אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזכות הקורונה: האיש העשיר בעולם מתעשר עוד יותר צילום: בלומברג

בזכות הקורונה: האיש העשיר בעולם מתעשר עוד יותר

הצרכנים, שמצאו עצמם תקועים בבתיהם בעקבות המגיפה, מסתמכים עוד יותר על אמזון; מנייתה זינקה אתמול ב-5.2% לשיא חדש, ושוויו של המייסד ג'ף בזוס זינק לסכום של 138.5 מיליארד דולר

15.04.2020, 09:36 | שירות כלכליסט
האדם העשיר ביותר בעולם מתעשר עוד יותר, אפילו במהלך מגיפת הקורונה, ואולי אף בזכותה.

קראו עוד בכלכליסט

כאשר הצרכנים תקועים בבית, הם סומכים על אמזון של ג'ף בזוס יותר מתמיד כדי שתביא להם סחורה, ומניית ענקית המסחר המקוון זינקה אתמול (ג') בוול סטריט ב-5.3% לשיא חדש - 2,270.5 דולר. לפי בלומברג, בכך עלה שוויו של המייסד לסכום של 138.5 מיליארד דולר.

המגיפה הביאה את הכלכלה העולמית לידי קיפאון כמעט מוחלט ודחפה קרוב ל-17 מיליון אמריקאים למעגל האבטלה בפרק זמן של שלושה שבועות. הבנקים ג'יי.פי מורגן ו-וולס פארגו ציינו אתמול כי הפסדי הלוואות שתודלקו בקיצוץ המשרות חסר התקדים - רבות מהן בענף הקמעונאות שאמזון כבר שיבשה קשות - עשויים "להתחרות" עם אלו שנגרמו לאחר המשבר הכלכלי של 2008.

עם זאת, בזוס ורבים מבני דורו העשירים מסתדרים מצוין בזכות התמריצים חסרי התקדים מצד ממשלות ובנקים מרכזיים. על פי מדד המיליארדרים בלומברג, בעוד שהשווי הנקי המשולב של 500 האנשים העשירים בעולם צנח השנה ב-553 מיליארד דולר, הוא זינק ב-20% מהשפל שרשם ב-23 במרץ.

"הפערים בעושר רק הולכים להתרחב בעקבות מה שקורה עכשיו", אמר מאט מאלי, אסטרטג שוק ראשי במילר טבק, "האנשים העשירים באמת לא צריכים לדאוג. כן, הם פחות אמידים, אבל לא צריך לדאוג לגבי אוכל על שולחנם או גג מעל ראשם".

ג ג'ף בזוס | צילום: איי אף פי ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות