אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזוס: נדרש היקף נרחב של בדיקות קורונה לפני שהכלכלה תתחיל להתאושש צילום: בלומברג

בזוס: נדרש היקף נרחב של בדיקות קורונה לפני שהכלכלה תתחיל להתאושש

במכתב השנתי לבעלי המניות פירט מייסד אמזון את פעולות החברה מאז התפרצות המגפה והוסיף שתתחיל לבדוק את כל עובדיה - כולל אלו שלא מראים סימפטומים. מניית החברה בשיא של כל הזמנים

16.04.2020, 16:35 | שירות כלכליסט
ג'ף בזוס פרסם היום (ה') את מכתבו השנתי לבעלי המניות של אמזון, שבו פירט כיצד הגיבה החברה למגפת הקורונה עד כה. לדבריו, נדרש היקף נרחב של בדיקות קורונה לפני שהכלכלה תתחיל להתאושש.  

קראו עוד בכלכליסט

בזוס הדגיש את חשיבותן של הבדיקות על מנת לאפשר חזרה לעבודה, והגנה על עובדים מפני הנגיף והזכיר את מאמצי החברה לפתח בדיקות משל עצמה. כחלק מההודעה, אמרה אמזון כי היא מקווה להתחיל לבדוק את כל עובדיה, כולל אלה שאינם מראים סימפטומים.

"בדיקות סדירות בקנה מידה עולמי, בכל הענפים יסייעו לשמור על ביטחון האנשים ויעזרו להחזיר את הכלכלה לפעולה", אמר בזוס. "כדי שזה יעבוד, אנחנו כחברה נצטרך יכולת בדיקה רחבה בהרבה מזאת שישנה כיום".

בזוס פירט מהלכים אחרים שנקטה אמזון במטרה לרסן את ההתפשטות, כמו אספקה של מסכות פנים לעובדים וביצוע בדיקות חום לעובדי מחסנים, נהגי משלוחים ועובדי רשת הסופרמרקטים שברשותה, הול פודס (Whole Foods). הוא הוסיף כי אמזון סגרה באופן זמני חלק מהחנויות הפיזיות שלה, מכיוון שאינן מוכרות מוצרים חיוניים, והציעה לעובדי החנויות תפקידים בחלקים אחרים של החברה.

חבילות מאמזון, צילום: איי פי חבילות מאמזון | צילום: איי פי חבילות מאמזון, צילום: איי פי

מערכות הלוגיסטיקה והאספקה של אמזון נמצאות תחת לחצים מסוימים מאז שהמגפה החמירה ברחבי העולם. בגלל הזינוק בהזמנות מקוונות, נאלצה החברה לתעדף משלוחים של סחורות חיוניות במרכזי הביצוע שלה, והתוצאה היא זמני אספקה ארוכים יותר ושיבוש נדיר לזמני המסירה הקצרים.

בזוס אמר כי בניגוד לעונת החגים האופיינית, הזינוק במהלך החודשים האחרונים "התרחש בלי אזהרה, מה שיוצר אתגרים גדולים עבור הספקים ורשת המשלוחים שלנו", והוסיף כי "הזמן והמחשבה שלו" מוקדשים לנגיף הקורונה.

"אני אסיר תודה מאוד לחבריי 'האמזונאים' על כל האומץ והתחכום שהם מראים כשאנחנו עוברים את זה", אמר בזוס. "תוכלו לסמוך על כולנו להסתכל מעבר למשבר המיידי לתובנות ושיעורים שניישם בעתיד".

אמזון עוברת תקופה מורכבת. מצד אחד החברה סופגת ביקורת חריפה מצד עובדיה על כך שלא אפשרה להם להתגונן כראוי מפני הנגיף. מצד שני, בשל ההזמנות המקוונות הרבות - מניית החברה רושמת שיאים במסחר בניו יורק - ובזוס מתעשר בהתאם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות