אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר החינוך: מודל החזרה ללימודים - קבוצות קטנות עם מורים קבועים, בשילוב לימוד מקוון צילום: AP

משבר הקורונה

שר החינוך: מודל החזרה ללימודים - קבוצות קטנות עם מורים קבועים, בשילוב לימוד מקוון

רפי פרץ פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא גם הסביר כי יעשה שימוש בחדרים נוספים בבתי הספר, מלבד חדרי הכיתות. בפועל צפויה לאחר הפסח חזרה ללימודים רק של מוסדות החינוך המיוחד

13.04.2020, 13:00 | שחר אילן

שר החינוך רפי פרץ אומר שמודל החזרה ללימודים יהיה מבוסס על למידה בקבוצות קטנות, מורים קבועים שלא יתחלפו ושילוב של למידה פנים מול פנים ולמידה מרחוק. פרץ כתב את הדברים היום (ב') בעמוד הפייסבוק שלו, וציין שלצורך הלימודים בקבוצות קטנות יעשה שימוש גם בחדרים בבתי הספר שאינם כיתות.

יצוין שעדיין לא התקבלה בממשלה החלטה על חזרה כלשהי ללימודים. הצפי הוא שלאחר הפסח יחזרו בשלב ראשון רק 50 אלף תלמידי מוסדות החינוך המיוחד. בשלב מאוחר יותר יחזרו לפעול גם גני הילדים, שפעילותם חיוניות להחזרת המשק לעבודה.

קראו עוד בכלכליסט

שר החינוך רפי פרץ, צילום: AP שר החינוך רפי פרץ | צילום: AP שר החינוך רפי פרץ, צילום: AP

פרץ כתב כי "גיבשנו חלופות אפקטיביות לפתיחה מדורגת של מוסדות החינוך - כאשר תתקבל על כך החלטת ממשלה. החלופות מתבססות על עקרון מנחה לפיו הלמידה מרחוק תלווה אותנו עוד זמן רב ותהווה השלמה ללמידה הפיזית". לדבריו, העקרונות שמנחים את המשרד הם: פיצול התלמידים לקבוצות קטנות וקבועות (למניעת הידבקויות בין הקבוצות); צוותי הוראה קבועים לכל קבוצה, וצוותים ללמידה מרחוק; וסדר יום שישלב למידה פנים אל פנים ולמידה מרחוק.

פרץ ציין כי "מעגלי הלמידה, ביום שאחרי, יהיו ברוטציות שייקחו בחשבון את כל מרחבי הלמידה במוסדות החינוך – כיתות הלימוד, החצר, הספריות ואולמות הספורט". לכל תלמיד תהיה שגרה מובנית וברורה שמתחילה במפגשי בוקר, ממשיכה בלמידה רב תחומית ומסתיימת במפגשי סוף יום". אחת האפשרויות היא שהתלמידים יצטרכו להיות בבית הספר במשמרות.

בניגוד לעמדת משרד הבריאות, משרד האוצר מציע להחזיר את גני הילדים ללימודים כבר לאחר הפסח - כך עולה ממתווה החזרה לשגרה שפרסם המשרד השבוע. בפועל, קשה לראות איך זה קורה: בין היתר, אין מספיק גננות ואין מספיק חללי לימודים בגנים, כך שדרושה היערכות מורכבת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות