אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק מבקשת ממשרד התקשורת להסיר את התנגדותו לשדרוג המהירות שלה

בזק מבקשת ממשרד התקשורת להסיר את התנגדותו לשדרוג המהירות שלה

החברה מבקשת לשדרג את המהירות מ-100 מגה ל-200 מגה באופן מיידי לאור הגידול בתעבורת האינטרנט בתקופת הקורונה; המשרד, שסירב בעבר לשדרוג, מסר: "הפנייה תיבחן באופן ענייני ומקצועי"

12.04.2020, 20:47 | אביאור אבו

חברת בזק שלחה בשבוע שעבר מכתב למשרד התקשורת בו היא מבקשת כי ייבחן מחדש את התנגדותו להגדלת המהירות שלה ל-200 מגה, זאת לאור משבר הקורונה, המביא לגידול עצום בהיקפי השימוש ברשת האינטרנט.

קראו עוד בכלכליסט

המהירות המקסימלית אותה בזק מספקת כיום היא 100 מגה, זאת בעוד HOT מספקת 500 מגה ופרטנר ו-IBC של סלקום מספקות 1,000 מגה באמצעות סיבים אופטיים.

מהירות גלישה מהירות גלישה מהירות גלישה

בזק הודיעה למשרד התקשורת שהיא מעוניינת לשדרג את הרשת הרגילה שלה למהירות 200 מגה עוד באוקטובר 2018. המשרד אכן איפשר לחברה לשווק את הקצב החדש, אך התנה זאת בהפעלת תשתית הסיבים האופטיים של החברה הפרוסה בכ-60% משטח המדינה, ולא מופעלת עקב חילוקי דעות עם המשרד.

הטכנולוגיה החדשה, הנקראת B35, תאפשר ללקוח לזכות במהירות המשופרת אם יהיה במרחק של עד 300 מטר מארון התקשורת, ועל כן בזק תידרש להקים גם ארונות חדשים. בסך הכל מדובר בהקמה ושדרוג של כ־30 אלף ארונות, מהלך שבזק יכולה לספק לטענתה תוך כמה חודשים לשליש מלקוחותיה, ותוך שנה ליתר הלקוחות. כרגע, בזק מבקשת את אישור המשרד לספק את המהירות באופן מיידי רק באמצעות הארונות שנפרסו זה מכבר.

ממשרד התקשורת נמסר: "הפנייה התקבלה במשרדנו ותיבחן באופן ענייני ומקצועי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות