אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזכויות שלנו מתנדפות באוויר צילום: אבי רוקח

הזכויות שלנו מתנדפות באוויר

המדרון הזה כבר מזמן לא חלקלק. אנחנו פשוט גולשים בו במהירות מטה. ואיש לא מאתגר את הקונספציה. לא חושב לעצור כבר את החומצה שהולכת ומאכלת את הדמוקרטיה שלנו

16.04.2020, 06:56 | תומר גנון
זה הרי כל כך הגיוני. קורבן הכרחי במלחמת האין ברירה. חייבים להגן על הציבור מהאויב האכזר, אמרו לנו. כבר עכשיו מאוחר מדי.

קראו עוד בכלכליסט

הטכנולוגיה של השב"כ? המעוז האחרון. מגן ולא יראה. כן, באיחוד האירופאי לא משתמשים בשירות החשאי לעקוב אחרי אזרחים. וגם לא מפרסמים איפה החולים עשו קניות או התפללו, כדי לא ליצור סטיגמה על מגזרים שלמים. אבל זה פריבילגיה של הגויים. תראו כמה מתים באיטליה.

שוטרים עוצרים בחור חרדי רכוב על אופניים בבני ברק בשעת הסגר, צילום: שאול גולן שוטרים עוצרים בחור חרדי רכוב על אופניים בבני ברק בשעת הסגר | צילום: שאול גולן שוטרים עוצרים בחור חרדי רכוב על אופניים בבני ברק בשעת הסגר, צילום: שאול גולן

לא לדאוג, הם הרגיעו, נשתמש בשב"כ רק כדי לגלות מי בא במגע עם חולים מאומתים כדי שייכנס לבידוד. זה צו השעה. והוסיפו באותיות קטנות שייתכן שיחטטו גם בטלפון של החולים, ברשות כמובן. מדובר בכל הכבוד במצב חירום. ראיתם את בית החולים הצף בניו יורק?

ואז מודיעים שמדלגים על בית המשפט. שופטים שיוציאו צווים ויבדקו ראיות? השתגעתם? זה לא יעיל. בקרב הזה חייבים להגיב מיד. בלי למצמץ. אתם רוצים שניתקע בלי מכונות הנשמה כמו בצרפת?

ופתאום הצבא נשלח ביחד עם המשטרה לרחובות. כי המשימות רבות. חייבים לדאוג שכולם ישמרו על התקנות. אולי חוץ מראש הממשלה ונשיא המדינה. ופתאום כשיוצאים לקנות ספר הופכים לפצצה מתקתקת. ואל תשכחו שספרד במצור.

ואולי נשתמש גם בטכנולוגיה החסויה של השב"כ לייעל את הסגר בתוך הערים והיישובים. מה, אתם לא רוצים לחזור לשגרה? זבנג אחרון וגמרנו. תזכרו את סין.

והזכות לפרטיות, חופש התנועה והזכות לכבוד הולכים ומתנדפים לאט לאט באוויר כמו אלכוג'ל. עוד צו, עוד תקנה, עוד הגבלה, עוד הפחדה. כי צריך להצדיק את היד הקשה. את הענישה הקולקטיבית.

המדרון כבר מזמן לא חלקלק. אנחנו פשוט גולשים בו במהירות מטה. ואין מי שיחסן מסמכויות השב"כ והמשטרה שעוברות גידול אקספוננציאלי. ואיש לא מאתגר את הקונספציה. לא חושב לעצור כבר את החומצה שהולכת ומאכלת את הדמוקרטיה שלנו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות