אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שולם לפידות מונה ליו"ר נקסט ג'ן; החברה הודיעה על בחינת מיזוג עם סנטק צילום: עמית שעל

שולם לפידות מונה ליו"ר נקסט ג'ן; החברה הודיעה על בחינת מיזוג עם סנטק

לפידות מונה לתפקיד מנהל השלד הבורסאי - חצי שנה לאחר ששימש כמנכ"ל קבוצת אי.די.בי; סנטק מפתחת טכנולוגיה לזיהוי תרכובות כימיות, ופועלת ליצירת "דיגיטציה של חוש הריח" - בחברה מפתחים חומרה וטכנולוגיה שתוכל "להריח" הימצאות של אלפי כימיקלים

13.04.2020, 18:11 | גולן חזני
שולם לפידות, עד לפני כחצי שנה מנכ"ל קבוצת אי.די.בי, מונה ליו"ר השלד הבורסאי נקסט ג'ן. במקביל הודיעה נקסט ג'ן, הנסחרת בשווי 11 מיליון שקל, על בחינת מיזוג עם החברה הפרטית סנטק.

קראו עוד בכלכליסט

סנטק מפתחת טכנולוגיה לזיהוי תרכובות כימיות, ופועלת ליצירת "דיגיטציה של חוש הריח". בחברה מפתחים חומרה וטכנולוגיה שתוכל "להריח" הימצאות של אלפי כימיקלים. את הטכנולוגיה ניתן יהיה להתאים לאפליקציות שונות בתחומים רבים כמו ביטחון, המזון, חקלאות ועוד, זאת כדי לייצר עולם בטוח יותר, בריא ויעיל יותר ע"י הפעלת ניתוח שיתופי של הסביבה הפיזית שלנו.

שולם לפידות, צילום: עמית שעל שולם לפידות | צילום: עמית שעל שולם לפידות, צילום: עמית שעל

אחת מאפליקציות ה"ריח" המתבקשות הינה זיהוי המצאות של וירוסים ונגיפים שונים. בחברת הבת זScent tech Medical, עימה ייבחן המיזוג, מפתחים טכנולוגיה ליצירת ביומרקר, "טביעת אצבע" גנטית לווירוסים שונים, שאותה מקווים מליישם גם לוירוס הקורונה. בדיווח לבורסה ציינה נקסט ג'ן כי סנטק נערכת ללקבלת אישורים לביצוע ניסוי שמטרתו לייצר בדיקת נשיפה שתזהה את נגיף הקורונה.

בטכנוולוגיה זו בעזרת "טביעת אצבע" גנטית ניתן יהיה להשתמש "במכשיר נשיפה" כדי לזהות הדבקות בווירוס ספציפי תוך מספר שניות ובשלבים ראשונים של ההדבקות. בהמשך מתכוונת החברה לפתח מכשירי נשיפה זולים יותר, קטנים יותר ויעילים יותר.

לפידות אמר כי החברה פועלת מתוך הבנה שנכנסו לעשור הזהב של תחום הפארמה כאשר תחומי התרופות והבדיקות ישתנו ללא היכר. עולם החיסונים ועולם התרופות יעברו מהפך, כאשר מחשבי על וטכנולוגיות מתקדמות כגון AI, Big Data ו-Deep Learning שכוללים שיתוף מידע חוצה גבולות, ישנו את שיטות העבודה ללא היכר, ויהפכו את זמני הפיתוח וההתאמות לדמיוניים.

הוא הוסיף כי "משבר הקורונה הבהיר שעולם הזיהוי והניטור חשוב לא פחות ואולי אפילו יותר, כדי למנוע התפרצויות של מגיפות כאלו בעתיד. לא הגיוני שבשנת 2020 לא ניתן לבצע בדיקת וירוסים ונגפים שונים ע"י נשיפה לתוך מכשיר ייעודי ולקבל תוצאה מדויקת, באותה מהירות שבה שניתן לבצע בדיקת דרכונים או תעודה מזהה".

השאיפה של החברה היא להציב ערכות בדיקה בעזרת מכשירי נשיפה בשלב הראשון במרפאות, שדות תעופה ואצטדיונים ועוד, ובהמשך אפילו עשויות להפוך לבדיקות ביתיות פשוטות ונפוצות כמו מדידת חום. "קיים צוות נדיר שערכים כמו השגת מטרות ואחריות הדדית מובילים אותו. צוות חוצה גבולות ומגבש שיתופים פעולה בין תחומים ובינלאומיים בכדי לקצר תהליכי פיתוח והשגת יעדים ולקוחות", הוסיף.

סנטק מנוהלת בידי סטיבן בריימסטר, יהודי ממוצא אוסטרלי שהיה ממייסדי חברת שיתוף הקבצים פורצת הדרך "קאזה" והוא ומשפחתו היו בין המשקיעים הראשונים בחברת סקייפ. מניות סנטק מוחזקות בידי בריימסטר, לפידות ויניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות שנרכש לאחרונה בידי הפניקס.

נקסט ג'ן חתמה בינואר על מיזוג עם חברת הקנאביס מוניטין של ויצמן שירי, אבל המיזוג בוטל. היא נשלטת בידי חממת הביומד קפיטל פוינט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות