אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה הטילה קנסות על מפגינים מול ביתו של גבי אשכנזי צילום: יאיר שגיא

המשטרה הטילה קנסות על מפגינים מול ביתו של גבי אשכנזי

המפגינים ממחאת "הדגלים השחורים" נקנסו בסכומים שבין 475 ל-5,000 שקל. המשטרה: "מדובר בהתקהלות אסורה והפרה בוטה של צו בריאות העם"

13.04.2020, 10:28 | ynet
עשרות מפגינים ממחאת "הדגלים השחורים" הגיעו הבוקר לביתו של גבי אשכנזי, מספר 2 בכחול לבן. המוחים קראו לאשכנזי "להתעורר ולהבין את מה שכל המדינה כבר הבינה - שנתניהו עושה עליו ועל גנץ סיבוב". כמה מהם נקנסו בסכומים שנעים בין 475 שקלים ל-5,000 שקלים. לפי הדו"ח שניתן לאחד המפגינים שנקנס ב-5,000 שקלים, הדו"ח ניתן לו על סירוב להוראת שוטר לפי תקנות לשעת חירום.  

קראו עוד בכלכליסט

ההפגנה מול ביתו של גבי אשכנזי, הבוקר, צילום: יאיר שגיא ההפגנה מול ביתו של גבי אשכנזי, הבוקר | צילום: יאיר שגיא ההפגנה מול ביתו של גבי אשכנזי, הבוקר, צילום: יאיר שגיא

תת-אלוף במילואים אמיר השכל, שקיבל קנס על סך 5,000 שקלים, סיפר: "השוטר הגיע, שלף אותי והודיע שעברתי על תקנות הבריאות ונתן לי דו"ח של 5,000 שקלים. מדובר בשקר גס, אנחנו שומרים על מרחק כמו שצריך. בדמוקרטיה הזכות למחות היא באמת אבן יסוד, הניסיון לפגוע בניסיונות מחאה נגד שחיתות שלטונית מראה לאיזה ימים קשים הגענו. נמשיך במאבק".

גבי אשכנזי, צילום: יריב כץ גבי אשכנזי | צילום: יריב כץ גבי אשכנזי, צילום: יריב כץ

מהמשטרה נמסר כי עם הגעת כוחות משטרה למקום הם הבחינו בכ-60 מפגינים. "מדובר בהתקהלות אסורה ובהפרה בוטה של צו בריאות העם", נמסר מהמשטרה. "לאחר שהמפגינים התבקשו על ידי השוטרים לשמור על מרחק נדרש בין מפגין ומפגין ולעמוד בהפגנה בדבוקות של עד 10 משתתפים כנדרש על פי הנחיות משרד הבריאות והם סירבו, חולקו הדו"חות. משטרת ישראל קוראת לציבור להישמע להוראות המשטרה ולהימנע מהתקהלויות אסורות באופן המסכן סכנה של ממש את בריאות הציבור".

מראשי המחאה נמסר: "הגיע הזמן שאשכנזי וגנץ יתעוררו ויראו את הסיבוב שביבי עושה עליהם. יצאנו למחאה בכוונה להגן על הדמוקרטיה הישראלית ושלטון החוק. הכוונה של אשכנזי וגנץ - להצביע בעד שנאשם בפלילים ירכיב ממשלה - תהיה הרס הדמוקרטיה הישראלית. הגיע הזמן שאשכנזי וגנץ יצטרפו לשאר המחנה שמאמין בדמוקרטיה הישראלית ויפעלו למגר ממנה את השחיתות". על הקנסות אמרו: "תפקיד המשטרה הוא לאפשר את זכות המחאה לאזרחים, לא לדכא באמצעות קנסות עצומים שכל מטרתם היא לדכא מחאה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות