אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאמץ להקים ממשלה הלילה: נתניהו וגנץ נועדים במעון רה"מ צילום: עמית שאבי, אבי מועלם

מאמץ להקים ממשלה הלילה: נתניהו וגנץ נועדים במעון רה"מ

נתניהו וגנץ נפגשים במעון ראש הממשלה בניסיון להכריז עוד הלילה על הקמת ממשלת חירום לאומית. נתניהו קרא לגנץ: "בני, אני מחכה לך במעון ראש הממשלה בירושלים - בוא ניפגש ונחתום עוד הערב". גנץ אמר כי "אין לנו דרך אחרת, זהו צו השעה". ימינה פירקה את הגוש

13.04.2020, 23:36 | מורן אזולאי ויובל קרני, ynet
ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ נפגשים הערב (יום ב') במעון ראש הממשלה בירושלים בניסיון להקים ממשלה עוד הלילה. השניים קראו הערב להקים ממשלת חירום לאומית שתטפל בנושא הקורונה. בעקבות ההתפתחויות פרשה ימינה מגוש הימין שליווה את נתניהו בשלוש מערכות הבחירות.

 

קראו עוד בכלכליסט

נתניהו הסמיך את שר החוץ ישראל כץ לנהל במקומו את ישיבת הממשלה בעניין הסגר בחג השני כדי שיוכל להתפנות לפגישה עם גנץ.

מוקדם יותר הערב התייחס גנץ למאמצים להרכבת ממשלה: "עשינו כל מה שניתן כדי לשרת את אזרחי ישראל ולמנוע בחירות רביעיות, במציאות קשה כפי שאנחנו מתמודדים ונתמודד איתה. נתניהו והליכוד יודעים שאנחנו שותפים הגונים והם יודעים שישנם נושאים שבהם לא נתפשר, ובראשם שמירה על שלטון החוק והגנה על הדמוקרטיה הישראלית".

מימין: בנימין נתניהו ובני גנץ, צילום: רויטרס מימין: בנימין נתניהו ובני גנץ | צילום: רויטרס מימין: בנימין נתניהו ובני גנץ, צילום: רויטרס

"לפני כמה ימים הגענו נתניהו ואני לסיכום הגון. בסיכום הזה הליכוד התפשר על חלק מרצונותיו וכן, גם אנחנו התפשרנו על חלק מרצונותינו. סיכום שקובע חלוקה הוגנת ושם את טובת המדינה לפני הצרכים האישיים והפוליטיים של כל אחד מהשותפים הפוטנציאליים", הוא הוסיף. "אני אומר לכם בידיים נקיות, הגענו לסיכומים ואני מקווה ועומד על כך שנממש אותם לטובת אזרחי ישראל. אין לנו דרך אחרת, זהו צו השעה".

גנץ התייחס למשבר הקורונה שגרם להקמת ממשלת החירום הלאומית: "נתניהו הבין שאין לו יכולת למשול לבד והוא זקוק לסיוע שלי בהתמודדות ובניהול המשבר. מצב החירום אילץ אותי להתפשר על הכוונה שלא לשבת עמו בממשלה אחת. מצב החירום שנכפה על העולם כולו ועל מדינת ישראל לא מאפשר לאף מנהיג לעצום עיניים, לאטום אוזניים ולהתעסק באגו של עצמו".

גם נתניהו התייחס הערב למאמצים שנעשו להרכבת הממשלה: "אנחנו משקיעים מאמצים גדולים להקים ממשלת אחדות, עוד הערב אם אפשר. נקווה שנצליח בכך. וגם אם הדבר לא יקרה עד חצות, נעשה הכל וננסה לסיים את זה - נעשה כל מאמץ להוסיף באחדות, שהמדינה כל כך זקוקה לה בימים אלה".

אחר כך קרא בציוץ בטוויטר לבני גנץ להגיע למעונו ולקדם הקמת ממשלת אחדות: "בני, אני מחכה לך במעון ראש הממשלה בירושלים - בוא ניפגש ונחתום עוד הערב על הקמת ממשלת חירום לאומית שתציל חיים ותפעל למען אזרחי ישראל". במקביל לקריאה הזו נמשך במשך כל שעות הערב המשא ומתן בין צוותי הליכוד וכחול לבן.

גורמים בימינה הגיבו על ההתפתחויות האחרונות: "נתניהו מכר את הימין בשביל להציל את עצמו אבל הוא יגלה מהר מאוד ששותפיו החדשים שמחזיקים בתיק המשפטים יזרקו אותו מהר מאוד מבלפור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות