אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרסו: מועד קיום התנאים המתלים לעסקת "קל אוטו" יידחה לסוף אפריל צילום: עמית שעל

קרסו: מועד קיום התנאים המתלים לעסקת "קל אוטו" יידחה לסוף אפריל

יבואנית רנו וניסאן הודיעה ב-2019 כי בכוונתה לרכוש את חברת הליסינג וההשכרה, לפי הערכות, הקבוצה צפויה להודיע על השלמת העסקה בשבועיים הקרובים

16.04.2020, 09:48 | תומר הדר

קבוצת קרסו, יבואנית רנו וניסאן תאריך את מועד השגת התנאים המתלים לקיום עסקת קל אוטו עד תום החודש - לאחר שאלה פגו אתמול.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת קרסו הודיעה בשלהי 2019 כי בכוונתה לרכוש את חברת הליסינג וההשכרה "קל אוטו". במסגרת העסקה היתה אמורה קרסו לכסות את חובות החברה שעומדים על כ-1.4 מיליארד שקל. אלא שמאז הכרזת החברות על העסקה התפרץ נגיף הקורונה, מה שגרם לקבוצת קרסו לפרסם כי יצרני הרכב המספקים לחברה מכוניות הודיעו לה על השבתות ייצור.

מימין: מנכ"ל קל אוטו אבי צור ומנכ"ל קרסו מוטורס איציק וייץ, צילום: עמית שעל מימין: מנכ"ל קל אוטו אבי צור ומנכ"ל קרסו מוטורס איציק וייץ | צילום: עמית שעל מימין: מנכ"ל קל אוטו אבי צור ומנכ"ל קרסו מוטורס איציק וייץ, צילום: עמית שעל

במקביל הודיעה הקבוצה כי בכירי החברה ובראשותם איציק וייץ מנכ"ל החברה יישאו בקיצוצי שכר. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בקבוצת קרסו פנו אל הבנק הפועלים ובנק לאומי בבקשה לבצע תספורות להיקף החובות של קל אוטו כדי לאפשר את קיום העסקה. הבנקים הסכימו למחוק 120 מיליון שקל מהחוב, אולם העסקה נשארה תלויה בין היתר בהסכמת הממונה על התחרות, מיכל הלפרין.

כעת, כך מעריכים בענף הרכב, מנסים אנשי קרסו לקבל תספורות משמעותיות יותר כדי לאפשר את קיום העסקה. למרות שקבוצת קרסו מדגישה בדיווחיה כי התנאים המתלים טרם התקיימו ולכן אין וודאות לקיום העסקה - בפועל מעריכים בענף הרכב כי הקבוצה צפויה להודיע על השלמת העסקה במהלך השבועיים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות