אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גולדמן זאקס: "הגרוע מכל בשוק המניות מאחורינו" צילום: רויטרס

גולדמן זאקס: "הגרוע מכל בשוק המניות מאחורינו"

תחזית אופטימית של אחד הבנקים הגדולים בעולם: "האפשרות לקיצוץ במדד S&P 500 כמו שהיה במשבר 2000 כבר אינו סביר; התחזית ל-2020 נותרת כפי שהיא - המדד יעמוד סביב 3,000 נק' - עלייה של 8%"; אסטרטג השוק הראשי של JonesTrading, מייקל אורורק, חושב אחרת: "הפד לא יכול להזרים כספים כך על בסיס יומי בזמן שהרווחים והנתונים הכלכליים צפויים להיות מאכזבים במהלך החודשיים הקרובים"

13.04.2020, 18:20 | שירות כלכליסט
עם סיום סוף השבוע הארוך של חג הפסחא, נראה כי סימני ההדף של משבר הקורונה עוברים להיות במוקד תשומת הלב. שאלה אחת מרכזית לפתיחת שבוע המסחר היא האם המשקיעים הקדימו את עצמם, לאחר שמדד S&P 500 ראה את הרווח השבועי הטוב ביותר שלו מזה 45 שנים, והפד "זורק" עוד כסף על הכלכלה. לבנקים יהיה ודאי מה להגיד לגבי זה, כשמחר (ג') תיפתח עונת הדוחות (הרבעון הראשון של 2020), ויתפזר קצת אור על הנזק שנגרם עד כה בידי הנגיף. 

שוק דובי שוק דובי שוק דובי

צוות אסטרטגים מגולדמן זאקס, בראשות דייוויד קוסטין (David Kostin), אומר היום כי התפנית הגרועה שלקח השוק כבר מאחורינו. לפי מזכר ללקוחות שפרסם הצוות: האפשרות לקיצוץ במדד S&P 500, כמו שהיה במשבר של 2000 כבר אינו סביר. על כן, התחזית שלנו לשנת 2020 נותרת כפי שהיא - מדד S&P 500 יעמוד סביב 3,000 נק' - עלייה של 8%.

ולמה? כי "שילוב של מדיניות תמיכה חסרת תקדים ועקומת התפשטות הנגיף המשתטחת, הפחיתו באופן דרמטי את סיכון ה-Downside עבור הכלכלה האמריקאית והשווקים הפיננסיים, וחילצו את מדד S&P 500 ממצב של שוק דובי", אמר קוסטין, שתחזית המניות העגומה שלו מהחודש שעבר הגיעה יום לפני הנפילה הגדולה של השוק.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

"אם ארה"ב לא תחווה עלייה נוספת בהידבקות לאחר פתיחת הכלכלה מחדש, עמדת 'עשה כל מה שצריך' של קובעי המדיניות פירושה ששוק המניות לא יגיע לשפל חדש", אמר קוסטין.

גולדמן זאקס נמצאת במחנה שמאמין כי הרווחים הרבעוניים העגומים שיבואו בהמשך חשובים פחות מהרווחים למניה שיהיו בשנת 2021. דברים אלה מסמנים אור קטן בתוך אוקייאנוס שבו כל כך הרבה נעלמים.

לאסטרטג השוק הראשי של JonesTrading, מייקל אורורק, יש הערה לאיזון כל החיוביות הזאת של גולדמן זאקס: "למרות שהתקדמות המגיפה בשבוע האחרון ותוכניות הפד אינם בדיוק אירועים חד פעמיים, הם לא יחזרו על בסיס יומי בזמן שהרווחים והנתונים הכלכליים צפויים להיות מאכזבים במהלך החודשיים הקרובים. לא משנה עד כמה פעיל הפדרל ריזרב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות