אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרדי האוצר והבריאות והמל"ל דורשים לבטל לחלוטין את החופש הגדול - משרד החינוך מתנגד צילום: תומר הדר

משרדי האוצר והבריאות והמל"ל דורשים לבטל לחלוטין את החופש הגדול - משרד החינוך מתנגד

משרד החינוך מבקש לבטל החופש ביולי ולקיים אותו באוגוסט. במסמך שהכינו משרדי האוצר, הכלכלה, המועצה הלאומית לכלכלה ובנק ישראל, כהכנה לדיון על יציאה מהסגר, נכתב "יש להחזיר המערכת לפעילות באופן מדורג, על מנת לסייע למשק להתאושש"; בינתיים סוכם עם הסתדרות המורים רק על קיצור החופש בתשעה ימים

12.04.2020, 12:42 | שחר אילן

ויכוח בין משרדי הממשלה לגבי החופש הגדול: לפי משרד החינוך, משרדי האוצר והבריאות והמל"ל דורשים לבטל לגמרי את החופש הגדול. שר החינוך פרץ ומשרדו מעוניינים לעומת זאת, שבחודש יולי ילמדו וחודש אוגוסט יהיה חופש.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת מקורב לפרץ "זו האופציה הסבירה וההגיונית, גם מבחינת כמות הימים שהתבטלו (רק שבועיים וחצי עד עתה) וגם זו שתעבור את המשוכה של ארגוני המורים".

שר החינוך רפי פרץ, צילום: רויטרס שר החינוך רפי פרץ | צילום: רויטרס שר החינוך רפי פרץ, צילום: רויטרס

במסמך שהכינו משרדי האוצר, הכלכלה, המועצה הלאומית לכלכלה ובנק ישראל כהכנה לדיון על יציאה מהסגר אין התייחסות מפורשת לביטול החופש הגדול. עם זאת נאמר ש"למערכת החינוך בגילאים הצעירים יש חשיבות ליכולת של המשק לחזור לפעילות. יש להחזיר אותה לפעילות באופן מתואם ומודרג בפרט תוך שימת ל למענה שיינתן במהלך חודשי הקיץ על מנת לייצר יציבות לשוק העבודה ועל מנת לסייע למשק להתאושש". במשרד האוצר לא היו מעוניינים להתייחס מעבר לנאמר במסמך.

טרם הושג הסכם עם הסתדרות המורים על הלימוד אחרי פסח: הוסכם על קיצור החופש ב-9 ימים

 

עד עכשיו סוכם עם הסתדרות המורים על קיצור החופש הגדול ב-9 ימים בלבד. יצוין שטרם נסגר כל הסכם עם הסתדרות המורים על המשך הלימוד המקוון לאחר חופשת הפסח וגם אין בינתיים משא ומתן. זאת, בין היתר לאור העובדה שעדיין לא ברור מה המתווה לחזרת מערכת החינוך לפעילות. מסתמן רק שמוסדות החינוך המיוחד המונים כ-50 אלף תלמידים יחזרו לפעילות באופן חלקי.

כיתה ריקה בימי קורונה, צילום: שאטרסטוק כיתה ריקה בימי קורונה | צילום: שאטרסטוק כיתה ריקה בימי קורונה, צילום: שאטרסטוק

בשלב מאוחר יותר מדובר על חזרה של כיתות א-ג ותלמידי התיכון המתכוננים לבגרות אבל גם זה באופן חלקי. זאת, תוך פרישת הלימודים על יותר כיתות כדי לאפשר מרווחי ביטחון בין התלמידים ולימודים במשמרות או בימים לסירוגין. זאת, תוך שילוב לימוד מקוון.

מהסתדרות המורים נמסר כי היא "נמצאת בקשר שוטף וישיר עם הממשלה. נכון לעכשיו, טרם הוצג בפני הסתדרות המורים מתווה לפתיחת מוסדות החינוך. בכל מקרה, הסתדרות המורים לא תתפשר על בטחונם ובריאותם של עובדי ההוראה. בדיוק כפי שנאבקה על סגירת מוסדות החינוך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות