אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיות: "לא ייתכן שנסכים שהכלי הדרקוני של השב"כ יהיה איתנו בלי חלופה"                         צילום: אתר בתי המשפט

חיות: "לא ייתכן שנסכים שהכלי הדרקוני של השב"כ יהיה איתנו בלי חלופה"

בבג"ץ התקיים דיון על ביטול התקנות לשעת חירום - לראשונה בשידור חי באינטרנט. בין היתר התבקש ביהמ"ש לבטל את התקנות ולעגן בחקיקה -כל הוראת שעה שתבחר הממשלה לאשר למניעת התפשטות הקורונה; פרופ' סיגל סדצקי: "כשיהיו נדבקים שיחלימו ותהיה להם תעודה נוכל להחריג אותם מהכלי של השב"כ"

16.04.2020, 17:05 | תומר גנון

הרכב של שלושה שופטי בג"ץ – הנשיאה אסתר חיות, המשנה לנשיאה חנן מלצר והשופט נועם סולברג – דן היום (ה') בעתירות לביטול התקנות לשעת חירום (סמכויות השב"כ המשטרה). במסגרת העתירות מתבקש בין היתר בג"ץ לבטל את התקנות ולעגן בחקיקה - כלומר לאחר בדיקה ופיקוח מלא של הכנסת – כל הוראת שעה שתבחר הממשלה לאשר למניעת התפשטות הקורונה. לראשונה אי פעם, שודר הדיון בשידור חי מבית המשפט העליון.

בדיון אמרה הנשיאה אסתר חיות: "זה לא ייתכן שנסכים שהכלי הדרקוני הזה של השב"כ יהיה איתנו בלי חלופה. זה יכול לקחת שנתיים".

פרופ' סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות: "כשיהיו נדבקים שיחלימו ותהיה להם תעודה נוכל להחריג אותם מהכלי של השב"כ. הם יוכלו להסתובב בלי הדבקה".

 את העתירות הגישו עורך דין שחר בן מאיר, האגודה לזכויות האזרח, עמותת עדאלה , הרשימה המשותפת וארגון העיתונאים – שמבקש מצדו להחריג אנשי תקשורת מתקנות השב"כ שאמורות לפקוע, אם לא יוחלט להאריכן, ב-30.4. התקנות מסמיכות את השירות החשאי לאסוף מידע טכנולוגי על כי מי שבא במגע עם חולה קורונה ב-14 יום שקדמו לאבחונו כחולה, על מנת שיכנס לבידוד.

בנוסף אישרה הממשלה בתקנות לשעות חירום למשטרה לקבל ללא צו שופט מחברות הסלולר איכונים על מחויבי בידוד (חולים, מי שבא במגע איתם מי ששב מחו"ל), על מנת לאכוף את איסור התנועה שלהם. 

שופטי בג"ץ עם מסיכות, בדיון היום, צילום: אתר בתי המשפט שופטי בג"ץ עם מסיכות, בדיון היום | צילום: אתר בתי המשפט שופטי בג"ץ עם מסיכות, בדיון היום, צילום: אתר בתי המשפט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות