אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו הכריז על סגר ממחר אחה"צ ועד לחמישי בבוקר צילום: צילום מסך

נתניהו הכריז על סגר ממחר אחה"צ ועד לחמישי בבוקר

ראש הממשלה הכריז על הגבלות לקראת החג השני והמימונה: "מערב החג ב-17:00 ועד לחמישי ב-05:00 בבוקר חובה להישאר בגבולות הערים והיישובים שלכם". הוא אמר שהוא משקיע מאמצים להקים ממשלה "אם אפשר עוד הערב" והתייחס לאירוח בנו אבנר בערב פסח: "ראוי היה להחמיר"

13.04.2020, 20:35 | איתמר אייכנר, ynet

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים הערב (יום ב') ממעונו ברחוב בלפור בירושלים. הוא הכריז כי על ישראל יוטל סגר לקראת החג השני והמימונה. מחרתיים אמורה לדון הממשלה באסטרטגיית היציאה ובהקלות הצפויות לאחר החג.

קראו עוד בכלכליסט

בנימין נתניהו , צילום: צילום מסך בנימין נתניהו | צילום: צילום מסך בנימין נתניהו , צילום: צילום מסך

ממחר ערב החג בשעה 5 אחה"צ ועד יום חמישי בשעה 5 בבוקר חובה להישאר בגבולות הערים והיישובים שלכם", אמר נתניהו. "אתם מתבקשים לחגוג בחוג המשפחתי המצומצם שנמצא אתכם עכשיו כפי שהיה בפסח".

הוא הוסיף: "אני מזכיר לכם שביום המימונה נאסור התקהלויות כלשהן בפארקים בגנים . גם לי זה יהיה חסר. זה הפך לחג של העם כולו אך השנה זה חייב להיות אחרת. בחיק המשפחה".

על אסטרטגיית היציאה מהמשבר שבה תדון הממשלה אחרי החג אמר: "לקראת סוף השבוע נגבש החלטה סופית בממשלה על הצעדים הבאים שנוגעים למשק וגם למערכת החינוך. אני יודע ששני הדברים מעסיקים אתכם ובצדק. אנו מסתכלים על העצמאים, העסקים, המובטלים, על כל התשתיות שחשובות לנו בתעשיה, בשירותים, בעסקים הקטנים, במעסיקים הקטנים. אנו מסתכלים על כולם ומנסים לשזור ביחד התכנית הנכונה והאחראית ליציאה מודרגת מהמשבר".

על פי התקנות שיובאו לאישור הממשלה הלילה, בתקופה שבין יום שלישי בשעה 17:00 ועד יום חמישי בשעה 5 לפנות בוקר, לא יוכל אדם לצאת להצטייד מחוץ ליישוב מגוריו במזון, תרופות ומוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים, למעט אם ביישוב מגוריו לא קיימים שירותים אלו, ואז יוכל לקבלם ביישוב הסמוך ליישוב מגוריו. הגבלה זו לא תחול על יישוב שמרבית תושביו אינם יהודים.

בתקופה זו יציאה ממקום מגורים, של יחיד או של אנשים הגרים באותו מקום, לזמן קצר ולמרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים תתאפשר רק למרחב הציבורי. בתקופה שמיום רביעי בשעה 16:00 ועד יום חמישי בשעה 2 לפנות בוקר, לא ניתן יהיה להפעיל מקומות למכירת מזון למעט מרכול (סופרמרקט וחנות מכולת) ללא טיפול או הכנה של מזון. מגבלה נוספת תחול על פעילות של תחבורה ציבורית בתקופה שבין יום שני בשעה 8 בערב ועד יום חמישי בשעה 5:30 לפנות בוקר.

בתחילת דבריו התייחס נתניהו לכך שבדרום קוריאה דווח לאחרונה על 91 בני אדם שהחלימו מהקורונה, אובחנו שוב עם המחלה ואמר: "הנגיף יכול להתעורר מחדש ולכן כולנו מצווים להמשיך לנהוג במשנה זהירות".

הוא טען כי ישראל נוחלת הצלחות במאבק בנגיף, אך הדגיש: "אם נסוג לפני הזמן מצעדים חיוניים שעדיין נדרשים אנו עלולים לשלם מחיר כבד מאוד בחיי אדם".

על ההגבלות שהוטלו על השבים מנתב"ג עקב הביקורת הציבורית הרבה אמר: "אנו מאפשרים לישראלים לחזור ארצה אבל רבים מהחוזרים מגיעים ממקומות שנגועים קשות בקורונה ולכן אישרתי בממשלה נוהל ברור וחד משמעי שמבוצע עכשיו בקפדנות. כל מי שמגיע ארצה בטיסה מועבר לבידוד במלונית".

הוא התייחס לכך שבנו אבנר התארח בבית ראש הממשלה בניגוד להנחיות ואמר: "גם אני בוחן את עצמי ומתקן. בליל הסדר היה בננו אבנר שנמצא פה שעות רבות. הוא ישן מטרים מכאן בדירה צמודה שנמצאת במתחם המאובטח ויחד עם כן אני יודע שהתעוררת ביקורת בציבור. ראוי היה להחמיר גם בעניין הזה. כפי שאני החמרתי בבידוד שקיבלתי על עצמה לפני שהרשויות אמרו לי שאני חייב להיכנס לבידוד עצמו"

על המגעים עם כחול לבן להקמת ממשלה אמר: "אנו משקיעים מאמצים גדולים להקים ממשלת אחדות ואם אפשר עוד הערב. נקווה שנצליח בכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות