אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה שוקלת: שימוש בשב"כ כדי ליצור סגר מצומצם יותר בתוך ערים צילום: אוהד צויגנברג, אלעד גרשגורן

פרסום ראשון

הממשלה שוקלת: שימוש בשב"כ כדי ליצור סגר מצומצם יותר בתוך ערים

על פי הערכות, השימוש שייעשה באמצעים טכנולוגיים של שירות הביטחון הכללי נועד לנטר אזורים שבהם יש כמות גדולה יותר של חולים ומבודדים. המטרה: לא להטיל סגר על ערים ושכונות שלמות כדי לאפשר לציבור רחב יותר לחזור לעבודה ולשגרה מסוימת

14.04.2020, 18:07 | משה גורלי ותומר גנון

השימוש בשב"כ שנשקל על ידי ועדת השרים להתמודדות עם התפשטות הקורונה, הוא סיוע טכנולוגי למשרד הבריאות לקבוע הסגרים מצומצמים יותר בתוך הערים והישובים - כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

מטרת השימוש באמצעים הטכנולוגיים של השב"כ, שלא ברור עדיין מהם וכיצד יפעלו, היא כדי לנסות לאפשר לציבור רחב יותר לחזור לעבודה ושגרה מסוימת. על פי הערכות השימוש שיעשה באמצעים הוא ניטור של אזורים שבהם יש כמות גדולה יותר של חולים ומבודדים, על מנת לא להטיל סגר גורף על ערים ושכונות שלמות. כלומר סגרים מידתיים יותר.

ראש השב"כ נדב ארגמן, צילום: עמית שאבי ראש השב"כ נדב ארגמן | צילום: עמית שאבי ראש השב"כ נדב ארגמן, צילום: עמית שאבי

כפי שפורסם הבוקר, הממשלה שוקלת לגייס את השב"כ לסייע למשרד הבריאות במשימות נוספות להתמודדות עם התפשטות הקורונה. כך התברר מתגובה מעודכנת שנשלחה הבוקר לבג"צ, במסגרת התייחסות המדינה לעתירות לביטול תקנות השב"כ המאפשרות לשירות לאסוף מידע טכנולוגי על חולי קורונה ומי שבא איתם במגע.

"במסגרת דיוני צוות השרים המתקיימים בימים אלה ממש", נכתב בהודעה לבג"צ, "נשקלת הוספת משימות לשב"כ, במסגרת הסיוע הניתן על ידו למשרד הבריאות בהתמודדות עם התפשטות נגיף הקורונה, לצד בחינת חלופות נוספות". המטרה לפי ההודעה היא "לשפר את האפקטיביות הסיוע הניתן למשרד הבריאות, על מנת שניתן יהיה להוסיף ולפעול להאטת התפשטות הנגיף תוך הסרה חלקית של המגבלות על חופש התנועה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות