אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גנץ: "נתניהו, הגענו לרגע האמת" צילום: צילום מסך

גנץ: "נתניהו, הגענו לרגע האמת"

ברקע הקשיים במשא ומתן עם הליכוד להקמת ממשלת חירום לאומית, יו"ר כחול לבן נשא הצהרה לתקשורת. הלילה בחצות יפוג המנדט שניתן לו להקמת ממשלה

13.04.2020, 21:27 | צבי זרחיה

שעות ספורות לפני פקיעת המנדט שניתן לו להרכבת ממשלה, פנה יו"ר כחול לבן בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא לו להקים יחד ממשלת חירום לאומית: "נתניהו, זה רגע האמת שלנו. זה או ממשלת חירום לאומית או חלילה בחירות רביעיות יקרות, שבשעת משבר ההיסטוריה לא תסלח למי מאיתנו".

קראו עוד בכלכליסט

"עשינו כל מה שניתן כדי לשרת את אזרחי ישראל ולמנוע בחירות רביעיות, במציאות קשה כפי שאנחנו מתמודדים ונתמודד איתה". הוסיף גנץ. "נתניהו והליכוד יודעים שאנחנו שותפים הגונים והם יודעים שישנם נושאים שבהם לא נתפשר, ובראשם שמירה על שלטון החוק והגנה על הדמוקרטיה הישראלית".

הצהרת בני גנץ , צילום: צילום מסך הצהרת בני גנץ | צילום: צילום מסך הצהרת בני גנץ , צילום: צילום מסך

ראש הממשלה נתניהו התייחס למשא ומתן בהצהרה שנשא הערב לתקשורת: "אנחנו משקיעים מאמצים גדולים להקים ממשלת אחדות, עוד הערב אם אפשר. נקווה שנצליח בכך. וגם אם הדבר לא יקרה עד חצות, נעשה הכל וננסה לסיים את זה - נעשה כל מאמץ להוסיף באחדות, שהמדינה כל כך זקוקה לה בימים אלה".

מוקדם יותר הערב נרשמה מתיחות במשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן. בליכוד טענו שהשיחות בין המפלגות פוצצו בעקבות אולטימטום שהציבו בכחול לבן שלפיו אם לא תתקבל עמדתם השיחות יופסקו. לאחר שהפיצוץ נודע לראש הממשלה נתניהו הוא ביקש לחדש אותן.

מנגד, גורמים בצוות המשא ומתן של כחול לבן אמרו: " לא הודענו על פיצוץ בשיחות. הצוותים עדיין מדברים. הפערים הצטמצמו אבל עדיין יש מחלוקות בנושא הריבונות והוועדה לבחירת שופטים".

אתמול הודיע לגנץ נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין כי לא תתאפשר הארכה של תקופת מלאכת הרכבת הממשלה שניתנה לו וכי תקופה זו תפקע היום בחצות. לפי ריבלין, אם לא יחתמו השניים על הסכם עד חצות, ולא תשתנה תמונת הממליצים, ישוב המנדט לכנסת ותחל תקופת 21 הימים בהם יוכלו חברי הכנסת לגבש רוב להמלצה על מועמד מוסכם. למועמד המוסכם יינתנו 14 יום להרכיב ממשלה.

ריבלין הוסיף כי אם הנסיבות ישתנו ושתי המפלגות יבקשו יחד להאריך את המנדט של גנץ כדי שיוכלו להגיע להסכם, הוא ישקול זאת שנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות