אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורלי לוי-אבקסיס מבקשת מהנשיא: "תן לבנימין נתניהו את המנדט" צילום: חורחה נובומינסקי

אורלי לוי-אבקסיס מבקשת מהנשיא: "תן לבנימין נתניהו את המנדט"

חברת הכנסת שרצה בבחירות עם מרצ והעבודה, והתפצלה מהן, עוברת באופן רשמי לבלוק הימין. "יש לתת לראש הממשלה את המנדט כי בואו נודה, רק לו הסיכוי להרכיב ממשלה". במקביל טוענים בכירים בכחול לבן כי נתניהו החליט לסגת מהקמת ממשלת אחדות: "זה לא משא ומתן, זו תוכנית הונאה"

12.04.2020, 12:59 | מורן אזולאי, ynet

אורלי לוי-אבקסיס מצטרפת רשמית לבלוק הימין וקוראת לנשיא ראובן ריבלין להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על ראש הממשלה בנימין נתניהו. שעות לאחר פנייתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ, לנשיא בבקשה לקבל ארכה להרכבת הממשלה, פרסמה לוי-אבקסיס הודעה ובה כתבה כי "פנייתו של גנץ לנשיא המדינה להארכת המנדט היא הודאה בחוסר יכולתו להרכיב ממשלה". במקביל טוענים בכירים בכחול לבן כי נתניהו החליט לסגת מהסכם להקמת ממשלת אחדות. "נתניהו בורח מהסכם. זה לא משא ומתן, זו תוכנית הונאה".

קראו עוד בכלכליסט

במכתבה כתבה לוי-אבקסיס כי "פניית גנץ נועדה להרוויח זמן כאמצעי להפעלת לחץ במו"מ התקוע. לחץ שתכליתו לסחוט מן הצד שכנגד עוד ויתורים ועוד מוקדי כוח פוליטיים - זאת בנוסף לרוטציה ולייצוג הפריטטי המנוגדים לכל פרופורציה הגיונית במצב נורמלי".

היא הוסיפה ותקפה את כחול לבן על התנהלותה: "המו"מ שהתחיל מתוך דאגה כביכול מסכנת הקורונה הפך לתעתוע פוליטי מוזר המלווה באיומים על ראש הממשלה - אם לא תענה לדרישתנו, נגיש לכנסת הצעות חוק שיפסלו אותך באופן פרסונלי מלכהן. מדהים לשמוע מוסר סלקטיבי שכזה מפיהם של אלה שהבטיחו פוליטיקה נקיה".

לבסוף סיכמה כי יש לדעתה דרך אחת לצאת מהמבוך והיא להכיר בעובדות: "הליכוד היא המפלגה הגדולה בכנסת, ראש הממשלה נתמך על ידי הבלוק הפוליטי הגדול בכנסת: 59 חברי כנסת, גם במצב שנוצר הממשלה מתפקדת, אפשר וניתן לבקר אותה, אבל היא עדיין מתפקדת ולא מתפרקת. מהסיבות האלו יש לתת לרה"מ את המנדט כי בואו נודה, רק לו הסיכוי להרכיב ממשלה".

אורלי לוי-אבקסיס. הצטרפה באופן רשמי לבלוק הימין, צילום: עמית שעל אורלי לוי-אבקסיס. הצטרפה באופן רשמי לבלוק הימין | צילום: עמית שעל אורלי לוי-אבקסיס. הצטרפה באופן רשמי לבלוק הימין, צילום: עמית שעל

בין לוי אבקסיס לגנץ שוררים יחסים מתוחים עוד מהסיבוב הראשון של הבחירות אז סוכמה ביניהם ריצה משותפת, אולם זמן קצר לאחר מכן הקפיא גנץ את ההסכם לטובת ריצה משותפת עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד. לוי אבקסיס, שהתפצלה לאחרונה מהעבודה-מרצ, ביקשה בסבב הקודם שלא להמליץ על אף אחד מהמועמדים אצל נשיא המדינה, אולם כעת, כאמור, היא מצטרפת לגוש הימין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות