אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארק מוביוס: "עדיין לא הגענו לתחתית, שמרו על מזומנים" צילום: רויטרס

מארק מוביוס: "עדיין לא הגענו לתחתית, שמרו על מזומנים"

המשקיע הוותיק בשווקים המתעוררים ממליץ למשקיעים להחזיק כרגע במזומנים ולחכות להזדמנויות השקעה בעתיד: "עדיין לא הגענו לתחתית האבסולטית. במקרה של הרעה נוספת במצב הכלכלי אנו עלולים לראות תחתית כפולה", אמר. מוביוס קרא להחזיר בהקדם את הפעילות הכלכלית

14.04.2020, 17:09 | שירות כלכליסט

השווקים טרם הגיעו ל "תחתית האבסולוטית", כך לפי המשקיע הוותיק בשווקים המתעוררים מארק מוביוס, שמפציר במשקיעים להחזיק מזומנים להזדמנויות רכישה. "אני לא חושב שהגענו כבר לתחתית האבסולוטית, מכיוון שההשלכות של ההשבתה הכלכלית יהיו יוצאות דופן", אמר מוביוס, שותף-מייסד של מוביוס קפיטל פרטנרס. הוא הוסיף כי "הדברים די גרועים מנקודת המבט של רווחי התאגידים".

קראו עוד בכלכליסט

עונת הרווחים אמורה להתחיל היום (ג') עם דיווחים על ההכנסות של ג'יי.פי מורגן, צ'ייס, וולס פארגו וג'ונסון אנד ג'ונסון. הקבוצה הראשונה של התוצאות תעזור למשקיעים להבין את מידת ההרס שגרם משבר המגפה לתאגידים. אנליסטים מ-Refinitve צופים כי צמיחת הרווחים ב-S&P 500 תרד ב-10.2% ברבעון הראשון בהשוואה לשנה שעברה.

מארק מוביוס. "לשמור על המזומנים למקרה של צניחה לתחתית נוספת", צילום: בלומברג מארק מוביוס. "לשמור על המזומנים למקרה של צניחה לתחתית נוספת" | צילום: בלומברג מארק מוביוס. "לשמור על המזומנים למקרה של צניחה לתחתית נוספת", צילום: בלומברג

השווקים היו תנודתיים מאוד בחודש האחרון מכיוון שמספר מקרי ההידבקות והמתים בארצות הברית כתוצאה מנגיף הקורונה זינק בצורה חדה. מאז שיא כל הזמנים של מדד ה-S&P 500 ב-19 בפברואר, הוא יורד בכמעט 19%. השאלה בראשם של המשקיעים היא האם השווקים הגיעו לתחתית. אבל מוביוס, כאמור, דוחק בהם לשמור על מזומנים רבים יותר למקרה של צניחה לתחתית נוספת."למרות שיש כמה הזדמנויות לקנייה, הייתי אומר שזה כנראה רעיון טוב לשמור על 'אבקה יבשה' - ניירות ערך זמינים ונזילים - למקרה של הרעה נוספת במצב הכלכלי. אנו עלולים לראות תחתית כפולה", אמר.

מוביוס הוסיף כי יתכן והנזק כתוצאה מההשבתה הממושכת של הכלכלות יהיה "לא יאמן" וקרא לפתוח למשק להיפתח שוב לפעילות. מדינות רבות שנפגעו מהנגיף נמצאות תחת השבתה, סגר או אמצעים אחרים להשארת האוכלוסייה בבית בגלל ההתפרצות, והרשויות מתלבטות באיזה שלב הדברים יכולים לחזור לקדמותם. "אני חושב שעלינו להיפתח שוב בדרך כלשהי כי אחרת הנזק המשני הולך לזעזע אותנו. צריך לחשוב על האנשים שחיים מיום ליום, צריך להתחיל את הכלכלה שוב", אמר מוביוס.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר בשבוע שעבר שהוא רוצה שהכלכלה "תיפתח בהקדם האפשרי", אך הוא לא יעשה זאת "עד שנדע שהמדינה הזו תהיה בריאה".על פי הדיווחים, רשויות הבריאות בארה"ב חזו כי ביטול הוראות השהייה בבית וסגירת בתי ספר כמו גם ביטול התרחקות חברתית לאחר 30 יום בלבד - תביא לעלייה בקצב ההדבקות בקיץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות