אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חזי בצלאל בדרך להיכנס לשוק האשראי החוץ בנקאי צילום: דנה קופל

חזי בצלאל בדרך להיכנס לשוק האשראי החוץ בנקאי

Wepay שבבעלותו מתכננת לפעול בתחום הארנקים הדיגיטליים ושואפת להיכנס לתחרות בשוק האשראי החוץ בנקאי

12.04.2020, 12:09 | רחלי בינדמן

רשות שוק ההון העניקה לחזי בצלאל רשיון כ"נותן שירותים פיננסיים מורחב" ו"נותן שירותי אשראי מורחב", באמצעות חברת וויפיי (wepay), המנוהלת על ידי חיים כהן. הרישיונות ניתנו על בסיס החוק להסדרת שירותים פיננסיים, המאפשר לגופים שאינם בנקים להעניק שירותים פיננסיים תחת פיקוח רשות שוק ההון והמשמעות היא כניסתה הצפויה של החברה לתחום מתן אשראי חוץ בנקאי.  

קראו עוד בכלכליסט

בין השירותים שינתנו על ידי החברה באמצעות הארנק הדיגיטלי: שירותי תשלומים ותקבולים, שירותי אשראי לפרטיים ועסקים. השירות יהיה מוגן בהתאם לתקני האבטחה הנדרשים ויופעל על פי הנחיותיה של הרשות לצירוף לקוחות ולמתן שירותים פיננסיים דיגיטליים. במהלך היערכותה יצרה החברה קשר עם אנשים פרטיים וגופים עסקיים המעוניינים להנות משירותים דיגיטליים מתקדמים.

חזי בצלאל, צילום: אוראל כהן חזי בצלאל | צילום: אוראל כהן חזי בצלאל, צילום: אוראל כהן

החברה מעריכה כי תתחיל לפעול בתחום האשראי כבר בחודשים הקרובים. מדובר בעיתוי מעניין לכניסה לתחום כאשר חברות האשראי החוץ בנקאי דווקא נכנסו לסוג של שיתוק בעקבות משבר הקורונה והן מצמצמות מתן אשראים חדשים ללקוחות בשל חוסר הודאות שנוצרה סביב מועד החזרה לשגרה, כאשר הבנקים נותרו השחקנים הכמעט יחידים במגרש האשראי וגם הם מעלים ריביות ומקשיחים את דרישות החיתום.

חצי בצלאל הוא הבעלים של אקספון המעניקה שירותי תקשורת והוא מעוניין למנף את מאגר המידע של שירותי התקשורת לצורך מתן אשראים. לפני מספר חודשים למשל התברר כי גם חברת התקשורת פרטנר רוצה לחבור לשיתופי פעולה עם חברות כרטיסי האשראי לצורך מתן אשראים ללקוחותיה.  

חיים כהן, מנכ"ל החברה: "עמלנו במשך תקופה ארוכה להקים תשתית תחרותית, חדשנית ומקצועית בהתבסס על הערך החברתי שקבע בעל השליטה. אנחנו מצויים בחוד החנית של השירותים הפיננסיים הדיגיטליים וכבר בימים הקרובים נמשיך ביישום לקראת הפעלה מלאה של החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות