בפריים סנס, שנמכרה לאפל במאות מיליוני דולרים, ושל סטרטוסקייל, שגייסה עשרות מיליונים והיתה הבטחה גדולה - עד שהחליטה לסגור את הפעילות במפתיע לפני מספר חודשים.

מיה פופס-גרין מיה פופס-גרין מיה פופס-גרין

"חוויתי שני משברים ואת היציאה מהם, ולפני הקורונה הגענו למקום הכי הזוי מבחינת השוק שחוויתי עד היום", היא מספרת. "הרגשתי מאוד לא בנוח מבחינת השכר המטורף והלא מוצדק לטעמי, מהניסיון הבלתי נגמר לשמר עובדים בהשקעה פיננסית שיצאה מפרופורציה. היינו במקום של צמיחה מאוד גדולה ובן רגע הכל התהפך עלינו". היא מספרת כי "יש חברות שעדיין מגייסות עובדים חדשים, אבל אני אומרת שצריך לשקול טוב, בטח בתקופה הזו, ולמצוא את האנשים שבאמת מתאימים לצורך של הארגון".

בראיון בפודקאסט "30 דקות או פחות" היא מציגה את ההמלצות שלה - איך לצלוח את המשבר הזה וגם לשמור על החברה ועל הצוות, מה האתגרים והפתרונות האפשריים ומזהירה מגל פיטורים וקיצוצים נוסף שצפוי אחרי פסח.

"הגענו בהייטק למקום של שכר מטורף ולא מוצדק לטעמי. בן רגע הכל התהפך"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"הגענו בהייטק למקום של שכר מטורף ולא מוצדק לטעמי. בן רגע הכל התהפך"

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

135 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

133.
פונקציה פיקטיבית לא יצירתית ולא יצרנית
מתכנת זה הלחם והחמאה.פקידים יש כמו זבל.קחו את הגברת ותראו שהחברה במידה ומאכלסת שאקלים מוכשרים תמשיך לצמוח ולהביא רעיונות.פקיד משרד בשבע אלף ש"ח ברוטו יעשה יותר מיחצני הכח אדם.האם מנהל כח אדם ממדעי הדשא יזהה פוטנציאל של מתכנת גאון.
כח אדם  |  23.10.20
132.
סתם פקיד מיון שווה יותר
ההיטק מנצל את כריות השומן כדי להביא "קליברים" כמגייסי כח אדם פה נעוצה הטעות .אנשי החזון היוזמה והפיתוח צריכים להמליץ על חברים ואו מחברות אחרות עם נסיון.הפונקציה של המנהל כח אדם בחברה של 200 אנשים מיותרת בזבזנית ולא יעילה.מה אקדמאי ממדעי הרוח מבין בהייטק הוא יגייס קורות חיים על נייר במקום להבין פוטנציאל של מועמד.
פונקציה מיותרת  |  23.10.20
131.
אין צורך במשאבי אנוש - פונקציה מיותרת לחלוטין שבעיקר מפריעה !
אני זוכר שלפני חמש עשרה שנה בערך עבדתי בסטארט-אפ שהתחיל מ-30 עובדים והגיע בימיו הטובים ל-150. באותה תקופה הביאו מנהלת משאבי אנוש במקום הפקידה שטיפלה בגיוסים, וזאת גייסה בנוסף עוד שלוש עוזרות... וככה היה טוב ונחמד להן במשך תקופה עד שהגיע איזה משברון קטן וכולן פוטרו באחת. המפתיע הוא שאף אחד לא הרגיש בחסרונן והגיוסים זרמו בצורה הרבה יותר קלה, נוחה וטריוויאלית. כלומר המסקנה מכל הסיפור הזה היא שהן היו סוג של "תפוקה שולית פוחתת", וברגע שהעיפו אותן הרבה דברים הסתדרו מאליהם.
סטארטאפיסט לשעבר  |  17.08.20
לכל התגובות