אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטפליקס תעביר פיצויים לכ-200 עובדי הסדרה "טייפון" שצילומיה בארץ נעצרו בשל הקורונה צילום: רויטרס

בלעדי לכלכליסט

נטפליקס תעביר פיצויים לכ-200 עובדי הסדרה "טייפון" שצילומיה בארץ נעצרו בשל הקורונה

עובדי ההפקה קיבלו מייל על כך שיקבלו פיצוי של שבועיים "כמחווה של רצון טוב"; בחודש שעבר פורסם בכלכליסט כי נטפליקס בוחנת הענקת סיוע כלכלי לעובדי ההפקות שבוטלו בארץ בשל משבר הקורונה

13.04.2020, 14:25 | אביאור אבו

נטפליקס תעביר פיצויים ל-200 עובדי הסדרה "טייפון" בשל ביטול ימי צילומים בעקבות משבר הקורונה; כך נודע ל"כלכליסט". ענקית הסטרימינג לא נקבה בסכום המדויק, אך על-פי גורמים בענף מדובר בפיצויים בסכום של מאות אלפי שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

עובדי הסדרה הישראלים קיבלו מייל לפני החג מחברת ההפקות "ג'בקה", על כך שיקבלו פיצוי של שבועיים על עצירת ההפקה. כך נכתב בהודעה: "אנו פונים אליכם בהמשך להשהיית ההפקה בשל מגפת הקורונה, על מנת לעדכן, שמתוך רצון לצמצם את המכה הכלכלית שנגרמה עקב כך, נטפליקס החליטה כמחווה של רצון טוב להעביר לצוות הקבוע ולשחקני האורח ב"טייפון" תשלום נוסף בגין ימי העבודה שנקבעו אך בוטלו בתקופה שעד (וכולל) יום רביעי, 25 למרץ. התשלום יועברו לכל אנשי הצוות הקבוע ולשחקני האורח, עבור הימים הספציפיים שבהם הייתם משובצים לעבודה על פי תוכנית העבודה המעודכנת שהייתה בידינו לאותה תקופה, ושבסופו של דבר בוטלו". 

מטה נטפליקס בקליפורניה מטה נטפליקס בקליפורניה מטה נטפליקס בקליפורניה

לפני כשלושה שבועות פורסם בכלכליסט כי נטפליקס בוחנת הענקת סיוע כלכלי לעובדי ההפקות שבוטלו בארץ, לאחר פנייה של איגוד עובדי הקולנוע והטלוויזיה (אק”ט) בבקשה לקבל פיצויים מקרן שהקימה בסכום של 100 מיליון דולר שנועדה לתמוך בעובדים שנפגעו. בישראל השופעו שתי הפקות: "טייפון" ו"מה שקרה באוסלו". רייצ’ל שומאכר, ממונה על יחסי עבודה בנטפליקס, השיבה כי החברה נמצאת בתהליך חשיבה למי יחולקו כספי הקרן, וכי העובדה שהעובדים לא יקבלו תמיכה ממשלתית תובא בחשבון. גם איגוד המפיקים פנה לנטפליקס במטרה לסייע לכלל התעשייה, אך בנטפליקס הבהירו להם כי קרן הפיצויים מיועדת להפקות שלהם בלבד.

טייפון, או בשמה השני "פגע וברח", היא סדרה ישראלית-אמריקאית של יוצרי הסדרה המצליחה פאודה, ליאור רז ואבי יששכרוף, בת 10 פרקים. הסדרה עוסקת בגבר נשוי באושר שחייו מתהפכים לאחר שאשתו מתה באופן מסתורי בתאונת פגע וברח. לאחר שההפקה סיימה צילומים בניו-יורק, היא עשתה עלייה ועברה לשכונת כרם התימנים בתל אביב, שם הספיקה לצלם במשך חודש וחצי. 30 עובדי הסדרה ”מה שקרה באוסלו” לא עודכנו כי יקבלו פיצויים, ככל הנראה משום שההפקה הייתה רק בשלבי פרה־פרודקשן לקראת צילומים בחודש מאי.

ליאת בנאסולי עמית, הבעלים של ג'בקה הפקות, מסרה: "היוזמה לפיצויים הייתה של נטפליקס על מנת לעזור לצוות בזמן קשה זה. אנו מעריכים את זה עד מאוד".

צביקה גוטליב, מנכ"ל איגוד המפיקים, מסר: "כל הכבוד למפיקים שדאגו לצוותים שלהם לפרנסה ותשלום עבור ימי הצילום הנותרים. יש כאן ערבות הדדית לכל אנשי התעשייה והיא ראויה לשבח".

איתמר אביטן, מנכ״ל אק"ט, מסר: "אנו מודים לנטפליקס ולחברת ההפקה ג'בקה שבימים קשים כלכלית אלה החליטו להירתם לטובת העובדים ולתת להם פיצוי. אני מקווה שגופי השידור בישראל יראו את ההתנהלות של נטפליקס וחברות ההפקה הזרות וילמדו מכך. עד כה גופי השידור הישראלים לא הציעו שום סיוע עבור ההפקות שהופסקו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות