אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה מסיים את ההסכם עם מידרוג - לאחר שחתכה בחדות את דירוג קבוצת דלק צילום: קבוצת דלק

תשובה מסיים את ההסכם עם מידרוג - לאחר שחתכה בחדות את דירוג קבוצת דלק

קבוצת דלק הודיעה כי לא תחדש את ההסכם עם מידרוג - שקיצצה 14 נק' מדירוג הקבוצה - וציינה כי ההתקשרות "ממילא היה צפוי להסתיים בימים הקרובים"; דלק תמשיך בהתקשרות עם חברת מעלות, שהורידה גם היא את דירוג הקבוצה אך ב-4 נק' בלבד

16.04.2020, 11:23 | גולן חזני

קבוצת דלק מסיימת את ההתקשרות עם חברת הדירוג מידרוג - החברה הודיעה הבוקר כי הסכם ההתקשרות היה אמור ממילא להסתיים בימים הקרובים. מעלות תמשיך לדרג את החברה. .

קראו עוד בכלכליסט

לפני מעט יותר משלושה שבועות חתכה מידרוג את דירוג קבוצת דלק בחדות, מ-A2 ל-Ca (הורדה של 14 נק' דירוג). מעלות הורידה גם היא דירוג לקבוצת דלק אך ב-4 נק' בלבד (מרמת A לרמת -BBB).

מקבוצת דלק נמסר: "הקבוצה הודיעה למדרוג על סיום ההתקשרות עימה ועל כך שמדרוג תחדל לשמש חברה מדרגת של הקבוצה. כל אגרות החוב של הקבוצה ימשיכו להיות מדורגות על ידי מעלות S&P. יודגש כי הסכם ההתקשרות בין החברה ובין מדרוג ממילא היה צפוי להסתיים במהלך הימים הקרובים ומעלות מדרגת את מרבית אגרות החוב של הקבוצה למן היום הראשון להנפקתן. על פי הדירוג העדכני של מעלות אגרות החוב של הקבוצה מדורגות בדירוג של BBB- (דירוג השקעה)".

הורדת הדירוג החדה של מידרוג גררה בשעתו תגובה חריפה מאד של קבוצת דלק, שטענה בין היתר כי מידרוג פעלה "בחוסר מקצועיות, ובחוסר תום לב" - והוסיפה: "אנו רואים בה אחראית מלאה לכל נזק שייגרם לחברה ולמשקיעיה". באופן פרטני יותר טענה קבוצת דלק בין היתר כי "בשעה שהעולם כולו מצוי בעין הסערה של אחד המשברים הכלכליים הקשים ביותר, בתקופה שבה יש תנודתיות בכל השווקים בעקבות התפשטות מגיפת הקורונה שמשפיעה על חברות בכל הסקטורים, פעלה מדירוג באופן לא אחראי ולא מקצועי. זאת, למרות שהחברה מסרה לה כי היא מתבססת על מידע שגוי ולא נכון וכי אין זה סביר, אין זה מידתי, ואין זה הגיוני לבחון חברה בנקודת הזמן הזו, על פי הערכים הנוכחיים הקיימים בשווקים, שאינם משקפים את הערכים האמיתיים של החברות, ובוודאי שאינם מהווים תמונת מצב נכונה, מדויקת ושלמה, שעל בסיסה ניתן להכין עבודה מקצועית ומהימנה".

עידן וולס מנכ"ל קבוצת דלק ובעל השליטה יצחק תשובה, צילום: גיא אסיאג עידן וולס מנכ"ל קבוצת דלק ובעל השליטה יצחק תשובה | צילום: גיא אסיאג עידן וולס מנכ"ל קבוצת דלק ובעל השליטה יצחק תשובה, צילום: גיא אסיאג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות